گردوی تویسرکان شایسته جهانی شدن است

اقتصاد ایران: فرماندار شهرستان تویسرکان گفت: نماینده سازمان فائو طی حضور دو روزه خود در تویسرکان گردوی این شهرستان را شایسته جهانی شدن عنوان کرد.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران ، حسین افشاری با اشاره به بازدید نماینده فائو از ثبت نظام داشت و کاشت و برداشت گردو در این شهرستان اظهار کرد: ظرفیت گردوی تویسرکان  بی‌نظیر است که همین موضوع منجر به قرارگیری آن در لیست فائو برای جهانی شدن است.

وی با بیان اینکه نماینده سازمان فائو در بازید دو روزه، تویسرکان را شایسته جهانی شدن در عرصه این محصول استراتژیک و مهم گردو دانست افزود: طی دو سال گذشته جلسات متعددی برای بسترسازی این مهم توسط دستگاه‌ها برگزار شده است.

فرماندار شهرستان تویسرکان با ابراز امیدواری از اینکه در آینده نزدیک خبر ثبت جهانی نظام کاشت داشت و برداشت گردو را از سوی فائو را شاهد باشیم یادآور شد: میزان برداشت سالانه گردو در شهرستان بالغ بر ۱۷ هزار تن است ضمن اینکه کیفیت گردوی تویسرکان در جهان حرف برای گفتن دارد. 

وی با تاکید بر اینکه زندگی مردم تویسرکان از دیرباز با گردو عجین شده است گفت: در حال حاضر بیش از ۶۰ درصد اقتصاد مردم تویسرکان به صورت مستقیم و غیر مستقیم وابسته به محصول گردو است بر همین اساس جمعیت شهرستان در فصل برداشت گردو بیش از دو برابر می‌شود.

افشاری خاطرنشان کرد: گردوتکانی در فصل پاییز در تویسرکان یک جشن عمومی است که این محصول استراتژیک در ساختار و تار و پود اجتماعی شهرستان علاوه بر مباحث اقتصادی نقش پررنگی دارد.

وی ثبت جهانی گردوی تویسرکان را علاوه بر درآمدزایی و اشتغالزایی بیشتر در حوزه تقویت گردشگری و معرفی شهرستان مثمر ثمر دانست.

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ