بافق و بهاباد مثل شیر و شکر در هم آمیخته‌اند

اقتصاد ایران: یزد- استاندار یزد با اشاره به برخی مشکلات بین بافق و بهاباد گفت: این دو شهرستان مثل شیر و شکر در هم آمیخته اند و نباید با پرداختن به برخی حواشی، از اصل که پیشرفت و توسعه است، جا بمانیم.

به گزارش خبرنگار مهر، مهران فاطمی پنج شنبه شب در دیدار با جمعی از فرهیختگان و اقشار مختلف مردم شهرستان بهاباد اظهار داشت: برخی از شهرستان‌ها سال‌ها مورد بی‌توجهی بوده‌اند بنابراین احساس می‌کنند به آن‌ها ظلم شده اما طبق دستور رئیس جمهور، حمایت از مناطق کمتر برخوردار مورد تاکید همه مسئولان در دولت سیزدهم بوده و خواهد بود.

وی بیان کرد: آیت الله رئیسی همواره بر حضور مسئولان در مناطق کمتر برخوردار تاکید دارند بر این اساس حضور مدیران استان را در این مناطق تقویت خواهیم کرد.

استاندار یزد ادامه داد: در همه مناطق استان حضور یافتیم و مناطق کمتر برخودار در اولویت این سفرها بود و امسال نیز در سفرهای دور دوم و برای فرصت بیشتر برای گفتگو با مردم، سفر دو روزه انجام می شود تا فرصت بیشتری داشته باشیم و بتوانیم بخشی از این نابرابری ها را برطرف کنیم.

فاطمی گفت: عوارض معادن چندین سال مانده بود و هیچگونه پیگیری صورت نگرفته بود و به فضل خداوند پیگیری شد و هر چند عدد و رقم زیادی نشد اما برای شهرستان هایی مثل بهاباد در اعتبارات استانی نیز کمک هایی صورت گرفت و سعی می شود که در رویکرد سال جدید، حل مسائل شهرستان های کمتر برخوردار در اولویت باشد.

استاندار یزد در بخش دیگری از سخنان خود گفت: ما همه مسلمان هستیم و دو شهرستان بافق و بهاباد مثل شیر و شکر در هم آمیخته‌اند و خوراک سنگ آهن مرکزی باید داده شود که هر دو شهرستان نیز منتفع می شوند و نباید درگیر حاشیه شده و از اصل بزرگتر که باعث مانا شدن شهرستان است، غافل شویم.

فاطمی ادامه داد: مبنای ما قانون و کار کارشناسی است و ذره ای هم از آن عبور نخواهیم کرد و در رابطه با معدن همیجان نیز هیچ اقدامی که خلاف رضایت مردم باشد، انجام نمی دهیم.

مردم باید در توسعه صنعتی و معدنی مناطق سهامدار باشند

وی افزود: از مجاری قانونی نیز دنبال می کنیم که در توسعه صنعتی و معدنی باید مردم سهامدار باشند و سهیم شوند و زمینه قانونی نیز برای واگذاری به مردم وجود دارد و مسئولیت های اجتماعی و پرداخت حقوق معادن را نیز دنبال خواهیم کرد.

فاطمی در پاسخ به سئوال دیگری نیز گفت: هیچکس با جاده بافق و بهاباد مخالف نیست و منطق قانونی دارد. ما هم مسیر کارشناسی را دنبال خواهیم کرد تا در کوتاه ترین زمان ممکن این خواسته به حق را اجرایی کنیم.

وی افزود: ظلمی که به برخی شهرستان های کمتر برخوردار شده این است که در حوزه آموزش و پرورش و سلامت بسیار ضعیف هستند و فاقد امکانات لازم و دو دلیل اصلی مهاجرت نیز همین است و هنگامی که این دو مورد تامین باشد، بسیاری از افراد در منطقه خود خواهند ماند و حتماً این دو مسئله و درخواست شما را دنبال خواهیم کرد.

مشکلات تحصیلی در مناطق دورافتاده استان را درک می کنم

استاندار یزد گفت: بنده هم متعلق به روستایی هستم که ۱۴۰ کیلومتر ار مرکز استان فاصله دارد و سختی زیادی برای تحصیل متحمل شدم و برای مقاطع بالاتر مجبور شدم به شهرستان مجاور بروم و با عمق وجود، مشکلات شما را درک می‌کنم.

فاطمی در مورد چاه‌های کشاورزی و قطعی برخی از ایام سال که مورد گلایه نماینده کشاورزان بهاباد بود نیز گفت: این مسئله دغدغه همه کشاورزان است و نیاز به اصلاح دارد و با پیگیری معاون عمرانی استانداری جلسه ای برگزار و بازنگری در این رابطه باید اتفاق بیفتد.

فاطمی افزود: افتخار هر منطقه علما و بزرگان آن منطقه هستند و این افراد در حوزه علمیه و دانشگاه و مدرسه تربیت شده اند و لذا حتماً از محل اعتبارات استانی و همچنین مسئولیت های اجتماعی به مسائل اجتماعی و فرهنگی و بویژه آموزش و پرورش بهاباد کمک خواهد شد.

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ