معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم منصوب شد

اقتصاد ایران: وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با صدور حکمی، دکتر سجاد محمدعلی‌نژاد را به عنوان معاون فناوری و نوآوری وزارت عتف منصوب کرد.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران ، محمدعلی زلفی‌گل در این حکم خطاب به دکتر محمدعلی نژاد آورده است: نظر به مراتب تعهد؛ تخصص و تجارب ارزشمند جنابعالی، به موجب این حکم به عنوان «معاون فناوری و نوآوری» وزارت علوم، تحقیقات و فناوری منصوب می شوید.

انتظار می‌رود با پیروی از آموزه‌های اسلامی، مبنای علمی و روحیه انقلابی و توجه به راهبردهای اساسی دولت مردمی و برنامه‌های ارائه شده به مجلس شورای اسلامی و جلب همکاری مدیران و کارکنان (یاوران علمی) آن معاونت و دانشگاه‌ها، نقشی شایسته در تحقق اهداف نظام علم و فناوری به ویژه «ارتقاء فناوری نوآورانه» با رویکردی تحول‌گرایانه و مسأله محور در راستای تحقق «تمدن نوین اسلامی» به دیپلماسی و مرجعیت علمی و فناوری به انجام رسانید.

ضروری است برنامه‌های ذیل در دستور کار قرار گیرد:

- تلاش همه جانبه جهت تبیین معضل بیکاری به عنوان مسئله اول کشور

- حمایت از توسعه عدالت محور و استقرار زیست بوم نوآوری شامل پارکهای علم و فناوری، نواحی و پهنه‌های نوآوری، مراکز رشد واحدهای فناوری و مراکز نوآوری در سراسر کشور با هدف ایجاد اشتغال و تولید ثروت مولد

- تعامل، تکامل هم‌افزا، هماهنگی، هم‌افزایی، تقسیم کار ملی و اجتناب از موازی کاری با نهادهای نظام نوآوری به ویژه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با توجه به ماموریت و وظایف سازمان‌ها

- بازنگری و تسهیل فرآیندهای مالی و معاملاتی نهادهای زیست بوم نوآوری متناسب با ماموریت آنها

- بسترسازی برای ارتقاء شاخص‌های اشتغال‌زائی دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی با حمایت از فعالیت‌های شرکت‌های نوآفرین (استارت آپ‌ها) و شرکت‌های کوچک متوسط

- بسترسازی برای تعامل و همکاری حداکثری فی ما بین دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌ها با عناصر زیست بوم نوآوری و فناوری

- تسهیل تبدیل علم به فناوری و ثروت از طریق تقویت زیست بوم فناوری و نوآوری و ایجاد شرکت‌های زایشی با
محوریت اعضای محترم هیات علمی و فارغ التحصیلان دانشگاهی

- ـ پیشنهاد قوانین و اجرای سیاستهای تشویقی برای ورود اساتید و دانشجویان به نظام نوآوری و بازنگری آیین‌نامه ارتقاء در حوزه نوآوری و فناوری

- تقویت همکاری‌های استراتژیک و افزایش سهم بخش خصوصی در سرمایه گذاری زیر ساختی و فناورانه در زیست بوم فناوری

- طراحی ساز و کارهای لازم جهت جذب و نگهداشت نیروی انسانی متخصص، خبره و کارامد در ارکان نظام نوآوری و فناوری

توفیق جنابعالی را در پیش برد اهداف متعالی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و منویات رهبر حکیم انقلاب اسلامی، حضرت آیت الله خامنه ای (مدظلله العالی)، از درگاه پروردگار متعال خواستارم.

گفتنی است؛ محمدعلی نژاد (زاده رامهرمز _ ۱۳۶۴) دارای دکتری مخابرات میدان و عضو هیئت علمی دانشکده علوم و فنون نوین دانشگاه تهران با مرتبه دانشیاری است که پیش از این مشاور عالی و مدیرکل حوزه ریاست شهرداری تهران بوده است و همچنین ریاست دانشکده فنی و مهندسی و معاونت اداری و مالی دانشگاه قم را نیز در کارنامه کاری خود دارد.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری همچنین در نامه‌ای جداگانه ضمن قدردانی از زحمات دکتر امید رضایی‌فر سرپرست این معاونت در مدت تصدی مسئولیت آورده است: بی‌شک همۀ مدیران در طول سال‌های متمادی، پیش برندۀ اهداف نظام آموزش عالی کشور بوده و جابجایی مدیران، تزریق توان و نیروی جدید به نظام مدیریتی است. تلاش‌های صادقانۀ شما و همکاران در خدمت به جامعۀ علمی و دانشگاهی پیوسته ملحوظ نظر فرهیختگان و مشمول اجر اخروی خواهد بود. استمرار توفیقات جنابعالی را در خدمت به پیشبرد اهداف آموزش عالی از خداوند متعال خواهانم.

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ