بانک جامع اطلاعات محرومیت کشور ایجاد شد

اقتصاد ایران: معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور گفت: بانک جامع اطلاعات محرومیت کشور ایجاد شده که اقدامات انجام شده در چهل ساله انقلاب‌ برای رفع محرومیت و رونق روستاها در آن جمع آوری شده است.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران ، سیدامیر حسین مدنی معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور در نشستی با مدیران کل روستایی استانداریهای سراسر کشور اظهار داشت: باتوجه به اینکه در دولت قبل رویکرد توجه به روستاها و مناطق محروم کشور ضعیف بود این معاونت نیز در عملکرد خود دچار مشکلات و ضعف‌هایی بود.

وی افزود:  رویکرد دولت سیزدهم توجه به روستاها و مناطق محروم کشور است اتفاقات خوبی برای این معاونت رقم خورده که باعث توجه و اهتمام بیشتر به آبادانی روستاهای کشور شده است.

مدنی تصریح کرد: پیش تر تصمیم گیری در امور روستا به صورت پراکنده در نهادهای متعددی انجام می‌شد که این موضوع در دولت سیزدهم با تشکیل شورایعالی جهاد سازندگی، امور عشایر و توسعه روستایی مرتفع شد و معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور محور تصمیم گیری ها برای امور روستا شده است.

دبیر شورایعالی جهاد سازندگی اظهار داشت: بانک جامع اطلاعات محرومیت کشور ایجاد شده که اقدامات انجام شده در چهل ساله انقلاب‌ برای رفع محرومیت و رونق روستاها در آن جمع آوری شده است.

وی ادامه داد: منابع ویژه ای نیز برای احیای واحدهای راکد و نیمه فعال روستایی در نظر گرفته شده که همه مدیران روستایی استانی می‌توانند این واحدها را به این معاونت معرفی کنند تا ملزومات رشد تولید آنها فراهم شود.

وی به توسعه سخت افزاری و نرم افزاری در معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور اشاره کرد و گفت: درگاه جامع خدمات و مجوزهای روستایی از جمله این موارد است که مقرر شده است تمام خدمات روستایی توسط همه دستگاه در درگاه واحدی ارائه شود.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور با اشاره به برگزاری نمایشگاه توانمندی‌ها و ظرفیت‌های روستایی و عشایری از تاریخ 12 الی 18 مهر ماه سال جاری گفت: این نمایشگاه بزرگترین رویداد روستایی در کشور خواهد بود که در مصلی تهران برگزار می شود و امیدواریم بیش از 2 میلیون نفر بازدیدکننده داشته باشد.

وی افزود: این نمایشگاه به دنبال آشنایی بیشتر مردم با فرهنگ و تولیدات روستایی است تا نگاه ها به سمت روستاها متوجه شود و از مهاجرت روستانشینان به شهرها جلوگیری شود تا شاهد مهاجرت معکوس به روستا ها باشیم.

وی ادامه داد : در این رویداد نمایشگاهی که روستا آباد نامگذاری شده است تولیدکنندگان برتر روستایی و عشایری با حدود 1200 غرفه به عرضه محصولات خود خواهند پرداخت.

مدنی افزود: همچنین از گروههای مختلف آئینی روستایی و عشایری در این نمایشگاه دعوت شده است تا به اجرای هنرهای آئینی خود بپردازند تا بتوانند محیط شاد و جذابی را برای خانواده ها ایجاد کنند و بازدید کنندگان با آداب و رسوم روستایی بیشتر از پیش آشنا شوند.

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ