قاضی‌زاده: پدیده «زن، زندگی، آزادی» ثمره مدرنیته است

اقتصاد ایران: رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: در حال حاضر پدیده زن، زندگی، آزادی ثمره مدرنیته است. اقدامات اول از بی‌حجابی شروع می‌شود و سپس ارزش‌های خانواده از بین می‌رود و در انتها نیز به تجرد، افسردگی و یا خودکشی روی می‌آورند.

به گزارش خبرگزاری فارس، سومین نشست قرارگاه حمایت از خانواده و جوانی جمعیت با حضور سیدامیرحسین قاضی‌زاده هاشمی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران و معلون رئیس‌جمهور، یکشنبه ۲۶ شهریورماه در سالن اجتماعات حوزه ریاست این سازمان برگزار شد.

قاضی‌زاده هاشمی در این نشست با اشاره به اینکه باید علاوه بر مشوق‌های اقتصادی برای جوانی جمعیت، به تبلیغ و ترویج نیز بپردازیم، تصریح کرد: ما در مطالعاتی که از ۴۰ کشور دنیا داشتیم مشاهده کردیم که در برخی از آن‌ها سیاست‌های سنگینی حکمفرما بود و اجرا می‌شد، اما دریافتیم تقریباً تمام کشورهایی که پایه مشوق های آنها اقتصادی بوده با شکست مواجه شدند و در این راستا به پذیرش مهاجر روی آوردند.

رئیس بنیاد شهید با بیان اینکه در حال حاضر پدیده زن، زندگی، آزادی ثمره مدرنیته است، تأکید کرد: در این راستا اقدامات اول از بی‌حجابی شروع می‌شود و سپس ارزش‌های خانواده از بین می‌رود و در انتها نیز به تجرد، افسردگی و یا خودکشی روی می‌آورند.

وی اظهار کرد: باید به دنبال پاسخ به این سؤال بود که چرا در کشورهای پیشرفته آمار خودکشی افراد بالاست.

قاضی‌زاده با بیان اینکه تعداد معدود کارکنان در بنیاد شهید و امور ایثارگران برای ما فرصت مغتنمی است، به اعضای کارگروه جوانی جمعیت توصیه کرد: شما می‌توانید با مشاوره‌هایی که به کارکنان می‌دهید، به ارتقاء سطح زندگی آنان کمک کنید و با مشاوره‌های صحیح، اسباب ازدواج و فرزندآوری را در بین کارکنان بنیاد افزایش دهیم و موانع را در این راه برطرف کنیم.

معاون رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه باید در درجه اول به موانع زندگی کارمندان پرداخت و سپس آن را حل کرد، خاطرنشان کرد: برای این امر باید یک ستاد تشکیل شود. اجرای مصوبات نافی مسئولیت‌ها نیست؛ لذا اگر قرار بود به خاطر مسائل اقتصادی ازدواج و فرزندآوری تقلیل یابد، در دوران‌های حساس گذشته تنزل می‌یافت و به این مرحله نمی‌رسید.

همچنین در این نشست سمیه گنجی مشاور امور زنان و خانواده بنیاد شهید و امور ایثارگران، با اشاره به مصوبات نشست‌های برگزار شده، خواستار اجرای هرچه بهتر آن‌ها جهت ارتقاء ازدواج و فرزندآوری شد.

گنجی با اشاره به اینکه مهم‌ترین مصوبات سومین کارگروه جوانی جمعیت، اولویت مقوله ازدواج و تشکیل یک شبکه مشاوره جهت بررسی موردی ازدواج همکاران و فرزندآوری آنان است، تأکید کرد: مهم‌ترین علت عدم اجرای دستورالعمل جمعیت بنیاد شهید و امور ایثارگران، ابلاغ دستورالعمل اجرایی پرداخت مزایای جانبی به کارکنان دستگاه‌های اجرایی دولت است که توسط سازمان امور اداری و استخدامی ابلاغ شده و مورد اعتراض بنیاد قرار گرفته است و در نامه‌ای به ستاد ملی جمعیت مراتب اعتراض خود را به گوش مسئولان ذیربط می‌رساند.

پایان پیام/

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ