ثبت نام تمام واجدان شرایط متقاضی خودروهای داخلی

اقتصاد ایران: سخنگوی وزارت صمت با اشاره به اختلالات بوجود آمده در سامانه عرضه یکپارچه خودروهای داخلی، گفت: در صورت لزوم ، مهلت ثبت‌نام تا زمانی تمدید می‌شود که تمام واجدین شرایط خرید خودروهای داخلی بتوانند ثبت‌نام خود را در سامانه تکمیل کنند.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران، امید قالیباف  گفت: مطابق مکاتباتی که طی روزهای گذشته سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان در مورد رفع انسداد مبالغ بلوکه شده متقاضیان خرید خودرو ازطریق طرح «عرضه ‌خودروهای وارداتی» و «طرح عرضه یکپارچه خودروهای داخلی» با بانک‌های عامل انجام داده است‌؛ هیچ دلیلی برای مسدودی این حساب‌ها وجود ندارد و بانک‌‌ها باید با درخواست مشتریان نسبت به آزاد کردن حساب و رفع انسداد آن به سرعت اقدام کنند.

سخنگوی وزارت صمت بیان داشت: همچنین افرادی که در مهلت مقرر برای خرید خودرو‌های داخلی و به عبارتی شرکت در «طرح یکپارچه  تخصیص خودروهای داخلی» حساب وکالتی به نام سازمان حمایت افتتاح کرده‌اند اما به دلیل مشکلات فنی بانک‌های عامل، اسامی این افراد  به سامانه ارسال نشده‌است، ثبت‌نامشان انجام خواهد شد.

* سامانه 124 آماده پاسخگویی به سوالات مردم در خصوص طرح‌های ثبت‌نام خودرو

وی افزود: سازمان حمایت شرایطی را فراهم کرده است تا ثبت‌نام کنندگان خرید خودرو در طرح‌های مختلف فروش در صورتی که سوال و ابهامی دارند و در این ارتباط نیاز به پاسخگویی  دارند بتوانند از امروز سوال و ابهام خود را در سامانه 124 این سازمان مطرح و یا ثبت کنند و براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده متصدیان این سامانه نیز موضوع را پیگیری، بررسی و پاسخ می‌دهند.

قالیباف درباره نحوه پاسخگویی به سوالات مردمی از طریق سامانه 124، گفت: سازمان حمایت سوال مطرح شده  توسط افراد را به شرکت مربوطه منتقل می‌کند و شرکت نیز از طریق پیامک پاسخ را به فردی که سوال خود را در سامانه ثبت کرده است، ارسال می‌کند.

* تکمیل فرآیند ثبت‌نام 740 هزار نفر در سامانه یکپارچه عرضه خودروهای داخلی

وی همچنین در رابطه با اختلال بوجود آمده در سامانه یکپارچه عرضه خودروهای داخلی بیان داشت: تاکنون حدود 740 هزار نفر متقاضی خرید خودروهای داخلی ثبت‌نام خود را در سامانه انجام داده‌اند و فرآیند ثبت‌‌نام آنها کامل شده است.

* امکان ثبت‌نام برای تمام واجدین شرایط خرید خودروهای داخلی در سامانه فراهم می‌شود

وی با تاکید بر اینکه متقاضیان خرید خودروهای داخلی از طریق سامانه یکپارچه عرضه خودرو،  نگران ثبت‌نام نباشند، گفت: تا زمانی که لازم باشد مهلت ثبت‌نام در سامانه یکپارچه عرضه خودروهای داخلی تمدید می‌شود تا تمام افرادی که واجد شرایط ثبت‌نام بوده‌اند بتوانند در  این سامانه فرآیند ثبت‌نام  خود را تکمیل کنند.

* عرضه نوبت دوم خودروهای داخلی در پایان بهار 1402

وی همچنین بیان داشت: تلاش می‌شود تا پایان بهار 1402 نوبت دوم عرضه خودروهای داخلی انجام شود لذا افرادی که در این دوره به هر دلیلی موفق به ثبت‌نام نشده‌اند می‌توانند در دور بعدی نسبت به خرید خودروهای داخلی اقدام کنند.

مشاور وزیر صمت اظهار داشت: متاسفانه به علت تعدد طرح‌های ثبت نام خودرو برخی افراد برای خرید خودروهای داخلی از طریق سامانه یکپارچه به جای افتتاح حساب وکالتی به نام سازمان حمایت، حساب وکالتی خود را به نام ایران خودرو افتتاح کرده‌اند که این افراد نیز اکنون از امکان ثبت‌نام برخوردار نیستند اما با عرضه خودروهای داخلی در نوبت دوم که احتمالا در پایان بهار 1402 صورت می‌گیرد می‌توانند نسبت به خرید خودروی داخلی اقدام کنند.  

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ