وزیر علوم عنوان کرد:

راه اندازی ناحیه نوآوری دانشگاه تهران الگویی برای سایر دانشگاه ها

اقتصاد ایران: وزیر علوم گفت: راه اندازی ناحیه نوآوری دانشگاه تهران یک مرزشکنی و الگو برای سایر دانشگاه ها بوده و امیدوارم به شبکه از فضائل فرهنگی و علمی تبدیل شود.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران، محمدعلی زلفی گل در مراسم افتتاحیه ناحیه نوآوری که امروز ۱۰ خرداد برگزار شد، راه اندازی این ناحیه را منشا خیر و برکت توصیف کرد و گفت: این اقدام دانشگاه تهران یک مرزشکنی و الگو برای سایر دانشگاه ها خواهد بود. این حرکت تیمی در حالی رخ داده که در ما فرهنگ خودمان کمتر کار تیمی را آموخته ایم.

وزیر علوم افزود: ناحیه نواوری تهران اقدامی بسیار ارزشمند بوده و امیدوارم ناحیه نوآوری به شبکه‌ ای از فضایل در حوزه فرهنگی و علمی و فناوری برای شهر تهران تبدیل شود.

وی با اشاره به راه اندازی پارک علم و فناوری مفاخر شهر تهران توسط شهرداری افزود: بدون شک منطقه ای که تبدیل به پارک علم و فناوری مفاخر شود، منشا خیر خواهد بود. اگر دانش و فناوری در منطقه ای متمرکز شود، آن منطقه به یک سرمایه نمادین تبدیل خواهد شد و این سرمایه ها می توانند انسان های شایسته، موسسات شایسته و یا فرهنگ شایسته باشد.

زلفی گل با تاکید بر اینکه در هر منطقه ای که فناوران و عالمان متمرکز شوند، آن ناحیه ارزشمند می‌شود، اظهار کرد: اگر در منطقه و زمینی که ارزش زیادی ندارد، شهرک دانشگاهیان ایجاد شود و در آن دانشگاهیان مستقر شوند، ارزش آن منطقه افزایش خواهد یافت.

وی ادامه داد: دانشگاه تهران بخشی از وظایف وزارت علوم در حوزه علم و فناوری را برعهده گرفته و به عنوان پرچمدار علم و فناوری حرکت می کند و ما هم بسیار خوشحال هستیم و نهایت همکاری را در بخش هایی که مربوط به وزارت علوم است با آن ها خواهیم داشت.

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ