عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس:

مردم در دام دلالان بازار خودرو اسقاطی قرار نگیرند

اقتصاد ایران: عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس درباره بازار سیاه خودرو فرسوده گفت:دغدغه‌های مطرح شده، شایعات و فضا سازی رسانه‌ای در زمینه افزایش قیمت خودروهای اسقاطی را بررسی خواهیم کرد و راهکارهای قانونی برای مهار چنین مسائلی وجود دارد، دولت نباید اجازه فراهم شدن شرایط برای سوء استفاده از این مسئله را بدهد.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران، علی اکبر کریمی درباره افزایش قیمت خودرو اسقاطی در بازار، گفت: متاسفانه در این زمینه فضاسازی رسانه‌ای وجود دارد اما چنین دغدغه‌ای موضوعیت ندارد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در نگاه اول ممکن است بگویند موضوع منجر به افزایش قیمت خودروهای آماده برای اسقاط می‌گردد در حالی که در عمل اینگونه نیست زیرا شرایطی که برای ارزش قیمتی خودروهای اسقاطی تعیین می‌شود اجازه نمی‌دهند قیمت آن رشد پیدا کند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، افزود: به صورت مثال در واردات کامیون، قیمت کامیون‌های اسقاطی به حدود یک و نیم میلیارد تومان افزایش پیدا کرد در این شرایط و کم شدن تعداد گواهی اسقاط و افزایش متقاضی واردات، مجلس به مسئله ورود و برای تنظیم بازار یک و نیم درصد قیمت کامیون وارداتی را به عنوان جایگزین گواهی اسقاط تعیین کرد و مسئله حل شد و طبیعتا اجازه تکرار تجربه گذشته نباید داده شود.

کریمی با بیان اینکه برای تنظیم بازار اگر در شرایطی قرار بگیریم که گواهی اسقاط وجود نداشته باشد این امکان هست تا درصدی از ارزش خودرو وارداتی را جایگزین گواهی اسقاط تعیین کنند و مانع از جولان دلالان شوند، تصریح کرد: دغدغه‌های مطرح شده، شایعات و فضا سازی رسانه‌ای در زمینه افزایش قیمت خودروهای اسقاطی را بررسی خواهیم کرد و راهکارهای قانونی برای مهار چنین مسائلی وجود دارد، دولت نباید اجازه فراهم شدن شرایط برای سوء استفاده از این مسئله را بدهد.

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ