نامزدهای انتخاباتی از دانش آموز 10 ساله یاد بگیرند

اقتصاد ایران: دانش‌آموز کلاس پنجم دبستان شهید شکراللهی غرغن شهرستان فریدن در استان اصفهان یکی از دانش‌آموزانی بود که امسال در انتخابات شورای دانش‌آموزی مدرسه خود به عنوان رئیس شورای مدرسه انتخاب شد و به یکی از وعده‌های انتخاباتی خود تحت عنوان «رفع نقاط حادثه‌خیز مدرسه» جامه‌عمل پوشاند.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران ، هرساله در اوایل آبان‌ماه شاهد برگزاری انتخابات شورای دانش‌آموزی در مدارس سراسر کشور هستیم. در این انتخابات براساس ضوابط و شرایطی که آموزش و پرورش و مدرسه تدوین کرده دانش‌آموزان در انتخابات ثبت نام می‌کنند و با تبلیغات دانش‌آموزان و شعارهای انتخاباتی این انتخابات برگزار می‌شود و به تناسب تعدادی با رای دانش‌آموزان به عنوان اعضای شورای دانش‌آموزی مدرسه انتخاب می‌شوند.

این انتخابات تقریبا شبیه برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی است، برگزاری انتخابات شورای دانش‌آموزی فرصتی برای مشارکت دانش‌آموزان برای حضور در برنامه‌های اجتماعی و آشنایی با انتخابات کشور به شمار می‌رود.

ابوالفضل بختیاری، دانش‌آموز کلاس پنجم دبستان شهید شکراللهی غرغن شهرستان فریدن در استان اصفهان یکی از دانش‌آموزانی بود که امسال در انتخابات شورای دانش‌آموزی مدرسه خود شرکت کرد و به عنوان رئیس شورای مدرسه انتخاب شد.

ابوالفضل به‌دلیل فعالیت‌های شورای دانش‌آموزی در روزهای گذشته خبرساز شد. او با ۱۰سال سن در انتخابات شورای دانش‌آموزی به‌عنوان رئیس شورا انتخاب شد و بلافاصله درصدد عملی کردن وعده‌های انتخاباتی خود برآمد.

چند وقت پیش بود که وزیر آموزش و پرورش در سفر یک‌روزه به اصفهان از ابوالفضل بختیاری، دانش‌آموز متعهد و خوش‌قول تقدیر کرد.

ابوالفضل می‌گوید: «وقتی قرار بود انتخابات شورای دانش‌آموزی برگزار شود، آقای رضایی، مدیر مدرسه پیشنهاد داد که اگر دوست داری، می‌توانی در این انتخابات شرکت کنی. بعد از آن تصمیم گرفتم کاندیدای انتخابات شورای دانش‌آموزی شوم و بلافاصله تبلیغات خود را در مدرسه شروع کردم؛ یعنی در حیاط مدرسه و سر صف‌ها سراغ دانش‌آموزان می‌رفتم و توضیح می‌دادم که اگر انتخاب شوم، چه کارهایی انجام می‌دهم».

وی ادامه می‌دهد: «وعده انتخاباتی من این بود که خط‌کشی حیاط، خرابی زمین مدرسه، سرویس بهداشتی، شیشه‌های آبدارخانه و شیر آبدارخانه درست می‌شود و همچنین لوازم ورزشی تهیه می‌کنم. با همین وعده‌ها در انتخابات رأی آوردم و به‌عنوان رئیس شورای دانش‌آموزی انتخاب شدم».

ابوالفضل بیان می‌کند: «بعد از آن وقتی به خانه رفتم، فکر کردم از همین حالا باید به وعده‌های انتخاباتی خودم عمل کنم؛ برای همین یکسری ابزار برای رفع نقاط حادثه‌خیز در مدرسه از خانه برداشتم و شن و آجر هم که در مدرسه بود. با چندتا از دانش‌آموزان مشغول کار شدیم تا مدرسه را درست کنیم».

لوازم ورزشی

ابوالفضل بختیاری می‌گوید که برای وعده‌های انتخاباتی خود فکر کرده و در برخی موارد هم از بقیه دانش‌آموزان کمک گرفته است: «پدر و مادرم هم پیشنهاد کردند برای مدرسه لوازم ورزشی تهیه شود.» او عنوان می‌کند: «برای عمل به دومین وعده انتخاباتی باید مهم‌ترین کار را انجام دهم؛ یعنی اول شیرهای آبدارخانه و دستشویی‌ها را درست کنم. یکی از کارهایی که می‌خواهم انجام دهم، باز کردن در پشتی مدرسه است تا دانش‌آموزانی که خانه‌شان پشت مدرسه است، زودتر بتوانند وارد مدرسه شوند».

تقدیر وزیر آموزش و پرورش

وزیر آموزش‌وپرورش در سفر اخیر خود به اصفهان از ابوالفضل بختیاری تقدیر کرد؛ آن هم به این دلیل که به یکی از وعده‌های انتخاباتی خود تحت عنوان «رفع نقاط حادثه‌خیز مدرسه» جامه‌عمل پوشانده است. خودش می‌گوید: «وزیر آموزش و پرورش که به اصفهان آمده بود، لوازم ورزشی را برای مدرسه تهیه کردند. معلم از کارهای ما فیلم گرفت و به آموزش و پرورش فرستاد و بعد وزیر آموزش و پرورش از فعالیت‌های شورای دانش‌آموزی خبردار شد و از ما تقدیر کرد».

قبولی در دانشگاه امیرکبیر

ابوالفضل یک خواهر و یک برادر کوچک‌تر از خودش دارد و پدرش کشاورز است. خودش می‌گوید دوستان زیادی دارد و اینکه همیشه سعی می‌کند با بچه‌های کوچک‌تر از خودش، بهتر رفتار کند: «در کلاس خودمان هم با ارسلان و امیرصالح دوست صمیمی هستم».

به فوتبال علاقه‌مند و شاگرد زرنگ مدرسه است: «به فوتبال علاقه زیادی دارم؛ برای همین با دوستانم فوتبال بازی می‌کنم. درسم هم خوب است و سال گذشته هم بابت این موضوع تقدیرنامه دریافت کردم. دوست دارم درس بخوانم و مدرک تحصیلی بالایی داشته باشم. یکی از آرزوهایم این است که در دانشگاه امیرکبیر درس بخوانم».

ابوالفضل بختیاری برای اینکه صحبت‌های خود را به پایان برساند، توصیه می‌کند: «کسانی که قول می‌دهند و به قول خودشان عمل نمی‌کنند، سعی کنند که به قول خود عمل کنند.» او البته تاکید می‌کند که آرزو دارد مقام معظم رهبری را از نزدیک ببیند.

حالا آقا ابوالفضل معروف شده و همه مدیران می‌خواهند با او عکس بگیرند جا دارد نمایندگان و داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی از این دانش‌آموز ۱۰ ساله یاد بگیرند و به قول‌هایی که داده‌اند عمل کنند و قول‌هایی بدهند که می‌توانند به آن عمل کنند تا دیگران با آن‌ها عکس بگیرند و افتخار کنند نه خودشان با دیگران و پروژه‌ها عکس بگیرند و بخواهند خودشان را مطرح کنند.

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ