اختصاصی اکونیوز/

فرصت های اقتصادی کاسپین میراث دریای تتیس

اقتصاد ایران: دکتر عماد مطالبی دبیرکارگروه آب کشاورزی و منابع طبیعی نظام مسایل شهرستان رشت گفت : روز دریای کاسپین می تواند فرصتی برای بیان چالش ها و راهکارهایی برای بهبود وضع موجود این پهنه آبی مهم و استراتژی برای ایران می باشد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری اقتصادایران ، کاسپین پهنه آبی مناسبی است که فرصت های بی نظیری را می تواند در مسیر شکوفایی اقتصاد کشور فراهم سازد.

این کارشناس در گفتگو با اکونیوز عنوان نمود : باید سعی کرد که از نقاط قوت برای غلبه برضعف ها و از فرصت ها برای از بین بردن تهدید ها در این عرصه استفاده نمود.

دریای کاسپین دارای منابع شیلاتی مناسبی است که چالش های زیادی را در بهره برداری مسٸولانه در بر دارد از اینرو همه ما باید به دنبال مسیری برای دستیابی پایدار به این منابع ارزشمند باشیم.

وی گفت : رودخانه های منتهی به این دریا سالهاست که از انواع آلودگی ها رنج می برند و در نتیجه مقادیر زیادی از بار آلایندگی را وارد این پهنه مهم آبی کشور می کنند و صدمات جبران ناپذیری را بر پیکره این بزرگترین دریاچه جهان وارد می سازند سواحل آن با انواع زباله ها و پسماندها آلوده شده و علاوه بر آلودگی بصری و سیمای زشت تهدیدی برای بهداشت عمومی است متاسفانه در بسیاری از موارد فقط برای پاسداشت شواف های تبلیغاتی مسیرهای بسیار ناچیزی را در مناسبتهایی مانند این روز ظاهرا پاک می کنند ولی باور کنید این کافی نیست ما باید اصولی کارا و مدبرانه و با عزم جدی به سمت ارایه و اجرا راهکارهای علمی برای حل مشکلات آلودگی این دریاچه گام برداریم.

مطالبی درپایان گفت : اقتصاد و مسیرهای دستیابی به اقتصاد پایدارتوسط این پهنه آبی با کمی توجه به زیر ساخت های آن میتواند مسیر مناسبی را برای اشتغال و مطلوبیت در چرخه های اقتصادی و آبادانی سرزمین فراهم سازد پس بیاییم قدر این دریاچه زیبا را بدانیم و آنرا برای نسل آینده حفاظت کنیم و باقی بگذاریم

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ