استاندار گیلان:

جهاد تبلیغ در حوزه جوانی جمعیت صورت گیرد

اقتصاد ایران: رشت- استاندار گیلان با تاکید بر اینکه جهاد تبلیغ در حوزه جوانی جمعیت صورت گیرد، گفت: تبلیغات فرهنگی و فضاسازی محیطی و رسانه‌ای برای فرزندآوری مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران، اسدالله عباسی بعد از ظهر سه شنبه در ستاد جوانی جمعیت و خانواده در سالن اجتماعات استانداری گیلان، اظهار کرد: عملکردها در حوزه جوانی جمعیت در گیلان مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

وی با تاکید بر اینکه جوانی جمعیت با جهاد تبیین محقق می‌شود، افزود: اقدامات دستگاه‌ها، ادارات، شهرداری‌ها و متولیان فرهنگی در حوزه جوانی جمعیت تقویت شود.

استاندار گیلان با بیان اینکه پیری جمعیت تبعات امنیتی و اجتماعی به دنبال دارد، گفت: دستگاه‌ها و سازمان‌ها بویژه شهرداری‌ها در فضاسازی محیطی نسبت به تبلیغ فرزندآوری همت کنند.

لزوم برپایی جشنواره‌ها و ایجاد نشاط اجتماعی در گیلان

عباسی با تاکید بر لزوم برپایی جشنواره‌ها و ایجاد نشاط اجتماعی در گیلان بیان کرد: ایجاد نشاط اجتماعی با برپایی جشنواره‌ها و برنامه‌های فرهنگی منجر به تحقق جوانی جمعیت می‌شود.

وی با تاکید بر حمایت از مادران چند فرزندی افزود: بسته‌های تشویقی و حمایتی برای خانواده‌ها و مادران چند فرزندی در اولویت قرار گیرد.

استاندار گیلان با تاکید بر اینکه جهاد تبلیغ در حوزه جوانی جمعیت صورت گیرد، گفت: تبلیغات فرهنگی و فضاسازی محیطی و رسانه‌ای برای فرزندآوری مورد توجه قرار گیرد.

عباسی با اشاره به نقش پیوست علمی و پژوهشی در حوزه جوانی جمعیت، اضافه کرد: پژوهشگران، دانشگاهیان، کارشناسان و نخبگان علمی در جوانی جمعیت دخیل شوند.

وی با تاکید بر اینکه پیامدها و نتایج مثبت چند فرزندی به مردم گفته شود، افزود: مصائب و پیامدهای منفی کم فرزندی در خانواده مورد واکاوی قرار گیرد.

استاندار گیلان با بیان اینکه در راستای کاهش طلاق اقدامات مؤثری برداشته شود، گفت: ائمه جمعه و جماعات بخشی از خطبه‌ها را به تبیین تحکیم بنیان خانواده و فرزندآوری اختصاص دهند.

عباسی با تاکید بر لزوم شرایط ازدواج دانشجویی در دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی بیان کرد: ازدواج در دانشگاه‌ها منجر به سلامت اجتماعی و فردی می‌شود.

وی با بیان اینکه همه متولیان فرهنگی و آموزشی در راستای جوانی جمعیت نقش آفرین باشند، افزود: مراکز آموزشی و متولیان فرهنگی باید تمام ظرفیت شأن را در حوزه تقویت فرزندآوری به کار گیرند.

کوتاهی در بخش جوانی جمعیت در جامعه پذیرفته نیست

استاندار گیلان با تاکید بر اینکه کوتاهی در بخش جوانی جمعیت و ترغیب فرزندآوری در جامعه پذیرفته نیست، تصریح کرد: کمتر از دو ماه نتایج اقدامات و عملکردهای ادارات و دستگاه‌ها در خصوص فرزندآوری و جوانی جمعیت مورد بررسی و ارزیابی قرار می‌گیرد.

عباسی با تاکید بر اینکه آسیب شناسی و ریشه یابی مشکلات و چالش‌های پیش روی جوانی جمعیت و فرزندآوری در اولویت قرار گیرد، گفت: با انسجام، همدلی و تعامل و با استفاده از ابزارهای مؤثر و کارآمد در حوزه جوانی جمعیت گام گذاری شود.

وی با اشاره به نقش مهم و اثربخش صداوسیما و رسانه‌ها در بخش فرزندآوری افزود: تولید محتوای فاخر و اثرگذار در حوزه فرزندآوری و جوانی مورد تاکید است.

استاندار گیلان با بیان اینکه با امکانات تبلیغی و رسانه‌ای می‌توان آمار جوانی جمعیت را ارتقا بخشید، گفت: تبلیغات محیطی در حوزه جوانی جمعیت با محتوای فرزندآوری توأم با ایده پردازی‌های نو مورد توجه همه سازمان‌ها و دستگاه‌ها بویژه شهرداری‌ها قرار گیرد.

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ