رسانه‌های کشور موفقیت‌های زنان ایرانی را نشان دهند

اقتصاد ایران: مدیرکل دفتر مطالعات و برنامه ریزی رسانه‌ها با تأکید بر اهمیت بازنمایی تصویر زن کامل در رسانه‌ها گفت: اینکه فقط زن را در یک وجه و در یک نگاه، در یک حاشیه و در یک فضا ببینیم، خود ظلم مضاعف به زنان است که در هژمونی فضای فمینیستی متأسفانه فراموش شده است.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران ، محمد آقاسی؛ مدیرکل دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی رسانه‌ها اظهار کرد: ما قائل هستیم این عالم زیباست زیرا خالق آن همه چیز را به زیبایی و با مهر خلق کرده است و برای درک این خلق زیبا، بدون تردید زنان موفق‌تر هستند اما وقتی فقط به صورت زن توجه کنیم و تنها به یک لایه توجه کنیم و لایه‌های رویین را ببینیم و لایه‌های زیرین را نبینیم یعنی من‌های متکثر زیرین را نبینیم تنها عنصر رویین را درک کرده‌ایم و رسانه‌ها بیشتر از این لایه استفاده کرده‌اند و چه خوب که روزی برسد که نقش‌های واقعی زنان را ببینیم. 

وی با بیان اینکه اگر بخواهیم به زن بپردازیم باید به ابعاد مختلف آن بپردازیم، تصریح کرد: اگر به این ابعاد بپردازیم می‌توانیم بگوییم به زن به معنای واقعی پرداخته‌ایم. در این نگاه لایه‌های تاریخی، جامعه‌شناختی، فردی و جهانی را باید دید. زن فقط به معنای معشوق، زن فقط به معنای مادر، زن فقط به معنای یک انسان در اجتماع، زن ناقص است. ای کاش بتوانیم یک زن کامل را به تصویر بکشیم و زن کامل چیزی نیست جز یک انسان و کاش بتوانیم انسانیت زن را به نمایش بگذاریم؛ چیزی که الان مفقود است، انسانیت زن در رسانه‌هاست. 

مدیرکل دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی رسانه‌ها افزود: دنیای امروز، انسانیت زن را از زن گرفته و زنانگی زن را به انحا مختلف نشان می‌دهد حتی زنانگی زن گاهی اوقات با پوشیدگی نشان داده می‌شود و انسانیت زن از او گرفته می‌شود؛ ای کاش رسانه‌هایی به انسانیت زن بیش از قبل توجه کنند.

وی با اشاره به مطالعات و پژوهش‌های رسمی منتشر شده در حوزه اجتماعی بیان کرد: وقتی مطالعات اجتماعی و پژوهش‌ها را در یک دهه گذشته نگاه می‌کنید می‌بینید نارضایتی زنان در یک دهه گذشته، تا حدودی بیشتر از مردان شده است. این امر ماحصل برساخت‌های رسانه‌ای طی دهه‌های گذشته است. این برساخت‌ها زنی را که در متن زندگی خود موفق بوده، ندیده است. نیازی هم به اسم بردن نیست که کدام زن موفق بوده است. هر فردی در اطراف خود چند زن موفق دیده است که توانسته‌اند زندگی خود را از صفر به صد برسانند و زندگی را از سیاهی و پلیدی خارج کنند.

مدیرکل دفتر مطالعات و برنامه ریزی رسانه‌ها درباره زن موفق تأکید کرد: همه زنان در متن زندگی موفق بودند. اینکه فقط زن را در یک وجه و در یک نگاه، در یک حاشیه و در یک فضا ببینیم، خود ظلم مضاعف به زنان است که در هژمونی فضای فمینیستی متأسفانه فراموش شده و کمتر به آن توجه شده است.     

به گزارش اقتصادایران ، نخستین جشنواره بین المللی "رسانه خورشید" به همت معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری و شهرداری مشهد روز هشتم مهر ماه در مشهد مقدس برگزار می‌شود.

مرضیه هاشمی؛ دبیر نخستین جشنواره بین المللی رسانه خورشید از دریافت 195 اثر در حوزه زن و رسانه خبر داده و گفته بود با توجه به مهلت ارسال آثار تا بیستم شهریور، هیئت داوران از 21 شهریور کار داوری آثار در بخش‌های مختلف را آغاز کرده‌اند و اختتامیه جشنواره اختتامیه جشنواره، هشتم مهر ماه در جوار حرم امام رضا علیه‌السلام برگزار خواهد شد و از برگزیدگان تجلیل خواهد شد.

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ