طی ۶ ماهه نخست امسال صورت گرفت؛

حمایت 25 میلیارد تومانی از بیماران خاص در یزد

اقتصاد ایران: مدیرکل بیمه سلامت یزد تأسیس صندوق حمایت از بیماران خاص را از جمله اقدامات موثر دولت سیزدهم دانست و گفت: طی شش ماه گذشته بالغ بر ۲۵ میلیارد تومان برای تأمین داروی بیماران خاص در استان یزد هزینه شده است.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران ، دکتر محمد دریجانی صبح امروز در نشست خبری که به منظور بزرگداشت هفته بیمه سلامت در استان برگزار شده است، اظهار کرد: هر ساله از ۲۹ مهرماه تا پنجم آبان ماه به عنوان هفته بزرگداشت بیمه سلامت در سطح کشور نامگذاری و برنامه‌های متنوعی در این حوزه برنامه‌ریزی شده است.

وی با بیان این‌که بیمه درمانی باید در کشور اجباری شود، افزود: «بیمه سلامت، آموزش، پیشگیری و سلامت خانواده»، «بیمه سلامت، سازمان هوشمندو خدمات الکترونیک سلامت»، «بیمه سلامت، حمایت از بیماران خاص، صعب العلاج و نادر، مشارکت‌های اجتماعی و خیرین سلامت» و «بیمه سلامت، پوشش همگانی، دسترسی عادلانه به خدمات سلامت و حفاظت مالی از بیمه شدگان» از جمله عناوین روزهای هفته بیمه سلامت است.

مدیرکل بیمه سلامت استان یزد با اشاره به اهمیت اقدامات انجام شده در تأسیس صندوق حمایتی از بیماران خاص با ۱۰۷ عنوان بیماری را از جمله اقدامات انجام شده در راستای ارتقاء خدمات درمانی دانست و گفت: از تعداد کل عناوین بیماری صندوق حمایتی بیماران خاص، ۵۵ مورد آن نشان دار شدند.

دریجانی تصریح کرد: «بیمه سلامت، ارتقاء خدمات، خرید راهبردی و نظارت بر ارائه خدمات مطلوب سلامت»، «بیمه سلامت، اطلاع رسانی، توانمندسازی، مشتری مداری و جهاد تبیین» و «بیمه سلامت، حمایت از درمان زوجین نابارور و جوانی جمعیت» از دیگر عناوین روزهای هفته بزرگداشت بیمه سلامت است.

وی خاطرنشان کرد: طی شش ماه گذشته بالغ بر ۲۵ میلیارد تومان اعتبار حمایتی از سوی صندوق حمایت از بیماران خاص در سطح استان یزد هزینه شده است، گفت: تمام بیماران در حوزه بیمه سلامت نشان دار شدند.

مدیرکل بیمه سلامت استان یزد با بیان این‌که تقویت ویژه طرح پزشک خانواده از جمله اقدامات انجام شده و در دستور کار بیمه سلامت دانست و بیان کرد: اجرای گسترده این مهم از شهرستان مهریز با تقویت زیرساخت‌های اولیه انجام شده و قرار است بعد از اتمام آن در شهرستان ابرکوه اجرایی شود.

دریجانی جمعیت تحت پوشش بیمه سلامت استان یزد ۳۱۹ هزار و ۷۲۸ نفر تا امروز عنوان کرد و گفت: ۴۳ درصد هزینه‌های انجام شده برای بیمه شدگان بیمه سلامت استان یزد برای بیماران میهمان و غیربومی انجام می‌شود.

برچسب‌ها :

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ