رئیس جمهور:

تعاونی‌ ها باید میدان‌دار اقتصاد ایران باشند

اقتصاد ایران: رئیس‌جمهور گفت:تقویت تعاونی‌ها تقویت عدالت اجتماعی، عدالت اقتصادی، مسئولیت‌پذیری، ایجاد اشتغال و جلوه روشن مردمی‌سازی حکمرانی و اقتصاد است.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران، حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور در نخستین همایش اقتصاد تعاونی ایران گفت: تعاونی‌ها به عنوان یک بخش از اقتصاد کشور در کنار بخش دولتی و بخش خصوصی مورد تاکید و توجه قرار دارد و باید توجه کنیم که نقش تعاونی‌ها در عدالت اقتصادی و اجتماعی و مسئولیت پذیری و ایجاد اشتغال بسیار مهم و جلوه‌ای روشن از مردمی‌سازی در حکمرانی و دولت است.

رئیس جمهور ادامه داد: مردمی سازی یعنی تقویت تعاونی‌ها و میدان دادن به آنهاست. این در حالی است که حدود ۱۰۰ هزار تعاونی در کشور فعال است و در این دولت هم حدود ۸ هزار تعاونی شروع به کار کرده است که از جمله در حوزه زنان تعاونی‌ها فعالیت خود را آغاز کرده‌اند.

وی‌اظهار داشت: سند تحول تعاون بعد از ۱۱ سال مورد بازنگری قرار گرفت.

رئیسی گفت: آنچه که تاکنون نسبت به فعال شدن تعاونی‌ها در حوزه تولید و خدمات انجام شده در خور تقدیر است. نشست امروز ما برای برداشتن گام‌هایی در جهت نقش دادن بیشتر به تعاونی‌ها است. بنابراین این اقدام نیازمند برداشته شدن موانع پیش روی تعاونی‌‎ها است.

وی با اشاره به اهمیت مولد سازی، ادامه داد: بعضاً موضوع مولد سازی به خوبی تعریف نشد چرا که برخی تصور کردند که برای مولد سازی قانون جدید وضع شده که اینگونه نیست. مولد سازی در برنامه توسعه سوم، چهارم، پنجم و ششم تاکید شده است لذا سخن در عدم اجرای آن بود.

رییس جمهور با بیان اینکه هیچگاه در برنامه‌ها به ستون درآمد دولت از مولد سازی توجهی نشده بود، عنوان کرد: آیین نامه‌ای که برای مولد سازی تصویب شد قانون گذاری نیست بلکه تسهیل اجرای قانون مصوب مجلس در گذشته است.

رییسی با بیان اینکه برخی مولد سازی را به درستی تبیین نکردند، تصریح کرد: دارایی‌هایی که در اختیار دولت قرار دارد باید تبدیل به سرمایه تولید شود.

وی با اشاره به نقش تعاونی‌ها در مولد سازی، اظهار کرد: نقش تعاونی‌ها در این موضوع بسیار برجسته است.

رئیس جمهور افزود: تعاونی‌ها می‌توانند برای امر سهام عدالت در حوزه شهرستانی نیز نقش خوبی را ایفا کنند.

حجت الاسلام رئیسی در ادامه سخنان خود تاکید کرد: عزیزان بخش تعاونی و اعضای آنها دارای راهکارهایی هستند و در همین همایش هم تعدادی از این عزیزان لب به سخن گشودند که باید به آنها توجه کرد.

وی افزود: تعاونی‌ها می‌توانند در بخش‌های برق، آب، ورزش و سایر حوزه‌ها نقش مهمی را در توسعه کشور ایفا کنند.

رئیسی تصریح کرد: در خصوص بخش برق ایجاد ۱۲ هزار مگا وات ظرفیت نیروگاهی بسیار ارزشمند است که خود عزیزان در بخش تعاون می‌توانند در این حوزه نقش آفرینی کنند و فعال باشند.

رئیس جمهور تاکید کرد: در حوزه ورزش دوستان تعاونی‌ها می‌توانند به خوبی نقش آفرینی کنند و ما بارها با آنها جلسه داشتیم و تاکید داشتیم که می‌توانند در سطح کشور بخوبی فعال باشند و دولت از، آنها حمایت می‌کند.

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ