دستیار وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد:

لزوم استفاده از فناوری نوین در ساخت و سازها

اقتصاد ایران: دستیار وزیر راه و شهرسازی با اشاره به برنامه کاهش دوره ساخت واحد‌های نهضت ملی مسکن به ۲۴ ماه، گفت: باید در ساخت‌وسازها از فناوری نوین استفاده کنیم.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران ،  روح‌الله اکبری با اشاره به تاکید وزیر راه در رابطه با برنامه ریزی هدفمند، هوشمند و نتیجه گرا بخش های مختلف وزارت راه و شهرسازی برای حضور در نمایشگاه صنعت ساختمان، اظهار کرد: باید بتوانیم در ساخت و سازها از فناوری های نوین استفاده کنیم.

وی ادامه داد: در نهضت ملی مسکن مشکلات متفاوت است؛ یکی از مسائل زمان ساخت است، الان بالای 36 ماه زمان می برد که به پنبال‌آن هستیم این مدت را به 18 تا 24 ماه کاهش دهیم.

وی تاکید کرد: قیمت تمام شده، تامین مالی (مردم پایه)، صرفه جویی در مصرف انرژی و... چهار مورد مهم در ساخت و ساز است. 

معاون وزیر راه و شهرسازی نیز در این نشست با تاکید بر توسعه کشور در قالب طرح نهضت ملی مسکن گفت: یکی از مهمترین شاخصه ها کیفیت است، اگر ما شهری بسازم که فارغ از کیفی باشد دچار وضعیتی مانند بافت فرسوده می شویم. در صورتیکه اگر مسکن با کیفیت باشد سال‌های سال می توانیم از آن بهره ببریم.

جعفری با اشاره به ناگاه  هوشمندسازی و صنعتی سازی ، افزود: باید ادبیات و فرهنگ مورد نیاز به نگاه به شهر را تغییر دهیم. امروز برای اینکه بتوانیم ظرفیت مناسبی در حوزه مسکن داشته باشیم با بتوانیم مدیریت هزینه داشته باشیم.

وی با تاکید بر ضرورت تغییر فرمت قراردادهای پیمانکاری اضافه کرد: در شهرهای جدید فقط مسکن نمی سازیم. باید بتوانیم در خدمات عمومی، شهری، شبکه جمع آوری فاضلاب، تاسیسات شهری، انرژی و... ارتقا دهیم.

وی با اشاره به برنامه دولت برای ایجاد 27 شهرک ساحلی فرآیندها، گفت: با اجرای این برنامه ظرفیت همه تولیدکننده در بخش های عمرانی به کار گرفته خواهد شد.

برچسب‌ها :

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ