خدمات بیمه سلامت در روستاها و شهرهای کوچک

اقتصاد ایران: معاون پیشگیری و خدمات پایه سازمان بیمه سلامت ایران، از اضافه شدن کارشناسان تغذیه و بهداشت روان به سطح یک خدمات در روستاها و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر خبر داد.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران، فرشید عابدی گفت: تفاهم نامه بیمه سلامت سطح یک که در روستاها و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر است از سال ۱۳۸۴ با وزارت بهداشت منعقد شده و هر ساله هم با تعامل و تفاهمی که وجود دارد نکات خاصی به این برنامه اضافه می‌شود.

وی افزود: در سال جاری با تعامل بسیار خوبی که معاون بهداشت وزارت داشت، تغییرات خاصی اعمال شد که این تغییرات برای اولین بار اعمال شده است.

عابدی گفت: اولین نکته‌ای که وجود دارد در این تفاهم نامه اخیر کارشناسان تغذیه و کارشناس بهداشت روان به نظام سلامت در روستاها و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر اضافه شدند و در این صورت مسیر بررسی حوزه تغذیه‌ای و همچنین تأمین کننده حوزه بهداشت روان در نظام شبکه بهداشت، درمان ما بیشتر خواهد بود.

وی ادامه داد: دومین تغییر اعمال شده در این برنامه سطح بندی است برای حضور پزشکان؛ منابع برنامه را یک تغییر زیادی داده شد به گونه‌ای که به طور میانگین نسبت به سال گذشته حدود ۶۰ درصد منابع برنامه در سطح روستایی و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر افزایش پیدا کرد که عدد قابل قبولی است.

عابدی گفت: در صورتی که همکاران پزشک عمومی ما و حتی ماماها در مراکز خاص مانند مناطق مرزی، جزایر و یا روستاهایی که دارای جمعیت کمی هستند، اما فاصله زیادی دارند با مراکز شهری یا مراکز برخوردار، نظام پرداختی به این‌ها تغییر پیدا کرد، به گونه‌ای که امیدواریم تا پایان سال ما با این نظام پرداختی متقاضیان کار در استان‌های کم برخوردار به اندازه کافی باشد و دیگر مشکل و کمبود پزشک را در این مناطق نداشته باشیم.

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ