رئیس سازمان نظام پزشکی عنوان کرد؛

جایگاه داروسازی بالینی درکشور باید نهادینه شود

اقتصاد ایران: رئیس ‌کل سازمان نظام پزشکی ایران، با اشاره به رشد بالای صنعت دارو و داروسازی در کشور، بر اهمیت جایگاه داروسازان بالینی تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران،محمد رئیس زاده، در مراسم افتتاحیه دوازدهمین همایش داروسازی بالینی ایران که صبح چهارشنبه در سالن همایش‌های رازی در حال برگزاری است، اظهار داشت: صنعت داروسازی در کشور ما رشد شگرفی داشته است اما با توجه به پیشرفت‌های بالا، باز هم با معضل دارو مواجه هستیم.

وی با اشاره به توجه رئیس جمهور برای تأمین دارو، افزود: توجه شخص رئیس جمهور به حوزه سلامت یک توجه جدی است که برای رفع دغدغه‌ها در این حوزه دستور پیگیری داده اند.

رئیس زاده ادامه داد: داروسازی بالینی بحث جدی است که در کشور ما آنگونه که باید جایگاه ندارد و جایگاه داروسازی بالینی در کشور پایین است. هدف ما از صنعت دارو، درمان و مداوای بیمار است که باید جدی دیده شود.

وی گفت: شرکت‌های بیمه گر یا تولیت سلامت باید حجم عظیم دارو را محاسبه کند که درست تجویز شود، همچنین تداخلات دارویی و اثرات سو آن را بررسی کند.

رئیس زاده همچنین با تاکید بر اهمیت جایگاه داروسازان بالینی در کشور، ادامه داد: جایگاه قانونی داروسازی بالینی باید نهادینه و تقویت شود ما نیز در این باره آمادگی همکاری کامل داریم.

وی عنوان کرد: در کنار مدیریت بحث دارو، باید بحث‌های تخصصی دارو را نیز دنبال کرد که این بار علمی بزرگ بر دوش داروسازان بالینی است.

دوازدهمین همایش داروسازی بالینی از ۱۷ خرداد به مدت ۳ روز در سالن همایش رازی برگزار می‌شود.

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ