وزیر میراث فرهنگی:

لغو روادید گردشگری ‌را از هفته قبل آغاز کرده ایم

اقتصاد ایران: وزیر میراث فرهنگی و گردشگری گفت: لغو روادید با دیگر کشورها از هفته قبل آغاز شده و کشورها به پنج دسته تقسیم و در اولویت لغو روادید قرار گرفتند.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران ، سیدعزت‌الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری صبح امروز در بدو ورود به استان کرمان با حضور در گلزار شهدای بین المللی کرمان به مقام شامخ شهید سپهبد‌ حاج قاسم سلیمانی سیدالشهدای جبهه مقاومت و دیگر شهدای آرمیده در این مکان مقدس ادای احترام کرد.

سیدعزت‌الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در جمع خبرنگاران با بیان اینکه سومین باری است که به استان کرمان سفر می‌کنم و البته باز هم باید ‌به استان کرمان بیاییم، اظهار داشت: در استان کرمان شهرهای مهم دیگری هم در حوزه ماموریتی ما به ویژه در حوزه میراث فرهنگی وجود دارد که بسیار غنی هستند.

وی بیان کرد: استان کرمان یک استان پهناور با پیشینه ارزشمند تاریخی چند هزار ساله است و می‌توان گفت کرمان به تنهایی یک ایران کوچک است که شناسنامه و هویت ملی ایرانیان به صورت یکپارچه در این استان قابل رویت است.

وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اشاره به اینکه این استان و برخی از شهرهای آن به دلیل آثار و پیشینه‌‌ای که دارد، در سطح جهانی کاملاً مطرح و شناخته شده هستند، افزود: باید برای شناساندن بیشتر این مزیت‌ها و ویژگی‌ها به مردم دنیا تلاش کرد.

وی با بیان اینکه امروز توفیق پیدا کردیم بر مزار شهید سلیمانی قهرمان ملی کشورمان حاضر شویم، گفت: گلزار شهدای کرمان یک محل کاملاً بین‌المللی است و توصیه شده که در این مکان تابلوهایی به زبان‌های مختلف دنیا به ویژه انگلیسی و عربی نصب شود.

ضرغامی با اشاره به  اینکه این مکان بازدیدکنندگانی و علاقه‌مندانی از سراسر دنیا دارد و پیام‌های شهید سلیمانی باید ‌برای همه گردشگران قابل استفاده باشد، تصریح کرد: آنچه که برای ملت ما اهمیت دارد پاسداری و ترویج مکتب سلیمانی است.

وی با بیان اینکه شهید سلیمانی بهترین عنوان را برای خودش سرباز می‌دانست، ادامه داد: مکتب شهید سلیمانی، مکتب خدمت بی‌ریا به مردم، فداکاری برای مردم و ایجاد وحدت و ایجاد همراهی است؛ امروز راه نجات کشور ادامه مکتب شهید سلیمانی است.

وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اشاره به اهداف سفر امروز خود به استان کرمان، بیان کرد: در سفر امروز بازدید از پروژه‌هایی در شهرستان‌های جیرفت، عنبرآباد و بم در برنامه است.

وی با بیان اینکه جیرفت به لحاظ  میراث فرهنگی با سابقه 7 هزار ساله‌ای که دارد یک مکتب است، افزود: جیرفت و جایگاه تمدنی میراثی جیرفت در دنیا کاملاً شناخته شده است.

ضرغامی با اشاره به اینکه اقداماتی از قبل در جیرفت انجام شده که امروز این اقدامات بررسی می‌شود، ابزار داشت: برای تکمیل موزه جیرفت اعتبارات زیادی نیاز است که باید راه حل مناسبی برای حل مشکلات اعتباری آن پیدا کنیم.

وی با بیان اینکه ظرفیت‌های گردشگری زیادی در استان کرمان وجود دارد، گفت: با کمک اعتبارات وزارتخانه‌ای و استانی باید همفکری کرد تا حوزه سرمایه‌گذاری گردشگری را در استان کرمان تقویت کنیم.

وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اشاره به اینکه لغو روادید با دیگر کشورها ایده مهمی بود ‌که برای تقویت گردشگری در کنار پیشنهادات متعدد دیگر مطرح شد، افزود: جلسات متعددی در این ارتباط با وزارت امور خارجه داشتیم و این وزارتخانه کاملاً با پیشنهاد وزارت گردشگری هماهنگی دارد.

وی با بیان اینکه این کار آرام آرام شروع و کشورها به پنج دسته تقسیم شده ‌که هر کدام از این گروه‌ها ویژگی خاصی دارند که در اولویت لغو روادید قرار بگیرند، گفت: نخستین مورد لغو روادید در ارتباط با روسیه بود که هفته قبل انجام شد و در ارتباط با دیگر کشورهایی که از نظر ما در اولویت هستند به تدریج و با هماهنگی با سایر دستگاه‌ها و نهادهای مرتبط انجام می‌شود.

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ