اعلام شرایط معاملات بازار توافقی فرابورس

اقتصاد ایران: شرکت فرابورس ایران در اطلاعیه‌ای شرایط و چگونگی معاملات بازار توافقی فرابورس را که از شنبه ۱۵ مهر راه اندازی می‌شود، اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران ،در متن اطلاعیه فرابورس ایران آمده است: بازار توافقی فرابورس ایران از شنبه ۱۵ مهر و بر اساس مفاد مندرج در دستورالعمل درج و نحوه انجام معاملات اوراق بهادار در بازار توافقی فرابورس ایران هیئت مدیره محترم سازمان بورس و اوراق بهادار شروع به فعالیت می‌کند.
برخی مشخصات و نحوه معاملات در بازار مذکور به این شرح است:
مطابق بخش سه صورتجلسه سیصد و پنجاه و نهمین جلسه هیئت مدیره محترم شرکت فرابورس ایران مورخ ۱۴۰۱٫۱۲٫۲۱ در خصوص روز‌های معاملاتی و نحوه انجام معاملات اعم از ساعت آغاز و خاتمه جلسه معاملاتی با استناد به ماده هفت دستورالعمل درج و نحوه انجام معاملات اوراق بهادار در بازار توافقی فرابورس ایران روز‌های معاملاتی این بازار از شنبه تا چهارشنبه هر هفته به استثنای ایام تعطیل رسمی از ساعت ۹ صبح تا ۱۲:۳۰ تعیین شد.
با استناد به ماده ۸ دستورالعمل مذکور کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی غیر از صندوق‌های سرمایه گذاری قابل معامله صندوق سرمایه گذاری مشترک در سهام با درآمد ثابت و مختلط با رعایت کلیه مقررات مربوط امکان انجام معامله را خواهند داشت.
با استناد به ماده ۹ دستورالعمل مذکور کلیه کارگزاران باید قبل از انجام اولین، از مشتریان خود تأیید و امضای «اقرارنامه و بیانیه پذیرش ریسک» را اخذ کنند.
با استناد به ماده ۱۰ دستورالعمل مذکور، دامنه نوسان روزانه قیمت و حجم مبنا در معاملات بازار توافقی اعمال نمی‌شود.
با استناد به ماده ۱۱ دستورالعمل مذکور انجام معاملات به صورت روزانه ممنوع است و امکان فروش سهام خریداری شده در روز جاری برای مشتریان وجود ندارد.
با استناد به ماده ۱۲ دستور العمل مذکور، معاملات صرفاً به روش معامله بلوک و معامله عمده انجام خواهد شد.
با استناد به ماده ۱۳ دستورالعمل مذکور ارسال سفارش تنها از طریق ایستگاه‌های معاملاتی نامک و صرفاً با اعتبار زمانی روز امکان پذیر است.
با استناد به ماده ۱۴ دستورالعمل مذکور ورود هر سفارش در سمت خرید باید به گونه‌ای باشد که مجموع حجم ارزش سفارشات فروش انتخاب شده برای معامله آن سفارش خرید به میزان حداقل یک دهم درصد از سرمایه پایه شرکت با پنج میلیارد ریال هر کدام کمتر است باشد. در هر صورت مجموع معاملات ناشی از یک سفارش خرید با نصاب کمتر از حجم یا ارزش مذکور انجام نخواهد شد.
با استناد به ماده ۱۷ دستور العمل مذکور استفاده از اعتبار برای خرید سهام و حق تقدم سهام در نماد‌های معاملاتی اوراق بهادار ناشر بازار توافقی یا تخصیص اعتبار بر مبنای سهام ناشر بازار توافقی مجاز نیست.
لازم به تاکید است جهت اطلاع بیشتر از جزئیات نحوه درج و نحوه انجام معاملات در بازار توافقی می‌توانید به "دستورالعمل درج و نحوه انجام معاملات اوراق بهادار در بازار توافقی فرابورس ایران" مراجعه نمایید.

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ