رئیس سازمان بورس:

صنعت فولاد جایگاه ویژه ای در بازار سرمایه دارد

اقتصاد ایران: رییس سازمان بورس و اوراق بهادار­ گفت: صنعت فولاد در بازار سرمایه جایگاه ویژه‌ای دارد و سهمی بیش از ۳۰ درصد از کل سودآوری در این بازار دارد.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران،­مجید عشقی رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در همایش تاب آوری در صنعت فولاد گفت: برگزاری چنین همایش‌هایی برای صنعت فولاد و سایر صنایع بسیار اهمیت دارد. به خود می‌بالیم که علی رغم تمام موانع و دشمنی‌هایی که بر سر راه تولیدکنندگان وجود دارد صنایع همچنان پای کار هستند.

وی افزود: بزرگترین آفت بر سر راه توسعه اقتصاد کشور ناامید کردن تولیدکنندگان و مردم از مسیر توسعه اقتصادی است. صنعت فولاد در بازار سرمایه جایگاه ویژه‌ای دارد و سهمی بیش از ۳۰ درصد از کل سودآوری در این بازار دارد.

عشقی گفت: همه فعالان در بخش‌های خصوصی و دولتی همگی یک هدف را دنبال می‌کنند، اما به نظر می‌رسد در راهکار‌هایی که اتخاذ می‌کنند اختلاف نظر‌هایی وجود دارد از مسیر همین نشست‌های گفتمانی قابل حل است.

وی ادامه داد: تامین مالی صنعت فولاد و حفظ سرمایه گذاری‌ها اهمیت زیادی برای بازار سرمایه دارد.
عشقی تصریح کرد: یکی از مسائل جدی در سرمایه گذاری در زنجیره صنایع، تامین انرژی و تامین برق است. سازمان بورس اعلام آمادگی می‌کند که با انتشار اوراق‌های مختلف این مسئله رفع شود، اجرای این مسئله نیازمند کمک دولت و مجلس است.

عشقی گفت: در سال گذشته بیش از ۲۰۰ همت بازگشت سرمایه به شرکت‌های بورسی صورت گرفت.

وی بیان کرد: در سازمان بورس تلاش بر این است که مصرف انرژی تمام شرکت‌ها بررسی شود، چه شرکت‌های انرژی بر و چه غیر از آنها، با این حال توفیق در کاهش مصرف انرژی نیاز به یک برنامه ریزی بلندمدت دارد.

رپیس سازمان بورس تاکید کرد: سرمایه گذاری از محل سود شرکت‌ها از اولویت‌های سازمان بورس است و همواره در بورس کالا تامین نیاز داخل در اولویت بوده است.

وی افزود: سیاستگذار فکر می‌کند با قیمت‌گذاری دستوری می‌تواند مشکلات را حل کند، اما این راهکار موفق نبود.
عشقی گفت: تداوم تولید شرکت‌های فولادی در بلندمدت نیازمند سرمایه گذاری قابل توجهی از سود حاصله در طرح‌های توسعه‌ای شرکت‌ها است.

وی گفت: بالای ۳۰ درصد سودآوری بازار سرمایه از فلزات اساسی است و منافع میلیون‌ها سهامدار و سهامداران عدالت به صنعت فولاد و دیگر فلزات وابسته است.

رئیس سازمان بورس تاکید کرد: بحث سرمایه گذاری از طریق منابع داخلی (سود‌های انباشته)، شرکت‌های سهامی عام پروژه برای پروژه‌های خاص از جمله دغدغه‌های ما است.

عشقی گفت: همواره سعی کردیم در بورس کالا به نحوی عمل کنیم تا نیاز‌های داخلی با قیمت‌های منطقی تامین شود. سیاست‌گذاران گا‌ها با قیمت‌گذاری دستوری آسیب‌هایی را بر صنایع و بازار آزاد وارد کردند، امید می‌رود با اصلاحات صورت گرفته این مسئله رفع شود.

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ