صدور ۱۴ هزار پروانه ساختمانی مسکن ملی درایلام

اقتصاد ایران: استاندار ایلام گفت: ۱۴ هزار پروانه ساختمانی برای طرح نهضت ملی مسکن در استان ایلام صادر شده است.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران ، حسن بهرام‌نیا استاندار ایلام، در نشست شورای تامین مسکن استان با بیان‌ اینکه ۱۴ هزار پروانه ساختمانی برای طرح نهضت ملی مسکن در استان صادر شده است گفت: از این تعداد، ۶ هزار و ۹۱۱ پروانه ساختمانی مربوط به واحد‌های روستایی است.

وی در ادامه افزود: فرآیند انتقال سند زمین‌ مورد‌ نیاز برای طرح نهضت ملی مسکن در شهرستان‌های بدره و هلیلان فردا و در چرداول هم حداکثر تا پایان هفته آینده انجام می‌شود که در این صورت عملیات ساخت مسکن در قالب طرح نهضت ملی مسکن در این شهرستان‌ها نیز آغاز می‌شود.

استاندار ایلام با اشاره به واگذاری یک هزار و ۳۶۲ قطعه زمین به طایفه کایدخورده دهلران، بیان داشت: پس از سال‌ها، مشکل واگذاری زمین به طایفه کایدخورده دهلران به سرانجام رسید و ساکنین این منطقه می‌توانند با استفاده از تسهیلات طرح نهضت ملی مسکن برای ساخت و ساز واحدهای مسکونی خود‌مالکی بهره‌مند شوند لذا لازم است طایفه کاید‌خورده دهلران حداکثر ظرف یک هفته به اداره کل راه و شهرسازی شهرستان دهلران مراجعه و پس از طی مراحل قانونی و انجام تعهد محضری برای صدور سند اقدام کنند.

وی با تاکید بر همراهی همه بانک‌ها در بحث عمل به تعهدات در خصوص طرح نهضت ملی مسکن، گفت: بانک‌ها مکلف هستند ۲۰ درصد از تسهیلات پرداختی نظام مالی را به بخش مسکن اختصاص دهند که در این راستا هیچ توجیهی از بانک‌ها قابل پذیرش نیست.

استاندار ایلام با قدردانی از خدمات بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان به ویژه در بحث نهضت ملی مسکن، خاطرنشان کرد: سهم استان از طرح نهضت ملی مسکن ۳۲ هزار واحد است که ۸ هزار از این واحدها سهمیه مسکن روستایی است که تاکنون از ۸ هزار واحد سهمیه مسکن روستایی، عملیات ۶ هزار و ۹۱۱ واحد آغاز و بیش از ۴ هزار واحد آن تکمیل شده که این عملکرد رضایت‌بخش است.

وی ادامه داد: برای تسریع در ساخت و ساز واحدهای طرح نهضت ملی مسکن در شهرستان‌های دهلران و مهران باید از طریق کارگزار اقدام شود.

نماینده عالی دولت در استان ایلام با بیان‌ اینکه برای تحقق ساخت ۳۲ هزار واحد مسکونی طی ۴ سال در ایلام، تلاش همه مدیران دستگاه‌های مرتبط به مسکن ضرورت دارد، خاطرنشان کرد: طرح نهضت ملی مسکن یکی از شعارهای محوری دولت سیزدهم است که علاوه بر یک تکلیف قانونی، این طرح مصوبه مجلس است که باید همه دستگاه‌های مرتبط با مسکن با جدیت پای کار بیایند.

وی اضافه کرد: عملکرد طرح نهضت ملی مسکن در روستاها مطلوب، اما در حوزه شهری رضایت‌بخش نیست که باید عملیات طرح‌ها توسط کارگزاران به شتاب بیشتری دنبال شود و شهرداری نیز در صدور پروانه‌های ساختمانی اهتمام بیشتری داشته باشد که در این صورت شاهد تحقق هدف‌گذاری در زمان تعیین شده هستیم.

استاندار ایلام با تاکید بر اینکه کوتاهی و کم‌کاری از سمت بانک‌ها برای پرداخت تسهیلات پذیرفته نیست، گفت: طرح  نهضت ملی مسکن در استان ایلام ۵۶ درصد پیشرفت دارد.

دکتر بهرا‌م‌نیا در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره بلوار پژوهش ضمن تاکید با اجرای این پروژه، گفت: معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری ایلام، فرماندار ایلام، مدیرکل راه و شهرسازی و شهردار ایلام با جدیت برای اجرای لاین دوم بلوار پژوهش به‌عنوان یکی از مطالبات مهم مردم و حقوق شهروندی اقدام کنند.

بنا به این گزارش، سهم استان ایلام از طرح نهضت ملی مسکن ۳۲ هزار واحد است.

برچسب‌ها :

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ