مدیرکل منابع طبیعی لرستان:

لرستان نیازمند اعتبارات ویژه آبخیزداری است

اقتصاد ایران: خرم‌آباد- مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان تاکید کرد: برای جلوگیری از فرسایش خاک و همچنین وقوع سیلاب در استان، نیازمند اعتبارات ویژه آبخیزداری هستیم.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران، حسین میرزایی  در سخنانی با اشاره به اینکه موضوع آبخیزداری و آبخوان دار و همچنین مدیریت منابع آب در این راستای به دلیل اینکه لرستان در کمربند خشک قرار گرفته، به شدت مهم است، اظهار داشت: عملیات آبخیزداری و آبخوان داری و به خصوص احداث سازه‌ها نیازمند اعتبارات ویژه است.

وی با بیان اینکه در این راستا از محل اعتبارات ملی و استانی طی سال گذشته و امسال مبالغی در نظر گرفته شده است، عنوان کرد: بالغ بر ۱.۴ میلیون هکتار مطالعات آبخیزداری در استان انجام شده است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان، بیان داشت: بالغ بر ۲۰۰ میلیون متر مکعب حجم سازه‌های آبخیزداری و آبخوان داری در استان داریم که ایجاد شده است.

میرزایی با تاکید بر اینکه در جریان مدیریت منابع آب و جلوگیری از وقوع سیلاب شاهد تأثیرگذاری این سازها در استان بودیم، گفت: به خصوص این امر در شمال شهر خرم آباد چشمگیر بوده است.

وی با اشاره به استفاده از ظرفیت خیرین برای احداث پروژه‌های آبخیزداری در استان، عنوان کرد: ما نیازمند توسعه پروژه‌های آبخیزداری و همچنین اختصاص اعتبارات ویژه برای احداث این طرح‌ها در استان هستیم.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان در ادامه سخنان خود با بیان اینکه میانگین فرسایش خاک در لرستان ۲۵ تن در هر هکتار است، گفت: این در حالیست که این عدد در کشور ۱۶ تن در هر هکتار و در جهان ۱۲ تن در هر هکتار است.

میرزایی تاکید کرد: در برخی نقاط به شکل نقطه‌ای شاهد فرسایش خاک ۶۰ تن در هر هکتار در استان هستیم.

وی افزود: تا کنون عملیات آبخیزداری در سطح یک سوم از مناطق مستعد وقوع سیلاب در لرستان انجام شده است.

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ