وزیر ارشاد خبرداد:

چاپ کتب درسی سال تحصیلی جدید با کاغذ تولید داخل

اقتصاد ایران: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت با افزایش توان تولید کاغذ در داخل کشور تمام کتب درسی سال تحصیلی جدید صددرصد با کاغذ داخلی تامین شده است.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران،محمدمهدی اسماعیلی با اشاره به خودکفایی در تولید کاغذ، اظهار داشت: در ابتدای آغاز کار دولت سیزدهم تولید کاغذ حدود ۵ هزار تن بود ولی امروز به ۷۵ هزار تن رسیده است که از این تعداد ۴۵ هزار تن به کتب درسی تخصیص یافته است به این معنی که دولت به وعده خود در خودکفایی کاغذ نشر جامه عمل پوشانده است.

وی درباره تغییر نام وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطر نشان کرد: بررسی‌های صورت گرفته بیشتر ناظر بر اهداف بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی است، بر همین اساس خلاء نیروهای تمدنی در مجموعه عملکردها و رویکردها احساس شد تا تحت عنوان یک رویکرد در عنوان وزارتخانه جای گیرند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پیشنهادی را به نمایندگان مجلس شورای اسلامی ارائه داد که با استقبال اعضای کمیسیون تلفیق مواجه و مقرر شد در صحن علنی مجلس شورای اسلامی درباره این‌پیشنهاد تصمیم گیری شود.

اسماعیلی با بیان اینکه «دولت بنا ندارد با تغییر نام اتفاق ویژه در وزارت‌خانه رخ دهد» عنوان کرد: تغییرات ساختاری در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی آماده شده است و با مصوبه دولت مجموعه‌های جدید متناسب با مأموریت‌ها راه اندازی می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه دولت و شخص آیت‌الله رئیسی اهتمام ویژه‌ای به حل مشکلات اهالی هنر و رسانه دارد، تصریح کرد: هر دغدغه‌ای که اهالی هنر داشته‌اند با همکاری دولت و مجلس در برنامه هفتم توسعه گنجانده شده است. همچنین در موضوع بیمه بیکاری هنرمندان هم تدابیر خوبی اتخاذ شده است.

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ