افزایش سود انباشته 422 درصدی بیمه پارسیان

اقتصاد ایران: بررسی ها نشان می دهد که بیمه پارسیان در پایان سال ۱۴۰۱ رشد خیره کننده بیش از نیم هزار درصدی در سود عملیاتی و افزایش ۴۲۲ درصدی سود انباشته را رقم زده که در شرایط اقتصادی حاکم بر کشور دستاورد قابل توجهی تلقی می شود.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران،براساس این گزارش، سال ۱۴۰۱ از جهات زیادی برای بسیاری از شرکت ها به واسطه تغییر سیاست های اقتصادی دولت سال دشواری بود. روند افزایش نرخ ارز، رشد تورم و افزایش قیمت در کالاهای اساسی باعث شد تا بنگاه های اقتصادی با چالش های زیادی روبرو شوند. نتایج حاصل از این موضوعات اثرات بیشتری روی برخی شرکت ها به ویژه شرکت های بیمه ای داشت چرا که در چنین شرایطی ساز و کار ارایه خدمات و فروش بیمه نامه ها به عموم مردم سخت و دشوار شد و البته در ادامه روند نرخ شکنی برخی شرکت های بیمه ای برای جذب پرتفوی بیشتر سبب شد تا شاهد تحولات معناداری در این زمینه باشیم.

رشد قابل تحسین سود عملیاتی و سود انباشته بیمه پارسیان

بررسی ها نشان می دهد که علیرغم این مسائل برخی شرکت های بیمه روند رو به رشد قابل توجهی را در سال گذشته تجربه کردند و علاوه بر اینکه موفق به جذب پرتفوهای ارزشمند شدند سود عملیاتی قابل ملاحظه ای را نیز رقم زدند.

بیمه پارسیان در پایان سال قبل بیش از ۷۸ هزار و ۴۹۳ میلیارد ریال بیمه نامه صادر کرد و رشد ۸۷ درصدی را نسبت به سال ۱۴۰۰ رقم زد. این شرکت بیمه ای در پایان سال ۱۴۰۱ بیش از ۵۰ هزار و ۵۰۲ میلیارد ریال پرداخت خسارت داشت تا در این زمینه هم نسبت به سال ۱۴۰۰ رشد ۸۹ درصدی را خلق کرده باشد.

سایر نتایج از صورت های مالی بیمه پارسیان حاکی از این است که سود عملیاتی این شرکت بیمه ای در پایان سال مالی ۱۴۰۱ با ۵۶۶ درصد رشد نسبت به سال ۱۴۰۰ به ۳ هزار و۸۵۶ میلیارد ریال رسیده است که عمده دلایل چنین رشدی را باید در افزایش سود ناشی از تسعیر ارز نسبت به سال ۱۴۰۰ و همچنین افزایش درآمد سرمایه گذاری های ناشی از تقسیم سود شرکت های سرمایه پذیر جستجو کرد.

دیگر دستاورد بیمه پارسیان در پایان سال قبل رشد خیره کننده و چندصد درصدی سود انباشته بود. طبق صورت های مالی تلفیقی سود انباشته بیمه پارسیان در پایان سال قبل ۵ هزار و ۹ میلیارد ریال بود که نسبت به سال ۱۴۰۰ رشد ۴۲۲ درصدی را پشت سر گذاشت. گفتنی رقم سود انباشته این شرکت در پایان سال قبل در صورت های مالی جداگانه ۴ هزار و ۴۵۸ میلیارد ریال بود که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل افزایش ۳۷۹ درصدی را محقق کرد.

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ