در دیدار صمیمی "رئیسی" با زلزله‌زدگان چه گذشت؟‌‌

وقتی رئیس‌جمهور طاقت نیاورد‌ + فیلم و تصاویر

اقتصاد ایران: رئیس جمهور برای بازدید از مناطق زلزله‌زده خوی و بررسی وضعیت امدادرسانی به زلزله‌زدگان به این شهرستان رفت و ضمن گفت‌وگوی چهره به چهره با مردم قول داد سریعاً مشکلات برطرف شود.

در دیدار صمیمی

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران، آیت‌الله رئیسی برای بازدید از مناطق زلزله‌زده خوی و بررسی وضعیت امدادرسانی به زلزله‌زدگان به این شهرستان رفت و ضمن گفت‌وگوی چهره به چهره با مردم، قول داد سریعاً مشکلات برطرف شود.

جلسه اضطراری ستاد مدیریت بحران به‌ریاست رئیس‌جمهور

آیت الله سید ابراهیم رئیسی , زلزله , آذربایجان غربی ,

جلسه ستاد مدیریت بحران استان آذربایجان غربی ویژه شهرستان خوی به‌ریاست آیت‌الله رئیسی و با حضور استاندار، نماینده ولی فقیه و سایر مسئولان کشوری و استانی در فرمانداری خوی برگزار شد.

آیت الله رئیسی در این جلسه با بیان اینکه دولت کنار مردم مناطق زلزله قرار گرفته است و تمام تلاش خود را برای بازسازی این مناطق در اسرع وقت به‌کار می‌گیرد، اظهار داشت: مراحل نجات زلزله‌زدگان از زیر آوار و اسکان موقت آنان با موفقیت انجام شد، ‌مراحل نوسازی باید هرچه سریعتر آغاز شود تا شرایط لازم برای بازگشت مردم به زندگی عادی در منطقه فراهم شود.

وی با قدردانی از خدمات ارائه‌شده به زلزله‌زدگان افزود: از دستگاه‌های دولتی، سپاه، ارتش، نیروی انتظامی و جمعیت هلال احمر بابت حضور جهادی در منطقه و ارائه خدمات سریع به زلزله‌زدگان قدردانی می‌کنیم.

وی‌ با اشاره به ایجاد 110 اردوگاه اسکان موقت در مناطق زلزله‌زده شهرستان خوی گفت: این مقدار خدمات ارائه‌شده در یک شرایط بحرانی کارنامه خوبی است که باید یک الگو در مدیریت بحران محسوب شود.

رئیسی با اعلام اینکه نوسازی واحدهای مسکونی آسیب‌دیده در روستاهای صعب‌العبور شهرستان خوی آغاز شده است، افزود: اقدامات جهادی فوق‌العاده‌ای در مناطق زلزله‌زده در حال انجام است به‌طور مثال پس از زلزله مهرماه در این شهرستان خوی، تاکنون بیش از یک‌‌هزار واحد مسکونی در عرض چند ماه بازسازی شده که در نوع خود کم‌نظیر است.

وی‌ با تأکید بر اینکه در بازسازی مناطق زلزله‌زده باید دقت لازم را داشت، اظهار کرد: بازسازی مناطق آسیب‌دیده باید به‌اندازه‌ای مقاوم و دارای استانداردهای لازم باشد که اطیمنان لازم را برای مقابله با حوادث غیرمترقبه ایجاد کند.

رئیسی با تصریح به اینکه تسهیلات لازم برای بازسازی مناطق زلزله‌زده ارائه خواهد شد، ادامه داد: تسهیلات ارائه‌شده باید کافی، به‌موقع و مدت زمان بازپرداخت مناسبی داشته باشد.

رئیس‌جمهوری ‌همچنین بر ضرورت جلوگیری از شایعه‌پراکنی برای خدشه‌دار کردن امنیت روانی مردم زلزله‌زده تأکید کرد و گفت: نهادهای امنیتی باید عوامل شایعه‌ساز و نگرانی مردم را شناسایی کنند. انتظار می‌رود که رسانه‌ها با بیان حقایق برای مردم در حفظ آرامش آنان نقش‌آفرینی بیشتری کنند.

رئیسی حفظ آرامش در شرایط بحران را لازمه موفقیت دانست و اضافه کرد: طی بازدیدی که از مردم مناطق زلزله‌زده داشتم، خوشبختانه مردم روحیه خوبی دارند که نشانگر مناسب بودن خدمات ارائه‌شده و فرهنگ اصیل مردم این منطقه است، مردم خوی شهدا و جانبازان بسیاری نثار انقلاب کرده‌اند و همواره پایبند به ارزش‌های اسلام، انقلاب و پشتیبان ولایت فقیه بوده‌اند.

وی‌ تأکید کرد: برای آغاز مرحله بازسازی به شهرستان خوی سفر کردیم‌ و در این راستا مردم بدانند دولت از هیچ تلاشی دریغ نخواهد کرد.

تأمین اعتبار بازسازی و نوسازی منازل زلزله‌زدگان

رئیس جمهور پس از بازدید از روستای زلزله‌زده بدلان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ‌عزیزان هلال احمر، سپاه، بسیج و دیگر مجموعه‌ها کنار هم در منطقه تلاش کرده‌اند. مردم و امدادگران کنار هم بودند که نیازمند قدردانی است.

وی با بیان اینکه بخش اول کار یعنی امداد و نجات به‌خوبی انجام شده، است، افزود: بخش دوم هم اسکان اضطراری بود که انجام شده است و با سرعت به‌سوی اسکان دائم می‌رویم.

رئیسی تصریح کرد: مرحله اسکان دائم نیازمند بازسازی و نوسازی است که در دستور کار است و اعتبارات لازم را تأمین می‌کنیم تا مردم با همکاری دستگاه‌های اداری بازسازی را آغاز کنند.

بازدید رئیس‌جمهور از روستای زلزله‌زده روستای بدلان خوی

آیت الله سید ابراهیم رئیسی , زلزله , آذربایجان غربی ,

 آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی صبح امروز در جریان سفر به شهرستان خوی و بازدید از روستای زلزله‌زده بدلان، با اشاره به اینکه حضور در خوی و سرکشی و بازدید از مناطق زلزله‌زده و کمپ‌های اسکان اضطراری زلزله‌زدگان به‌منظور بررسی میدانی امورات بود، اظهار داشت: باید از صبوری زنان و مردان عزیز و جوانان، از مسئولان، استاندار آذربایجان‌غربی و عزیزان سپاه که بسیار زحمت کشیدند و دوستان هلال احمر که همه تلاش کردند، نیروهای نظامی و انتظامی و مهم‌تر از همه خود مردم که خیلی در این شرایط همراهی کردند، تشکر کرد.

وی افزود: 3 ماه قبل هم ما زلزله خوی را داشتیم ولی در این مدت تلاش دوستان در دولت این بود که ظرف 3 ماه یک‌هزار و 100 خانه‌ای که آسیب دیده بود، سریع بازسازی شود، پیگیری شود و تسهیلات داده شود.

رئیس جمهور، با اشاره به اینکه کمک‌های دولت به این مناطق ادامه دارد، عنوان کرد: تلاش شده است مواردی که لازم است در قالب وام قرض‌الحسنه و مواردی که لازم است بلاعوض داده شود که روند در زلزله قبلی خوب بود و موضوع به مراحل پایانی رسیده است که این حادثه پیش آمد.

وی ادامه داد: صبوری مردم خودش زمینه خوبی است، برای اینکه هم مرحله اولی که انجام شد و کار امداد و نجات بود سریعاً در چند ساعت اولیه انجام شد و بعد هم شروع شد به اسکان موقت و الآن هم مرحله بعدی بحث آواربرداری است که این اقدام در حال انجام است و در این روستا که آمدیم مصالح ساختمانی نیز تأمین شده، میلگرد و سیمان فراهم شده است و ماشین‌آلات نیز مستقر هستند تا بازسازی با همت خود مردم شروع شود.

آیت‌الله رئیسی، بیان داشت: صفا و صمیمتی بین مردم و مسئولان وجود دارد و مردم یقین بدانند دولت کنار آنهاست و با تمام ظرفیت و توان سعی می‌کند آلام این عزیزان را کاهش دهد، البته فکر می‌کنم با این همتی که وجود دارد ظرف مدت کوتاهی شاهد بازسازی در خوی و روستاهای اطراف خواهیم بود.

وی انجام سفر خود را به‌صورت سرزده و با اطلاع‌رسانی باتأخیر به مسئولان دانست و خاطرنشان کرد: گزارشات متعددی از مسئولان امر گرفته بودیم، ولی فکر می‌کردم تا خودم نیایم و در جمع مردم حضور پیدا نکنم و از نزدیک مسایل و آلام مردم را نبینم آرام نمی‌گیرم.

رئیس جمهور گفت: در این سفر دیدم که با همت مردم و مسئولان کارها ظرف مدت کوتاهی دنبال می‌شود، البته ما هم وظایفی که را به‌عهده داریم دنبال می‌کنیم و آقای استاندار در اولین جلسه دولت می‌آیند و گزارش می‌دهند، پیشنهادات خوبی ایشان دارند برای برخی از تسهیلات که باید برای منطقه تصویب شود.

وی تأکید کرد: در هوای سرد منطقه، تحمل شرایط برای افرادی که در چادر زندگی می‌کنند و به‌ویژه کودکان عزیز سخت است، باید هرچه سریع‌تر این شرایط پایان پذیرد و آرامش ایمن و مطلوب در شهر خوی حاکم شود.

رئیسی: مشکلات را برطرف کنیم

آیت‌الله رئیسی در جمع مردم زلزله‌زده خوی در ‌‌کمپ اضطراری شهرک ولی‌عصر(عج) با بیان اینکه "شخصاً برای بررسی میدانی وضعیت شما حضور پیدا کرده‌ام تا هرچه سریعتر مشکلات را رفع کنیم"، از گزارش‌های مستمر معاون اول رئیس جمهور دربا‌ره وضعیت زلزله‌زدگان خبر داد و گفت: ‌احساسم این بود که خودم بیایم و از نزدیک وضعیت و شرایط را ببینم.‌ مشکلات منطقه حتماً باید سریع برطرف شود و باید با همه توان این مشکلات را برطرف کنیم تا مردم اینجا بیشتر از این دچار مشکل نشوند.

وی با ابراز اینکه "آنچه از من بربیاید، پیگیری می‌کنم البته مردم منطقه هم با صبوری شایعات را پشت‌سر بگذارند و به این شایعات که می‌خواهد دل مردم را خالی کند، توجه نکنند"، افزود: مردم این منطقه همواره همراه با انقلاب و نظام بوده‌اند و شهدای زیادی را تقدیم انقلاب کرده‌اند، مردمان باصفا و صمیمی هستند و دولت و مسئولان نیز وظیفه خود می‌دانند که به این مردم کمک و یاری کنند.

رئیس جمهور از خدمات ارائه‌شده توسط نهادهای اجرایی، هلال احمر و همه بخش‌ها قدردانی کرد و گفت: امیدواریم آرامش به منطقه برگردد.

رئیسی به اردوگاه اسکان اضطراری زلزله‌زدگان رفت

رئیس جمهور در بدو ورود به شهرستان خوی در نخستین بازدید به اردوگاه اسکان اضطراری ولی‌عصر(عج) این شهر رفت و ضمن بازدید از آن با ساکنان این اردوگاه‌ گفت‌وگو کرد و از نزدیک در جریان روند خدمات‌رسانی قرار گرفت و مسایل و مشکلات مردم را شنید.

دیدار چهره به چهره با مردم و بازدید از اقدامات انجام‌شده برای زلزله‌زدگان و همچنین حضور در اردوگاه‌های زلزله‌زدگان از جمله برنامه‌های رئیس جمهور در این سفر است.

رئیس جمهور به‌همراه تنی چند از اعضای هیئت دولت و با همراهی مسئولان استانی قرار است وضعیت مردم زلزله‌زده شهرستان خوی را بررسی و دستورات لازم را برای رفع مشکلات و بهبود وضعیت ایشان صادر کند.

پیش از معاون اول رئیس جمهور و وزرای کشور، بهداشت و رئیس جمعیت هلال احمر نیز به شهرستان خوی سفر کرده بودند.

آیت الله سید ابراهیم رئیسی , زلزله , آذربایجان غربی , آیت الله سید ابراهیم رئیسی , زلزله , آذربایجان غربی , آیت الله سید ابراهیم رئیسی , زلزله , آذربایجان غربی , آیت الله سید ابراهیم رئیسی , زلزله , آذربایجان غربی , آیت الله سید ابراهیم رئیسی , زلزله , آذربایجان غربی , آیت الله سید ابراهیم رئیسی , زلزله , آذربایجان غربی , آیت الله سید ابراهیم رئیسی , زلزله , آذربایجان غربی , آیت الله سید ابراهیم رئیسی , زلزله , آذربایجان غربی ,

آیت الله سید ابراهیم رئیسی , زلزله , آذربایجان غربی ,

آیت الله سید ابراهیم رئیسی , زلزله , آذربایجان غربی ,

آیت الله سید ابراهیم رئیسی , زلزله , آذربایجان غربی ,

آیت الله سید ابراهیم رئیسی , زلزله , آذربایجان غربی ,

آیت الله سید ابراهیم رئیسی , زلزله , آذربایجان غربی , آیت الله سید ابراهیم رئیسی , زلزله , آذربایجان غربی , آیت الله سید ابراهیم رئیسی , زلزله , آذربایجان غربی ,

آیت الله سید ابراهیم رئیسی , زلزله , آذربایجان غربی , آیت الله سید ابراهیم رئیسی , زلزله , آذربایجان غربی , آیت الله سید ابراهیم رئیسی , زلزله , آذربایجان غربی , آیت الله سید ابراهیم رئیسی , زلزله , آذربایجان غربی ,

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ