رشت غرق در باران نور سرور در روز میلاد امام رضا (ع)

اقتصاد ایران: رشت - رشت شهر باران‌های نقره‌ای به مناسبت میلاد امام رضا (ع) و با حضور کاروان «زیر سایه خورشید» و خادمین حرم رضوی، غرق در باران نور و سرور شد.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران، ساعت کم کم به قرار عاشقی نزدیک و نزدیک تر می‌شد، ثانیه‌های قلبم با ثانیه‌های ساعت برای رفتن سر قرار عاشقی - میدان شهدای ذهاب - رشت کوک شده بود. وسایل تصویربرداری و دوربین را برداشتم و با شتاب از خانه بیرون زدم تا خود را سر قرار عاشقی برسانم، بعد از ترافیک شکننده شهر به پیاده راه فرهنگی رشت یا همان میدان شهدای ذهاب رسیدم، دسته دسته مردم همانند مغناطیس مجذوب این میدان عاشقی می‌شدند.

وقتی عشق بازی سن و سال نمی‌شناسد

رشت غرق در باران نور سرور در روز میلاد امام رضا (ع)

پیر زن و پیرمرد، دختر و پسر و کودک و جوان فرقی نمی‌کرد، گویا میدان شهدای ذهاب و پیاده راه فرهنگی رشت به صحن و سرای رضوی دیگری در شهر خواهر امام رضا علیه تبدیل شده است. اینجا بازی با کلمات هم نمی‌تواند عشق بازی مردم با نور هشتم آسمان ولایت و امامت را به تحریر در آورد.

ساعت هنوز به وقت شروع برنامه و قرار عاشقی نرسیده است اما دور تا دور میدان شهدای ذهاب تا چشم کار می‌کند عاشق و دلداده به اهل بیت (ع) و امام رضا علیه السلام می‌بینید که نشسته و ایستاده منتظر عشق بازی با سفیران حرم رضوی هستند.

چه صحنه زیبایی هر کس به طریقی عشق بازی می‌کند؛ یکی با دانه‌های تسبیح و مناجات با خدا، دیگری با زمزمه‌های عاشقی بر لب و آن طرف تر یکی هم بی هوا زار زار گریه می‌کند.

با تلاوت قرآن و اجرای سرود ملی، جشن باشکوه میلاد امام رضا علیه السلام در رشت شکل رسمی به خود گرفت.

عاشقانه‌های شاعر گیلانی برای ضامن آهو

رشت غرق در باران نور سرور در روز میلاد امام رضا (ع)

بعد از ادای احترام مجری برنامه، «حامد محضرنیا» خواننده حماسی خوان مطرح کشور روی صحنه آمد و با اجرای چندین اثر ماندگار در وصف امام رضا علیه السلام و ایران، محفل نورانی را نورانی‌تر کرد و حالا دیگر رشت به تماشای رقص نور و سرور نشسته است.

بعد از عشق بازی حامد قصه، نوبت به «رضا نیکوکار» رسید، شاعر نام آوازه گیلانی که شعرخوانی اش در محضر مقام معظم رهبری را همگان به خاطر دارند، که تحسین رهبری معظم هم قرار گرفت.

آقا رضا با شعر «من زائر بارانی ام آقا نگاهم می کنی» عاشقان به علی ابن موسی الرضا (ع) را روانه مشهد کرد و چه شور و حال وصف ناشدنی که در میدان شهدای ذهاب رشت برپا شد، رشت کجا مشهد کجا این فاصله چند فرسخ کیلومتری را با دل روانه حرم شدیم.

بعد از عشق باری شاعرانه رضا با حضرت رضا (ع)، «حاج امیر عارف» خادم با اخلاص حرم رضوی که این شب و روزها مهمان دیار میرزا شده روی سِن آمد و با نوای زیبا و دلنشینش دل‌های رضوی را از مشهد روانه کربلا کرد، رشت - مشهد - کربلا چه مغناطیس عجیبی بین این واژه‌ها حکم فرما است.

لازم نیست که با جسم مادی سفر کنی کافی است دلت را بسپاری به حضرت عشق و رهسپار دیار عاشقی شوید.

عشق بازی رشتوندان با سفیران حرم نور

رشت غرق در باران نور سرور در روز میلاد امام رضا (ع)

برگردیم به میدان شهدای ذهاب رشت؛ جایی که عاشقان و شیفتگان حضرت حق بی صبرانه منتظر حضور سفیران حرم مطهر رضوی هستند تا در حضور کاروان «زیر سایه خورشید» به عشق بازی بپردازند.

برای استقبال از خادمین حرم رضوی آسمان شهر نورباران شد و دقایقی در پهنه این آسمان، به احترام شمس الشموس رقص نور برپا شد.

بعد از عشق بازی زمین و آسمان، حالا نوبت به عشق بازی دل‌های بی قرار عاشقان به حضرت حق است که روزها و ساعت‌ها منتظر حضور سبز کاروان «زیر سایه خورشید» و خادمین حرم رضوی به دیار میرزا کوچک خان جنگلی هستند.

با ترنم صدای «آمده ام ای شاه پناهم بده» گوشه گوشه این پیاده راه فرهنگی مملو از اشک و شور و شادی شد و سفیران سرزمین نور، نورانی بخش محفل بی ریای عاشقی شدند.

حالا رشتوندانی که نتوانستند در عشق بازی خادمین رضوی در خواهر امام رضا علیه السلام در رشت خودشان را به این سفیران برسانند، آمده بودند تا از نزدیک عرض ارادتشان را به نمایندگان امام خوبی‌ها عرضه بدارند.

حالا شهر باران‌های نقره‌ای «زیر سایه خورشید» قرار گرفته است تا مردم دیار میرزا کوچک خان جنگلی با جان و دل به عشق بازی با حضرت حق بپردازد.

کوچه و پس کوچه‌های رشت مملو از شور، معرفت و عشق به امام رضا علیه السلام است که از فرسنگ‌های دور به امام خوبی‌ها سلام و عرض و ارادت کرده و روز میلاد آن حضرت را گرامی داشتند.

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ