مهلت بخشودگی جرایم مالیاتی تمدید شد

اقتصاد ایران: مدیرکل امور مالیاتی خراسان جنوبی از تمدید مجدد مهلت بخشودگی جرایم مالیاتی قابل بخشش تا پایان شهریورماه سال 1402 خبر داد.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران، علی کریمدادی، مدیرکل امور مالیاتی خراسان جنوبی به رسانه‌ها اعلام کرد: برابر دستورالعمل جدید سازمان امور مالیاتی کشور، بخشودگی جرایم مالیاتی قابل بخشش با شرایط ذیل تا پایان شهریورماه سال ۱۴۰۲ تمدید شد.

وی تصریح کرد: برابر این دستورالعمل، جرایم قابل بخشش مالیات و عوارض هر سال یا دوره مالیاتی برای مؤدیانی که نسبت به پرداخت بدهی سال یا دوره مربوط تا پایان شهریورماه سال جاری اقدام کنند، درخصوص اشخاص حقیقی تا سقف ۷۵۰ میلیون ریال  و در مورد اشخاص حقوقی تا سقف یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال به میزان ۱۰۰ درصد و سایر موارد نیز متناسب با سال یا دوره مربوط مطابق دستورالعمل صادره حداقل ۵۰ درصد قابل بخشودگی است.

وی ادامه داد: با عنایت به اجرایی شدن قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مؤدیان برای شرکت های پذیرفته شده در بورس و فرابورس، شرکت های دولتی و سایر دستگاه های اجرایی مشمول ماده ۵ قانون مدیریت خدمات کشوری و همه اشخاص حقوقی بجز اشخاص حقوقی ماده ۱۶ قانون مالیات بر ارزش افزوده مصوب سال ۱۴۰۰، ملزم به صدور صورتحساب الکترونیکی موضوع قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مؤدیان هستند، بنابراین تا زمانی که نسبت به صدور صورتحساب الکترونیکی اقدام کنند برابر شرایط ذیل مشمول استفاده از شرایط تقسیط و بخشودگی جرائم خواهند بود.

مدیرکل امور مالیاتی خراسان جنوبی افزود: در مورد مؤدیان با فعالیت پیمانکاری یا سایر فعالیت هایی که با توجه به ماهیت فعالیت صدور صورتحساب در دوره های مشخص انجام و در حال حاضر صدور صورتحساب با تشخیص اداره کل و به شرط اخذ شناسه یکتای حافظه مالیاتی موضوعیت ندارد.

کریمدادی بیان کرد: مؤدیان منحله و فاقد فعالیت که به علت عدم فعالیت صدور صورتحساب الکترونیکی  با تشخیص اداره کل امور مالیاتی موضوعیت ندارد. 

کریمدادی ادامه داد: مؤدیانی که در حال آماده سازی سامانه ها برای صدور صورتحساب الکترونیکی هستند در صورت ارائه تعهد مبنی بر اخذ شناسه یکتای حافظه مالیاتی و صدور صورتحساب الکترونیکی حداکثر تا پایان خرداد ماه سال جاری می توانند اقدام کنند و در این خصوص تقسیط یا بخشودگی جرائم  مشروط به ایفای تعهد در زمان مقرر  صورت گیرد و در صورت عدم انجام تعهد در زمان مقرر موافقت با بخشودگی جرائم و تقسیط حسب مورد لغو می شود.

مدیرکل امور مالیاتی خراسان جنوبی اضافه کرد: همچنین این امر به منزله تمدید فراخوان نبوده و مشمول جرائم مقرر در قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مؤدیان خواهند بود. 

کریمدادی خاطرنشان کرد: بنابراین مؤدیان  مالیاتی می توانند برای ارائه درخواست بخشودگی جرائم و کسب اطلاعات بیشتر به ادارات امور مالیاتی محل سکونت خود مراجعه کنند.

برچسب‌ها :

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ