ده فجر روی آنتن تلویزیون؛

دو روی سکه "اقتصاد در عصر پهلوی"+فیلم

اقتصاد ایران: «اقتصاد پهلوی» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی احمد کشاورز به مناسبت دهه فجر روی آنتن شبکه مستند می‌رود.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران ، احمد کشاورز درباره این مستند گفت: «اقتصاد پهلوی» روایتی از فعالیت‌های اقتصادی پهلوی اول و دوم است  که در 10 قسمت حدود 60 دقیقه‌ای در شبکه مستند تولید شده است.

وی افزود: این مجموعه سراغ یکی از پراهمیت ترین شاخص‌های زندگی در دوره پهلوی رفته و سعی دارد بینندگانش را با شرایط زندگی مردم، عدالت در گستردگی امکانات،  برنامه‌های توسعه و عمرانی، بحث کشاورزی، جمعیت شناختی و ... در عصر پهلوی آشنا کند.

کشاورز گفت: این مجموعه آرشیوی از لحاظ پژوهش و استفاده از منابع آرشیوی کم نظیر است، پژوهش ما 6 ماه زمان برد، حدود 80 کتاب درباره این موضوع مطالعه کردیم، آرشیو امنیت ملی بریتانیا و آرشیو امنیت ملی ایالت متحده، آرشیو مرکز اسناد انقلاب اسلامی و مرکز اسناد وزارت اقتصاد و دارایی هم از دیگر منابع مورد استناد  این مستند هستند.

یکی دیگر از منابع پژوهشی جدی ما پروژه تاریخ شفاهی هاروارد شامل مصاحبه‌های صوتی با بازماندگان پهلوی دوم است و از کتاب خاطرات بسیاری که سکاندار اقتصادی ایران در عصر پهلوی هم استفاده کردیم.

مستند , فیلم , تلویزیون ,

این کارگردان افزود: در این مجموعه مستند فقط به عملکرد ضعیف اقتصادی در این دوران اشاره نشده است، بلکه اتفاقات مهم و خوب پهلوی در حوزه اقتصاد را هم مورد بررسی و واکاوی قرار دادیم و پر بیراه نیست اگر ادعا کنیم «اقتصاد پهلوی» جانب انصاف را رعایت کرده است.

کشاورز گفت: ژانر مستند تمام آرشیوی است اما تولیدش با وسواس و حساسیت فراوان انجام شده، متن 4 بار اصلاح و بازنویسی شده و تدوین کار به همت مدیر تدوین مجموعه مستند چند بار انجام شده است تا نتیجه مطلوب‌تری بگیریم. این حساسیت در تمام مراحل تولید مورد توجه بوده و  در این مجموعه گوینده گم نام خوش صدایی هم معرفی می‌شود.

به گفته این کارگردان «اقتصاد پهلوی» به مناسبت دهه فجر در جدول پخش شبکه مستند قرار گرفته و 12 تا 22 بهمن از ساعت 20 روی آنتن شبکه مستند می‌رود. تکرار این مجموعه روز بعد ساعت 10 خواهد بود.

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ