حمایت صندوق بین‌المللی پول از ائتلاف بریکس

اقتصاد ایران: صندوق بین‌المللی پول به تازگی حمایت خود را از ائتلاف بریکس اعلام و از آن به عنوان نمونه‌ای مهم از همکاری جهانی یاد کرده است.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران به نقل از وبگاه Watcher. Guru، کمی پس از پیوستن اعضای جدید به بریکس، صندوق بین‌المللی پول (IMF) حمایت خود را از این ائتلاف اعلام کرد. این صندوق به طور خاص، به بهبود همکاری‌های جهانی و آنچه این بلوک می‌تواند در این راه انجام دهد، اشاره کرده است.

جولی کوزاک (Julie Kozack)، سخنگوی صندوق بین‌المللی پول، به تازگی به مزایای این ائتلاف پرداخته است. وی در بیانیه‌ اخیر خود اظهار کرده که بریکس نمونه‌ای مهم از «افزایش همکاری‌های بین‌المللی و تعمیق روابط تجاری و سرمایه‌گذاری میان تعدادی از کشورها» است.

صندوق بین‌المللی پول به بریکس به عنوان نمونه‌ای مهم از همکاری جهانی اشاره می‌کند.

چندقطبی کردن جهان، برای بلوک بریکس بسیار مهم است. در واقع، این ائتلاف به دنبال اهمیت یافتنِ بیشترِ کشورهای جهان‌جنوب بوده و با سلطه بین‌المللی غرب مبارزه کرده است و تصمیم دارد از امکان افزایش چندقطبی بین‌المللی حمایت کند.

اکنون، پس از پیوستن اعضای جدید به بریکس، صندوق بین‌المللی پول حمایت خود را از این ائتلاف و هدف آن اعلام کرده است. این صندوق از بلوک اقتصادی بریکس به عنوان نمونه‌ای مهم از جهانی یاد کرده‌ است که به دلیل همکاری کشورها با یکدیگر، در حال کوچکتر شدن است.

کوزاک ضمن اشاره به موضع صندوق بین‌المللی پول در برابر تجزیه جهان، همکاری‌های بین‌المللی را که حاصل ائتلاف‌های اقتصادی مانند بریکس است، ستود و جهان تجزیه‌شده را «پرهزینه برای اقتصاد جهانی» توصیف کرد.

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ