آیین رونمایی از کتاب «رفیق بروجردی» برگزارشد

اقتصاد ایران: دوست شهید محمد بروجردی در مراسم رونمایی از کتاب «رفیق بروجردی» گفت: ما مدیرانی حسینی می‌خواهیم، مدیرانی می‌خواهیم که جانشان را برای انقلاب و نظام و خروجی کارشان را برای مردم بگذارند.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران ، آیین رونمایی از کتاب «رفیق بروجردی» به قلم مرتضی فتح‌الله‌ زاده که حاوی خاطرات علی‌اکبر براتی است، امروز در مؤسسه فرهنگی مطبوعاتی ایران برگزار شد. علی‌اکبر براتی یکی از دوستان شهید بروجردی و مجتبی شاکری دبیرکل جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی نیز از حاضرین این جلسه بودند.

خروجی مسئولین کجاست؟

براتی در این جلسه با اشاره به مشکلات جامعه گفت: در مسائل سیاسی گاهی مسئولیت‌هایی در زمینه‌های مختلف مثل دفاع مقدس، امنیت، اقتصاد و ... وجود دارد که گاهی درست و گاهی نادرست انجام شده‌اند. باید اشکالات گذشته و عملکردهای میدان شناخته و اصلاح شوند. باید روشن شود ایرادها کجا بوده و چرا به اینجا رسیده‌ایم. باید مشخص شود چرا باید با وجود این همه زمینه اقتصادی در کشور و پتانسیل‌های مختلف طبیعی، امروز اقتصاد ما به جایی برسد که بسیاری از مردم ضعیف در سخت‌ترین شرایط زندگی کنند.

این مسئول امنیتی افزود: اگر مدیران ضعیف در دولت‌های مختلف، وجود نداشته باشند امیدواری مردم بسیار بیشتر می‌شود. مدیریت به سن و سال نیست بلکه به توانمندی، مهارت و تحصیلات است. مدیریت امری تخصصی است. گاهی اعلام می‌شود میانگین تحصیلات مسئولین بالا است، اما خروجی آن چیست؟ مردم باید خروجی کارهای مسئولین را احساس کنند؛ در غیر این صورت در آمارها می‌توان هر نوع عملکردی را بسیار خوب یا بسیار بد نشان داد.

مسئولین امام حسینی می‌خواهیم

وی تأکید کرد: ما مسئول متخصصی می‌خواهیم که هم متعهد بوده و هم درِ جیبش محکم چسب خورده باشد و فقط دنبال کار برای نظام و مردم باشد. نیاز کشور انسان‌های تربیت‌شده الهی است.

در ادامه براتی به تبیین مدیر تربیت شده الهی پرداخته و گفت: ما مدیرانی حسینی می‌خواهیم. مدیرانی می‌خواهیم که جانشان را برای انقلاب و نظام و خروجی کارشان را برای مردم بگذارند. امام حسین(ع) جانش و خانواده‌اش را به میدان آورد چرا که قطار جامعه اسلامی و به تبع آن قطار بشریت، به سمت قهقرا می‌رفت.

جوانگرایی باید  در سیاست معنا پیدا کند

این عضو سابق اطلاعات سپاه ادامه داد: ایشان که یکی از استانداردهای رشد الهی هستند، آمدند و با دادن خون خود و عزیزانشان به سوی ظهور پل زدند تا بشر به قهقرا فرو نرود. ما برای نزدیک شدن به ظهور حرکت‌هایی حسینی می‌خواهیم. نشستن و حرف زدن مشکلی را حل نمی‌کند. این حرکت باید در وجود تک‌تک جوان‌های ما اعم از خانم و آقا بجوشد. اگر این اتفاق بیافتد خواهیم دید که جوان‌گرایی در سیاست، مجلس، قوه قضاییه و ... معنا پیدا می‌کند.

وی بیان کرد: اگر این اتفاق نیافتد، حرکات مثبت خیلی کم‌تأثیر خواهد بود. به تعداد آن‌هایی که سالم و صالح عمل می‌کنند تأثیر گذار شده اما افرادی که فقط برای جیب خودشان و جناح و گروهشان کار می‌کنند، که امیدواریم به حق امام حسین(ع) در دل مردم رسوا شده و برای همیشه از حیطه‌های کاری کنار گذاشته شوند، تأثیر نمی‌گذارند.

تاریخ شفاهی با کذاب‌های آینده مقابله می‌کند

براتی لغت قرآنی اقتصاد اجتماعی را «قسط» دانست و گفت: متأسفانه ما قسط و عدل را قاتی کرده‌ایم. هر چیزی که قاتی شود دیگر به طور تخصصی از آن استفاده نمی‌شود. اگر کسانی که معنای کلمه قسط را بفهمند، مسئولیت فعالیت‌های اقتصادی را بر عهده بگیرند، وضع کشور خیلی بهتر از این می‌شود.

رفیق شهید بروجردی ضمن تعریف مفهوم تاریخ شفاهی گفت: اگر تاریخ شفاهی‌ها دقیق ثبت و ضبط شده باشند، بسیاری از نیازها را برطرف کرده و بسیاری از تحلیل‌ها را نیز اصلاح می‌کند تا بتوانیم گام‌های بعدی را در حوزه‌های مختلفی نظیر امنیت ملی، منافع ملی، عقیدتی، سیاسی و ...  بهتر برداریم. تاریخ شفاهی یک اثر دراز مدت دارد که ابزاری می‌شود در مقابله با جریان‌هایی که می‌خواهند انحراف ایجاد کنند و تاریخ‌های دروغین بسازند. در واقع این ابزار مقابله با کذّاب‌های آینده است.

مرد بی‌حجاب هم برای جامعه مضر است

براتی در پایان اعلام کرد: مستکبران جهان به وسیله سلاح‌ها و وسایل سخت‌افزاری و نرم‌افزاری مختلف تلاش می‌کنند منافع انسان‌ها را بدزدند. برای مثال بعضی‌ها با نگاهی روشنفکرانه درباره حجاب صحبت می‌کنند. حجاب فقط زنانه نیست‌ و مرد و زن ندارد؛ بلکه محدوده‌ها و شکل آن در جنسیت‌ها متفاوت است‌. هم مرد بی‌حجاب برای جامعه مضرر است و هم زن بی حجاب.

شهید بروجردی تاریخ را به دنبال خود کشید

در ادامه مراسم شاکری که در دفاع مقدس از ناحیه چشم مجروح شده و هر دو دست خود را از دست داده،‌ گفت: قرن‌ها است که روایت عاشورا تکرار می‌شود، این نشان می‌دهد روایت و روایت صحیح، چقدر می‌تواند هم برای زمانه خودمان و هم زمانه بعد از آن حادثه برای ملت‌ها و مردم مفید باشد.

دبیرکل جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی دلیل علاقه و مهری که نسبت به شهید بروجردی وجود دارد را توضیح داد و گفت: اگر انسان‌ها را فقط بر مبنای ظاهرشان بنگریم، خیلی با هم متفاوت نیستند. آنچه موجب تفاوت آدم‌ها می‌شود، روح و شخصیت وجود آن‌ها است که این مجموعه را به حرکت در می‌آورد.

وی افزود: گاهی محدوده تأثیر انسان‌ها فقط در حد خودشان و خانواده‌شان است. برخی فراتر رفته و مجموعه وسیع‌تری را نیز در بر می‌گیرند. برخی نیز در عرصه تاریخ وارد می‌شوند و تاریخ را دنبال خودشان می‌کشانند. شهید بروجردی از جمله این انسان‌ها است.

هنوز ۹۵ درصد زندگی شهید بروجردی گفته نشده است

در پایان مراسم براتی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس گفت: با وجود روایت‌هایی که در قالب‌های مختلف فیلم‌کتاب و ... از شهید بروجردی گفته شده، هنوز ۹۵ درصد از بخش‌های زندگی این شهید گفته نشده است.

این دوست شهید اضافه کرد: برای شناخت بیشتر شهید بروجردی دو مسئله باید رعایت شود. یکی اینکه افرادی که او را معرفی می‌کنند از شهید شناخت نزدیک داشته باشند، دومین مورد این است که این افراد از نظر افکار و اعمال حداقل درصد کمی شبیه ایشان باشند. در غیر این صورت زیاد نمی‌توانند مؤثر باشد.

برچسب‌ها :

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ