ترویج فرهنگ حفظ مواریث توسط فعالان فرهنگ و هنر

اقتصاد ایران: علاقه‌مندی فعالان فرهنگ و هنر به حفظ و نگهداری میراث فرهنگی باعث می‌شود تا آنها با ترویج فرهنگ حفظ و حمایت از این منابع بزرگ، در آینده فرهنگی و اقتصادی کشور تاثیرگذار باشند.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران، محبوبه کاظمی دولابی توسعه گر فرهنگی یادداشتی به این سوال جواب داد که آیا بدون حمایت فعالان فرهنگی و هنری توسعه اقتصاد فرهنگ و هنر امکان پذیر است.

در این یادداشت آمده است: بدون شک، حمایت و فعالیت تخصصی فعالین فرهنگی و هنری بسیار مهم است و می‌تواند به توسعه اقتصاد فرهنگ و هنر کمک کند. این افراد با تدوین برنامه‌های خلاقانه برای ارائه آثار هنری و فرهنگی، می‌توانند علاوه بر اشتغالزایی در حوزه فرهنگ و هنر به ترویج ارزش‌ها و ایده‌های مثبت در جامعه کمک کنند و تغییرات مثبتی در جامعه به وجود آورند.

همچنین، با احیای میراث فرهنگی، به حفظ تاریخ و هویت و تمدن کشور کمک کنند و در عین حال به توسعه اقتصاد فرهنگ و هنر اصالت محور و هویت بنیان نیز کمک می‌کنند.

با ارائه آثار هنری و فرهنگی، فعالین فرهنگی و هنری می‌توانند در بالا بردن سطح فرهنگی جامعه مؤثر باشند و تغییرات مثبتی در نگرش جامعه به میراث فرهنگی به وجود آورند. آثار هنری و فرهنگی می‌توانند به عنوان سفیران میراث و تمدن ایرانی و اسلامی با ترویج ارزش‌ها و ایده‌های مثبت، تفاهم و همبستگی بین افراد را افزایش دهند و به حفظ تنوع فرهنگی کمک کنند.

علاقه‌مندی فعالین فرهنگی و هنری به حفظ و نگهداری میراث فرهنگی باعث می‌شود تا آنها با احیای میراث فرهنگی و با ترویج فرهنگ حفظ و حمایت از این منابع بزرگ فرهنگی، در آینده فرهنگی و اقتصادی کشور تأثیرگذار باشند و به حفظ تاریخ و هویت ملی کمک کنند.

توسعه اقتصاد مردمی هنر و فرهنگ نیز از جمله مهمترین انگیزه‌های فعالین فرهنگی و هنری است که می‌بایست دولت در جهت حفظ و افزایش این انگیزه‌های ارزشمند بکوشد.

این افراد خلاق و کارآفرین معتقدند که با ایجاد فرصت‌های شغلی در این حوزه، می‌توان به رشد و پیشرفت اقتصادی کشور کمک کرد.

توسعه اقتصاد صنعت هنر و فرهنگ، می‌تواند به ایجاد فرصت‌های شغلی در این حوزه کمک کند و در نهایت بر رشد اقتصادی کشور مؤثر باشد. با توجه به انگیزه‌های فعالین فرهنگی و هنری، حمایت دولتی برای توسعه فرهنگ و هنر بسیار مهم است.

به نظرم لازم است دولت با ایجاد استراتژی‌ها و سیاست‌های راهبردی و همچنین با استفاده از قوانین موجود متناسب با توسعه اقتصاد فرهنگ و هنر، برای کمک به رشد اقتصادی این حوزه ارزشمند و در راستای منافع ملی و تولید ثروت در کشور عزیزمان، برای ایجاد تعامل دوجانبه با این افراد اقدامات عاجل را در دستور کار خود قرار دهد. این افراد خلاق با طرح‌ها و ایده‌های مبتنی بر نیازهای حوزه، با تلاش و فعالیت‌های خود، می‌توانند علاوه بر تأثیر در رشد اقتصاد هنری و فرهنگی، به ترویج هنر و فرهنگ کشور در حوزه‌های ملی و بین المللی کمک کنند.

می‌توان سوال کرد وقتی چالش اصلی کشور در همه حوزه‌ها مباحث اقتصادی و اشتغالزایی است، آیا بدون حمایت و فعالیت فعالین فرهنگی و هنری، توسعه اقتصاد بحرانی حوزه فرهنگ و هنر به شکل بهینه قابل انجام خواهد بود.

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ