سقف انتقال وجه بین حساب‌ اشخاص برداشته شد

اقتصاد ایران: با ابلاغیه جدید بانک مرکزی، انتقال وجه از حساب سپرده شخص حقیقی به سایر حساب‌های سپرده به هر میزان از طریق درگاه‌های پرداخت غیرحضوری مجاز است.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران ، پیرو بخشنامه ۱۱‏بهمن سال‬ ۱۴۰۰ بانک مرکزی با موضوع ابلاغ اصلاحیه دستورالعمل شفاف‌سازی تراکنش‌ های بانکی اشخاص مصوب جلسه ۲۱ دی سال ‏۱۴۰۰‬ ، شورای پول و اعتبار در جلسه ۲۷ اسفند ‏۱۴۰۱‬ با پیشنهاد الحاق یک تبصره‌ به ماده ۸ دستورالعمل مذکور موافقت کرد.

براساس این گزارش، تراکنش‌های انتقال وجه غیرحضوری که مبدأ و مقصد آن یکسان و از نوع انفرادی متعلق به یک شخص حقیقی است از رعایت حدود مقرر در این ماده مستثنی است.

انتقال وجه از حساب سپرده یک شخص حقیقی به سایر حساب‌های سپرده آن شخص به هر میزان، منوط به آنکه هر دو سپرده، انفرادی و نه مشترک باشند در آستانه‌های اعلامی در ماده ۸ این دستورالعمل، مورد احتساب قرار نخواهد گرفت. به موجب بند ۱۰ جدول مندرج در ماده ۶ اصلاحیه دستورالعمل نحوه اخذ مستندات موضوع تبصره ۲ ماده ۱۱ و تبصره یک ماده ۱۲ دستورالعمل شفاف‌سازی تراکنش‌های بانکی اشخاص ابلاغی طی بخشنامه ۱۶ فروردین ‏۱۴۰۱‬ نیز، انتقال وجه بین حساب‌های سپرده اشخاص، مستلزم اخذ مستند نیست.

ماده ۸ دستورالعمل شفاف‌سازی تراکنش‌های بانکی اشخاص

ماده ۸- مؤسسه اعتباری موظف است، آستانه مجاز مجموع مبالغ برداشت از طریق درگاه‌های پرداخت غیرحضوری از کلیه حساب‌های سپرده متعلق به مشتری حقیقی در آن مؤسسه اعتباری را به روزانه مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان محدود کند.

تبصره ۱- آستانه مجاز مجموع مبالغ برداشت از طریق درگاه‌های پرداخت غیرحضوری برای مشتری حقیقی فاقد سپرده تجاری، ماهانه مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان است.

تبصره ۲- آستانه مجاز مجموع مبالغ برداشت از طریق درگاه‌های پرداخت غیرحضوری در مورد اشخاص حقوقی بر مبنای سطح ریسک پولشویی توسط هیات عامل بانک مرکزی تعیین می‌شود.

تبصره ۳- تراکنش‌های انتقال وجه غیرحضوری که مبدأ و مقصد آن یکسان و از نوع انفرادی متعلق به یک شخص حقیقی است از رعایت حدود مقرر در این ماده مستثنی است.

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ