رئیس پارک علم و فناوری استان اردبیل:

۲۸۰ شرکت فناور و دانش بنیان در اردبیل فعال هستند

اقتصاد ایران: اردبیل- رئیس پارک علم و فناوری استان اردبیل گفت: در حال حاضر بیش از ۲۸۰ شرکت فناور و دانش بنیان با اشتغالزایی بیش از یک هزار و ۱۰۰ نفر نیروی انسانی جوان و نخبه در اردبیل فعال هستند.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران ، یوسف عباسپور  اظهار کرد: رسالت راهبردی پارک علم و فناوری اردبیل نفوذ فناوری در صنعت کشاورزی و جامعه و ایجاد ثروت از طریق ارتقا فرهنگ نوآوری و افزایش قدرت رقابت در میان شرکت‌هایی است که بر پایه علم و فعالیت تلاش می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: برای نیل به این هدف پارک اردبیل مأموریت دارد با مدیریت جریان دانش و فناوری و با ارائه خدمات و حمایت‌های ویژه ایجاد و رشد شرکت‌های نوآوری را از طریق مراکز رشد تسهیل کند.

رئیس پارک علم و فناوری استان اردبیل گفت: در حال حاضر پارک علم و فناوری استان اردبیل با یک مرکز رشد جامع، دو مرکز رشد اقماری، سه مرکز رشد مشترک و ۵ مرکز نوآوری فعالیت کرده و بیش از ۲۸۰ شرکت فناور و دانش بنیان زمینه اشتغال بیش از یک هزار و ۱۰۰ نفر نیروی جوان و نخبه را فراهم کرده است.

عباس پور از اخذ موافقنامه ۱۰ درصد اعتبارات تملک دارایی استان به مبلغ ۶۸ میلیارد تومان برای تکمیل زیرساخت‌های پارک علم و فناوری اردبیل خبر داد و بیان کرد: مبلغ ۲ میلیارد تومان به منظور تجاری‌سازی محصولات فناورانه و نوآورانه از طرف معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اختصاص یافته است.

وی با اشاره به آماده سازی نقشه‌های اجرایی و طرح توجیهی شهرک علم و فناوری استان اردبیل به مساحت ۳۵ هکتار تصریح کرد: این نقشه‌ها به اداره کل راه و شهرسازی برای در اختیار گرفتن زمین و شروع عملیات اجرایی ارسال شده است. عباس پور همچنین از دریافت مجوز کمیسیون ماده ۲۳ در راستای پروژه تأمین فضای پژوهشی و فناوری پارک علم و فناوری استان اردبیل خبر داد و اظهار کرد: برگزاری و مشارکت در پنج رویداد در حوزه‌های مختلف به منظور رفع موانع و چالش‌های استان در زمینه‌های رویداد کشاورزی دانش بنیان، صنعت زنبور عسل، رویداد آب، رویداد تانا و رویداد تا ثریا در سال گذشته انجام شده است.

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ