وزیر میراث فرهنگی:

گردشگری کلید حل مشکلات کشور است

اقتصاد ایران: وزیر میراث‌فرهنگی وگردشگری و صنایع‌دستی گفت:امروز اگر مجموعه‌ای از تنگنا‌ها و مشکلات و کمبود منابع مطرح در کشور است؛ گردشگری می‌تواند حل کند.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران ، وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در آیین اختتامیه هفته گردشگری با اشاره به اینکه گردشگری حق همه مردم است و تسهیلات رو باید فراهم کنیم گفت:خطاب من به سفر‌های حاضر هم هست تلاش می‌کنیم سفر‌های مناسب را هموار کنیم.

وی افزود:اولین قدم برای تحول در این حوزه این است که بزرگان کشور پای کار آمدند.

ضرغامی تاکید کرد: طرحی نداریم از دولت و خواسته‌ای نداریم از مجلس و مطالبه‌ای نداریم از قوه قضاییه که انجام نشود همه پای کار هستند.

 ضرغامی با اشاره به اینکه برنامه هفتم بالاترین اتفاق برای حوزه گردشگری است گفت: برای نخستین بار یک فصل مختصری در خصوص وزارت میراث‌فرهنگی و گردشگری و صنایع‌دستی آورده شده است.

وزیر میراث‌فرهنگی و گردشگری و صنایع‌دستی با اشاره امضای ۳ تفاهم نامه در همایش گردشگری سبز با وزارت نیرو، نفت و محیط زیست گفت:در حمایت از توسعه گردشگری وزارت خانه‌ها همکاری خوبی دارند.

وی افزود:تا الان ۲۰ مصوبه حمایتی در حوزه گردشگری داشتیم.

آقای ضرغامی با اشاره به اینکه در گردشگری سرمایه‌گذاری گذاری خوبی نداریم و نفت محل درآمد اصلی ماست گفت: ۱۴ درصد از درآمد نفت صرف سرمایه‌گذاری می‌شود که به جایی در پیشرفت کشور نمیرسه.

وی افزود:آرامکو بخاطر سرمایه‌گذاری‌هایی که از فروش نفت دارد توانسته رشد کند، اما برای توسعه کشور کافی نیست.

وزیر میراث‌فرهنگی گردشگریو صنایع‌دستی با اشاره به اینکه وقتی می‌گوئیم سرویس بهداشتی عمومی خوبی نداریم کسی خودش رو مسئول نمیبینه گفت:اما در حال حاضر اولین نفر استاندار قزوین پای کار آمده است و درخواست این رو داشت که با حفظ سمت مسئول سرویس بهداشتی مشخص شود.

 ضرغامی با اشاره به اینکه درخصوص باز بودن مساجد بین راهی و در داخل شهر‌ها گفت: تقاضا کردم تا مساجد که در مسیر گردشگر هست را امامان جماعت باز کنند.

وی افزود:مسئله زباله‌ها در کنار جاده‌ها و دریا‌ها معظل است و باید پویش جمع آوری زباله‌ها رو راه بیفتد مانند هنرمندان کشور‌های اروپایی که با این کار هوادارانشان هم پای کار می‌آیند.

وزیر میراث‌فرهنگی گردشگری و صنایع‌دستی سیاست وزارت گردشگری ارتباط با همه بخش‌های گردشگری است گفت:اگر ترس داریم باید از مردم بترسیم نه حکمرانان و وحدت باید حفظ شود راهی جز گفتگو و همدلی نداریم با حذف کردن‌ها به جایی نمیرسیم.

در پایان این مراسم از اعضای ستاد سفر تجلیل شد.

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ