رنگ مدال بهانه است شما همیشه قهرمانید!

اقتصاد ایران: قدر روزهای پیش رو را بدانیم و دعا کنیم خدا معرفتی به ما عطا کند برای آنکه شادی واقعی این ماه عزیز کام دل ما را هم شیرین کند. بسته خبرخوب امروز به وقت ۲۷شهریور چاشنی ماندگار این روزهای خوب خدا. از «حسن یزدانی» که با طلا و بی طلا افتخار میلیون ها ایرانی شد و از «امیرحسین زارع» که دل هایمان را طلایی کرد.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران، قدر روزهای پیش رو را بدانیم و دعا کنیم خدا معرفتی به ما عطا کند برای آنکه شادی واقعی این ماه عزیز کام دل ما را هم شیرین کند. مقام معظم رهبری جملات زیبایی در وصف ماه ربیع الاول دارند:«بعضی از اهل معرفت و اهل سلوک معنوی معتقدند که ماه ربیع‌الاول، به معنای حقیقی کلمه، ربیع حیات است، ربیع زندگی است؛ زیرا در این ماه، وجود مقدس پیامبر گرامی و همچنین فرزند بزرگوارش حضرت ابی‌عبداللّه جعفربن‌محمدالصّادق ولادت یافته‌اند و ولادت پیغمبر سرآغاز همه‌ برکاتی است که خدای متعال برای بشریت مقدر فرموده است.» بسته خبرخوب امروز به وقت ۲۷شهریور چاشنی ماندگار این روزهای خوب خدا...


حسن یزدانی

*حسن آقا رنگ مدال بهانه است، شما قهرمان همیشه مایی!

مهم نیست نامردی را در حقت تمام کردند و راه را بر طلایی شدن دوباره‌ات بستند. مهم رنگ مدالی که به گردنت انداختند نیست. نقره‌ای یا طلایی فرقی نمی‌کند حسن آقای یزدانی! مهم این است که شما قلندر مردم ایرانی، پهلوان ناب ما! ما مردم ایران زخم‌های صورتت، گوش‌های شکسته، ابروهای تکه و پاره مال و آن کتف چسب خورده و یک کلام حال دلت را که پر می‌زند برای سربلندی این آب و خاک همه جوره خریداریم. چه با مدال طلا، چه با مدال نقره.

دیشب حسن یزدانی در فینال وزن ۸۶کیلوگرم مسابقات قهرمانی جهان کشتی، در دیدار با حریف آمریکایی و با ناداوری صاحب مدال نقره شد. فرقی نمی‌کند به قول یکی از کشتی گیران، رفاقت ما با شما خونی است و رنگ طلا و نقره حال خوب این رفاقت را عوض نمی‌کند.


امیرحسین زارع

*طلای ۱۲۵ عیار

از دیشب تا به حال بارها و بارها افتخار کردیم به قهرمانان این مرز و بوم. به «امیرحسین زارع» که قهرمانانه در برابر کشتی گیر گرجستانی ایستاد. بی‌اخلاقی دید و بی‌اخلاقی نکرد. آنقدر که حریف گرجستانی شرمنده مرام پهلوانی‌اش شد. زارع بعد از آنکه پشت طاها آکگلٰ حریف ترکیه ای را با یک برد جانانه به خاک مالید و به فینال راه پیدا کرد، سنگ تمام گذاشت و تا ته خط قهرمانی رفت. تخته گاز پیش رفت و حریف گرجستانی را ۱۱ بر صفر شکست داد و قهرمان شد.

 ارادت خالصانه کودک کار در نیمه های شب که پای او را به کربلا باز کرد

*کودک کار به کربلا می‌رود!‌

در خیابان‌های شهر اصفهان پرنده پر نمی‌زد. شهر در خاموشی فرو رفته بود و پسرک زباله گرد خسته از چند ساعت کار بی‌وقفه، با گونی ضایعات روی دوش راه خانه را در پیش گرفت. کسی چه می‌داند آن لحظه‌ها در ذهنش چه می‌گذشت. پیچ خیابان را که پشت سر گذاشت چشمش افتاد به پوستری که کنج دیوار چسبانده بودند. روی پوستر تصویری بود از کربلا. با دستان خسته ارادتش را نشان داد به اباعبدالله(ع). آن شب خودش بود و دلش و خدایش و امام حسینی که از بچگی مهرش نشسته بود روی لوح ضمیرش مثل همه بچه شیعه‌ها.

دوربین‌های مدار بسته تصویر کودک کار را ثبت و ضبط کرد. فیلم کوتاه عرض ارادت او خیلی زود در فضای مجازی دست به دست شد. باشگاه ذوب آهن اصفهان بانی شد برای پیدا کردن پسربچه‌ای که بیش از هر چیز عشق پاک و زلالش به دل مردم نشست. او را دعوت کردند به باشگاه ذوب آهن تا تمرین باشگاه را ببیند. همه پسربچه‌ها عشق فوتبال هستند و آقا پیام هم همین طور. قرار شد پای ثابت تیم نونهالان شود و مدیران و مربی باشگاه از او یک فوتبالیست حرفه‌ای بسازند. خبرخوب‌تر اینکه امام حسین(ع) حال این پسربچه را خرید و باشگاه ذوب آهن بانی سفر او و یکی از اعضای خانواده‌اش به کربلا شد.

 

*سه میلیون دلار لوازم التحریر فرستادیم آن ورآب

« ۳میلیون دلار لوازم تحریر فرستادیم آن ور آب.» بله! خبر موجز است و گویا. گذشت آن زمان که لوازم تحریر خارجی بازار‌مان را قبضه کرده بود و اگر هم لوازم تحریر داخلی داشتیم ظاهر جذابی برای بچه‌ها نداشت اما حالا بسیاری از تولیدکننده‌های داخلی نوشت‌افزار، پرقدرت در حال تولیدند و انصافا تولیدات‌شان ما پدر و مادرها را هم وسوسه می‌کنند برای دوباره نشستن پشت نیمکت‌های مدرسه. البته این را هم بگوییم تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله زیادی داریم و هنوز هم لوازم تحریر خارجی در بازار جولان خودش را می‌دهد.

حالا وزیر صنعت معدن و تجارت در حاشیه نمایشگاه نوشت‌افزار خبر داده که سالانه سه میلیون دلار لوازم تحریر به کشورهای حوزه خلیج فارس صادر می‌شود. «عباس علی‌آبادی»گفته با توجه به ظرفیت موجود می‌توانیم ۱۰ تا ۱۵ درصد از بازار نوشت‌افزار منطقه را در اختیار بگیریم. به امید روزی که دست تک تک دانش‌آموزان لوازم تحریر ساخت ایران باشد و بس!


زندانیانی کهدر کارگاه نساجی ندامتگاه بزرگ استان تهران کارآفرین شدند

*در این زندان از آتش سوزی خبری نیست!

فقط کافیست یک اتفاق تلخ در یکی از زندان‌های ایران بیفتد. خیلی زود خبرش مثل بمب در رسانه‌های آن ور آبی با زیاد شدن پیاز داغ نعنا داغش منتشر و دست به دست می‌شود مثل خبر آتش سوزی در زندان زنان که کلی آب و تابش دادند. اما همین رسانه‌ها به انبوهی از خبرهای خوب، خبرهایی از ساختن‌ها، زنده شدن امیدهای از دست رفته از دل همین چهاردیواری‌های زندان هیچ وقعی نمی‌نهند. خیالی نیست. به قول قدیمی‌ها آدم خودش باید عاقل باشد.

اما در عوض ما در بسته خبرهای خوب روزانه تا دلتان بخواهد از این خبرهای حال خوب کن از زندان‌های ایران برایتان داریم. مثل همین قاب که کلی حرف دارد برای گفتن. این روزها مددجویان ندامتگاه بزرگ تهران حسابی مشغولند و هر روز کلی کوله پشتی و کیف مدرسه که دسترنج تلاش خودشان است راهی بازار فروش می‌شود. فرقی نمی‌کند جرم‌شان چه بوده. هر چه بوده و گذشته حالا در چهاردیواری همین زندان نان بازوشان را در کارگاه سراجی ندامتگاه تهران بزرگ می‌خورند. مدیر بنیاد تعاون زندانیان استان تهران با اعلام خبر راه اندازی کارگاه سراجی در ندامتگاه گفته ایجاد زمینه‌های حرفه آموزی و اشتغال در دوران حبس موجب پیشگیری از بازگشت زندانی به چرخه جرم، کسب و کار حلال و تأمین معاش خانواده می‌شود.

«محمدرضا تقی پور» این را هم گفته که کارگاه‌های متنوع بنیاد تعاون، با هر نوع سلیقه در زندان‌های استان تهران دایر است تا مددجویان در دوران محکومیت، در کنار کسب مهارت شغلی به تأمین معاش خانواده هاشان هم کمک کنند و پس از آزادی با ادامه آن شغل، وارد بازار کسب و کار شوند.

 

 *شعر را زندگی کنیم...

در فرهنگ ما، زندگی با شعر آغاز و با شعر بدرقه می‌شود. وقتی کودکیم در گاهواره، لالایی می‌شنویم و از همان آغاز به شعر اُنس می‌گیریم و پس از مرگ هم، آرایه مزارمان، شعر است. این آمیختگی زندگی و مرگ ما با شعر و تأثیری که شعر بر فرهنگ و روحیه و رفتار ما می‌گذارد، می‌طلبد بیش از پیش شعر را زندگی کنیم. امروز ۲۷ شهریور سالروز درگذشت شهریار شعر ایران است و بهترین بهانه برای نامگذاری روز شعر و ادب فارسی در تقویم. حسن ختام بسته خبر خوب مهمان می‌کنیم شما را به خواندن دو بیت از اشعار زیبای شهریار در وصف پیامبر مهربانی.

ستون عرش خدا قائم از قیام محمد(ص)

ببین که سر به کجا می‌کشد مقام محمد (ص)

به جز فرشته عرش اشیان وحی الهی

پرنده پر نتواند زدن به بام محمد (ص)

 

*خوش‌خبر باشید!

و اما سخن پایانی، خبرهای خوبتان را در قالب دلخواه خود (عکس، متن، فیلم، صوت و…) تولید کنید و آن را با هشتگ #خبر_خوب در شبکه‌های اجتماعی منتشر کنید تا هم دیگران را در حال خوش خودتان شریک کنید و هم ما بتوانیم اخبار شما را بازنشر کنیم. اگر هم تمایل داشتید در هر یک از شبکه‌های اجتماعی که فعال هستید، خبرتان را از طریق اکانت khabar_khoub_iran@ یا شماره تلفن ۰۹۳۳۰۸۲۶۳۱۲ برای ما بفرستید. در این جشنواره فرقی نمی‌کند در ایتا و بله و روبیکا و گپ باشید یا در تلگرام و اینستاگرام و توئیتر و واتساپ؛ مهم این است که سهمی در حال خوش اطرافیان‌تان داشته باشید.

منتظر خبرهای خوب شما هستیم. خوش‌خبر باشید.

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ