استاندار آذربایجان شرقی:

500 روستای آذربایجان شرقی تشنه هستند

اقتصاد ایران: استاندار آذربایجان شرقی گفت: در دو سال گذشته بیش از ۵۰۰ روستا را که از نظر آبرسانی وضعیت نابسامانی داشتند، شناسایی کردیم؛ البته بخش قابل توجهی از این روستاها پیرامون شان، سد هم بود، اما در دولت های قبلی برای پایدارسازی آب شرب آنها اقدامی نشده بود.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران ، عابدین خرم در نشست قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) در سپاه عاشورا با تقدیر از زحمات قرارگاه در حوزه محرومیت زدایی اظهار کرد: استان در شروع به کار دولت مردمی در دو بخش جاده و آبرسانی روستایی، وضعیت ناخوشایندی داشت.

وی اضافه کرد: در آغاز فعالیت دولت سیزدهم، مناطق روستایی خداآفرین، هوراند و کلیبر و ورزقان و منطقه چاراویماق و جنوب استان در محدوده مراغه و ملکان از نظر آب و جاده وضعیت خوبی نداشتند، به گونه ای که حدود ۵۰ روستا اصلا جاده نداشتند و از راه مالرو برای تردد استفاده می کردند.

خرم یادآوری کرد: منطقه خاروانا نیز از لحاظ آبرسانی و جاده ای و برق رسانی وضعیت خوبی نداشت که با آمایش سرزمینی شناسایی و احصا شدند. 

وی ادامه داد: در دو سال گذشته بیش از ۵۰۰ روستا را که از نظر آبرسانی وضعیت نابسامانی داشتند، شناسایی کردیم؛ البته بخش قابل توجهی از این روستاها پیرامون شان، سد هم بود، اما در دولت های قبلی برای پایدارسازی آب شرب آنها اقدامی نشده بود. 

استاندار آذربایجان شرقی تشریح کرد: با اقداماتی که در دولت مردمی انجام شد، حدود ۱۶ هزار هکتار از اراضی پایاب سدهایی که رها شده بودند، با بهره وری بالا زیرکشت رفته است.

وی با اشاره به عزم مدیریت ارشد استان برای حل مشکل آب شرب روستایی افزود: در قالب محرومیت زدایی ۳۸۲ روستای استان در حال آبرسانی است که عملیات آبرسانی به ۱۸۷ روستا پایان یافته است.

خرم بیان کرد: در منطقه آبش احمد به عنوان یک منطقه ییلاقی، آب با طی یک ارتفاع قابل توجهی به روستاها می رسد و آبرسانی به روستاهای آن در حال اتمام است. 

وی یادآوری کرد: در سفر آقای رییس جمهور به استان نیز بر اساس تاکید ایشان یک بسته یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومانی برای توسعه این شهرستان تهیه کردیم که در بخش های مختلف در حال انجام است. 

استاندار آذربایجان شرقی اضافه کرد: قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) با همکاری شرکت آب و فاضلاب و بسیج سازندگی استان، کار یک دهه را در یک سال انجام داده و در بعضی جاها ۵۰ کیلومتر لوله گذاری برای رساندن آب به روستاییان عزیز انجام شده است. 

وی گفت: در حوزه مسکن نیز اقدامات اساسی در شهرها و روستاهای استان انجام شده که ادامه دارد.             

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ