سخنگوی سازمان امور مالیاتی عنوان کرد:

سازمان امور مالیاتی در صدد تغییر ریل در نظام مالیاتی

اقتصاد ایران: سخنگوی سازمان مالیاتی گفت: با ایجاد تغییر ریل در نظام مالیاتی ،مالیات ستانی به شیوه جدید و به طور هوشمند انجام می‌شود

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران،  سخنگوی سازمان مالیاتی کشور در یک گفت‌وگوی رادیویی با بیان اینکه تغییر ریل در نظام مالیاتی ایجاد خواهد شد، گفت: قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان به‌عنوان بستر اجرای ارزش افزوده مصوب شده و از آبان ۱۴۰۱ اجرایی و ارتقا یافت تا امروز که در حال تکمیل است.

بر اساس این گزارش مهدی موحدی بکنظر اظهار داشت: به واسطه تصویب لایحه تسهیل تکالیف مودیان در اجرای پایانه‌های فروشگاهی که در آینده به تایید شورای نگهبان می‌رسد، می‌توان شرایط را برای اجرای قانون سهل‌تر و کامل‌تر کرد.

وی افزود: نظام مالیاتی جدید به طور هوشمند انجام می‌شود تا مردم و مودیان دچار فرایند مالیات ستانی نشده و به طور مجازی بتوانند اظهارنامه خود را با ارائه صورت‌حساب‌های الکترونیک ثبت کنند.

سخنگوی سازمان مالیاتی کشور ادامه داد: ثبت الکترونیک صورتحساب‌ها ملاک صحت اظهارنامه مودیان است و به جز یک درصد معدود مودیان بزرگ که بنا بر شغل و کسب‌شان به‌صورت دستی رسیدگی مالیاتی انجام می‌شود.

موحدی بکنظر در خصوص محاسبه مالیات کسانی که در ساخت و ساز خانه‌ها فعالیت دارند، بیان کرد: سازمان مالیات با توجه به سامانه‌ها و مراجع مختلف در حال شناسایی و رصد مودیان در حوزه‌های مختلف است؛ چون به‌عنوان بخشی از حکمرانی اقتصادی کشور باید بر حکمرانی پولی و مالی کشور نظارت و از آن حفاظت کند.

وی یکی از موارد قانونی مالیات بر عایدی سرمایه را رصد و اجرای قانون، ارتباط با زنجیره اموال منقول و غیرمنقول مثل املاک مسکونی و تجاری، خودرو، سکه، طلا و ارز دانست تا از سفته بازی و سوداگری در این بازار‌ها جلوگیری شود.

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ