وزیر جهاد کشاورزی:

مطالبات گندم کاران تا پایان شهریور پرداخت می شود

اقتصاد ایران: وزیر جهاد کشاورزی گفت: با پرداخت ۵۰ هزار میلیارد تومان دیگر از مطالبات کشاورزان در روزهای آتی، پایان شهریورماه سال جاری زمانِ تسویه کامل مطالبات گندم‌کاران خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران، عدم پرداخت مطالبات گندمکارانی که دانه‌های گندم خود را ماههاست به سیلوهای دولت تحویل داده‌اند دغدغه کارشناسان و البته معضل تولیدکنندگان شده است،‌ زیرا پیش بینی می‌شود که انگیزه کشاورزان برای کشت این محصول استراتژیک در سال آینده کمتر شود ضمن اینکه آنها برای سال زراعی جدیدی که از مهر آغاز می شود برای خرید بذر، کود و آماده سازی زمین نیاز به نقدینگی دارند، اما وزیر جهاد کشاورزی روز گذشته خبرهای خوشی برای پرداخت پول گندم داد.

50 میلیارد تومان پول گندمکاران تا پایان شهریور تسویه می شود

وزیر جهاد کشاورزی روز گذشته در بازدید از طرح های کشاورزی جنوب تهران به مناسبت هفته دولت اعلام کرد:‌ با پرداخت ۵۰ هزار میلیارد تومان دیگر از مطالبات کشاورزان در روزهای آتی، پایان شهریورماه سال جاری زمانِ تسویه کامل مطالبات گندم‌کاران در خرید ۲ میلیون تن گندم اضافه بر بودجه خواهد بود.

وزیرجهادکشاورزی گفت:دربحث مطالبات گندمکاران،رئیس‌جمهوراعلام کردند که این مشکل «یون ممتازه» است و باید پول گندمکاران پرداخت شود و دستور تشکیل جلسه‌ای را دادند که این جلسه در روزدوشنبه برگزار شدو پرداخت ۵۰همت دیگر به کشاورزان آغازشده است.

به نظر می رسد بالا بودن خرید تضمینی امسال گندم خود دولتی ها را شگفت زده کرده چرا که میزان اعتباری که برای خرید تضمینی در نظر گرفته بودند بسیار پایین تر بوده و حالا مجبورند به فکر تامین اعتبار دو میلیون تنی که پیش بینی نکرده بودند، باشند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور هم گفته است:‌ تعهد دولت 140 الی 145 هزار میلیارد تومان است که منابع به اندازه کافی در بودجه تعیین نشده بود اما از سایر منابع در اختیار دولت جابجایی انجام دادیم و تا چند روز آینده 50 هزار میلیارد تومان پرداخت می‌کنیم.

وی افزود: قبلا هم 72 هزار میلیارد تومان پرداخت کرده‌ایم و تلاش می‌کوشیم تا نیمه شهریور بخش عمده مطالبات گندم‌کاران را بپردازیم.

پیش از این مسئولان وزارت جهاد کشاورزی در خوش بینانه ترین حالت پیش بینی می کردند که میزان خرید تضمینی امسال گندم به 8.5 میلیون تن برسد اما اکنون این رقم به 10.5 میلیون تن رسیده است.

به اعتقاد کارشناسان اعتماد عمومی مردم و گندمکاران به دولت یکی از عوامل مهم در افزایش خرید  تضمینی گندم امسال بود که آخرین دانه خوشه‌های طلایی خود را به سیلوهای دولتی تحویل دادند، دولت باید به این اعتماد با پرداخت به موقع پول گندمکاران و نیز تعیین قیمت مناسب خرید تضمینی برای سال آینده پاسخ مناسب بدهد.

برچسب‌ها :

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ