عضو اتاق بازرگانی ایران عنوان کرد:

تاثیر مثبت آزادسازی منابع ارزی در اقتصاد ملی

اقتصاد ایران: عضو اتاق بازرگانی ایران گفت: آزادسازی هر مقدار از منابع ارزی ایران در کشور‌های مختلف تبعات قابل توجهی در اقتصاد ملی ما خواهد داشت.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران ، علی حسینی در خصوص تاثیر مثبت آزادسازی ۶ میلیارد دلار از منابع ارزی بلوکه شده ایران و ادامه این روند گفت: قطعا با توجه به تحریم‌های ظالمانه آمریکا و غرب و همچنین محدودیت‌های مبادلات مالی و ارزی، آزادسازی هر مقدار از منابع ارزی ایران در کشور‌های مختلف تبعات مثبت و قابل توجهی را در اقتصاد ملی ما خواهد داشت. خوشبختانه آزادسازی منابع ارزی با پیگیری‌ها و دیپلماسی فعال سیاسی و اقتصادی دولت و بانک مرکزی محقق شد که از آن به عنوان یک کار بزرگ و مهم در عرصه بین المللی یاد می‌شود.

 حسینی با مثبت ارزیابی کردن نتایج سفر‌های رئیس کل بانک مرکزی به کشور‌های منطقه ادامه داد: مطمئنا ایجاد دیپلماسی سیاسی و ارزی از سوی مقامات کشورمان از جمله رئیس کل بانک مرکزی و سفر وی به کشور‌های منطقه از اهمیت فراوانی برخوردار است، چراکه سیاست و مواضع عالی‌ترین مقام پولی بانکی هر کشوری می‌تواند تاثیر مستقیم بر اقتصاد آن کشور داشته باشد و امیدوارم این روند همچنان استمرار و تداوم داشته باشد.

این فعال اقتصادی آزادسازی منابع و دارایی‌ها بلوکه شده ایران در کشور‌های مختلف را گامی رو به جلو در پشت سر گذاشتن محدودیت‌ها و تحریم‌های بین المللی دانست و گفت: به طور قطع ذخایر و منابع مالی و ارزی هر کشوری در اقتصاد آن بسیار تاثیرگذار است که ما نیز از این موضوع مستثنی نیستیم. خوشبختانه دولت و بانک مرکزی به این منظور با اجرای سیاست‌های ویژه توانسته اند بسیاری از محدودیت‌ها و مشکلات را پشت سر گذاشته و با آزادسازی منابع بلوکه شده، اتفاق مهمی را در بخش ارزی رقم بزنند. 

رئیس پیشین کمیسیون حمل و نقل و لجستیک اتاق بازرگانی ایران به سیاست‌های تثبیت بانک مرکزی و ثبات بازار ارز نیز اشاره کرد و ادامه داد: بانک مرکزی از اوایل سال جاری با جدیت به اجرای سیاست تثبیت اقدام کرد که این سیاست‌ها رفته رفته با اثرات مطلوب و ثبات نسبی در بازار ارز همراه شد. البته همچنان معتقدم که این سیاست‌ها زمانی به درستی در بازار تاثیر می‌گذارد که ادامه‌دار و واقعی باشد، چون در غیراینصورت نمی‌توان بازار را برای مدت طولانی بوسیله اقدامات دستوری و مقطعی کنترل کرد.

 حسینی تاثیر روانی اخبار آزادسازی منابع ارزی و دیپلماسی اقتصادی دولت و بانک مرکزی بر بازار‌های مختلف به ویژه بازار ارز را بسیار مثبت دانست و اظهار کرد: طی هفته‌های گذشته با توجه به سفر‌های رئیس کل بانک مرکزی به کشور‌های منطقه و انتشار اخبار آن شاهد انعکاس مثبت، مستقیم و فوری در بازار بودیم. مطمئنا این روند در صورت تداوم، نه تنها در ایجاد ثبات و آرامش بازار‌های مختلف، بلکه در بخش سرمایه گذاری نیز تاثیرگذار خواهد بود.

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ