مدیرکل میراث فرهنگی گیلان خبرداد؛

صدور ۹۵ موافقت اصولی برای پروژه‌های گردشگری

اقتصاد ایران: رشت- مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان از صدور ۹۵ موافقت اصولی برای پروژه‌های گردشگری در استان خبر داد و گفت: استقبال مردم از سرمایه گذاری در حوزه گردشگری گسترده است.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران ،  ولی جهانی اظهار کرد: با تشکیل کمیته فنی سرمایه گذاری با حضور اعضا، تعداد ۹۸ پرونده مربوط به پروژه‌های سرمایه گذاری در استان گیلان مطرح شد.

وی افزود: از تعداد ۹۸ پرونده، ۹۰ پرونده به دلیل دارا بودن شرایط سرمایه گذاری در حوزه گردشگری مورد موافقت اعضا کمیته قرار گرفت و مجوز صدور موافقت اصولی جهت ایجاد سرمایه گذاری در مناطق مختلف گیلان صادر شد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی گیلان با اشاره به جزئیات بیشتر از طرح‌های سرمایه گذاری در این بخش، بیان کرد: در این راستا صدور موافقت اصولی برای ۳ هتل پنج ستاره در شهرستان‌های فومن و رشت و همچنین صدور ایجاد مجتمع‌های گردشگری، اقامت گاه‌های سنتی و هتل و… از جمله مواردی بود که قرار شد سرمایه گذاری در این حوزه‌ها صورت پذیرد.

جهانی با بیان اینکه شهرستان‌های رشت، شفت، فومن پیشتاز در زمینه جذب سرمایه گذاری هستند، گفت: شهرستان‌های املش و سیاهکل در مرحله آخر جذب سرمایه گذار قرار دارند.

وی ادامه داد: استقبال مردم از کاربری بناها از مسکونی به گردشگری جهت اقامتگاه‌های سنتی و بوم گردی در این پرونده بسیار به چشم می‌خورد که این امر نشان دهنده تمایل مردم استان گیلان جهت سرمایه گذاری در حوزه گردشگری می‌باشد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی گیلان با اشاره به استقبال ویژه مردم برای سرمایه گذاری در حوزه گردشگری بیان کرد: بیش‌از ۹۵ درصد پرونده‌هایی که جهت صدور موافقت اصولی و سرمایه گذاری در حوزه گردشگری مورد موافقت قرار گرفته با کاربری گردشگری بوده یا با کاربری مسکونی به گردشگری است.

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ