عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس:

حذف سود مرکب فعالیت‌های اقتصادی را به جریان می‌اندازد

اقتصاد ایران: عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی معتقد است دریافت «سود مرکب» تولید را به عقب رانده و سدی بزرگی مقابل فعالیت‌های اقتصادی ایجاد کرده است.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران، رحیم زارع با اشاره به مصوبه کمیسیون تلفیق لایحه برنامه هفتم در زمینه حذف «سود مرکب» گفت: در سود مرکب علاوه بر محاسبه سودی که به اصل سرمایه تعلق می‌گیرد، سودی که به خود سود‌ها تعلق می‌گیرد هم در نظر گرفته می‌شود، این فرآیند می‌تواند عوارض اقتصادی زیادی را در پی داشته باشد.

 
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه مشکلات در زمینه عدم تامین مالی تولید از طریق تسهیلات بانکی برطرف می‌شود، بیان کرد: نظام بانکی باید پرداخت تسهیلات تولید را آسان کرده و در ادامه از تولیدکننده حمایت جدی داشته باشد.
 
وی با بیان اینکه تولیدکنندگان با مشکلات عدیده‌ای رو به روهستند تاکید کرد: مشکلات در زمینه خرید مواد اولیه، اداره واحد تولیدی و حقوق و دستمزد کارکنان فشار‌های خود را بر تولید می‌گذارد و دیگر نیاز نیست سیستم بانکی با دریافت سود بر سود مشکلات تولید را چندین برابر کند.
 
زارع با اشاره به مصوبه کمیسیون تلفیق در زمینه حذف سود مرکب بیان کرد:بعد از نهایی شدن، مجلس نظارت خود را برای اجرای این قانون با جدیت دنبال کرده و اجازه نمی‌دهد این قانون مهم با ضعف اجرا روبرو شود.
 
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات با بیان اینکه حذف سود مرکب فعالیت‌های اقتصادی را به جریان می‌اندازد، بیان کرد: حذف سود مرکب هم به گردش سرمایه و هم به شرکت‌های تولیدی و سرمایه گذاران فعال در عرصه اقتصاد کمک خواهد کرد.
 
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: حتما در مجلس کمک می‌کنیم تا این مصوبه رای آورده و نهایی شود.

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ