دستورالعمل پلاک ویژه خودرو افراد دارای معلولیت تغییر کرد

اقتصاد ایران: عصر خودرو- سرپرست دفتر امور توانمندسازی معلولان بهزیستی کشور از تغییر دستورالعمل پلاک ویژه خودرو افراد دارای معلولیت خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از تسنیم، دومین نشست توانمندسازی افراد دارای معلولیت با حضور رویا حبیبی؛ سرپرست دفتر امور توانمندسازی معلولان بهزیستی کشور و نمایندگان انجمن‌های فعال در امور معلولان در راستای همگامی هرچه بیشتر در مسـیر تحقق اهداف پیش‌روی برگزار شد.

حبیبی؛ سرپرست دفتر امور توانمندسازی معلولان بهزیستی کشور ضمن تاکید بر نقش و جایگاه تشکل‌های غیردولتی معلولان در پیشبرد اهداف توانمندسازی، استفاده مطلوب از ظرفیت سازمان‌های غیردولتی در ایجاد تعاملات بین‌بخشی و تسهیل روند اجرای قانون حمایت از حقوق معلولان را ضروری دانست.

وی ادامه داد: با تغییر دستورالعمل پلاک ویژه خودرو افراد دارای معلولیت از این پس خانواده‌های افراد دارای معلولیت ذهنی شدید و خیلی شدید و همچنین خانواده‌های افراد دارای معلولیت جسمی، حرکتی متوسط، شدید و خیلی شدید که قادر به رانندگی نیستند می‌توانند از امتیاز پلاک ویژه خودرو بهره‌مند شوند.

حبیبی با اشاره به رقابت معلولان برای پذیرش در آزمون استخدامی در بین افراد دارای معلولیت تصریح کرد: براساس تفاهمنامه فی‌مابین بهزیستی و بیمه سلامت، 59 خدمت ستاره‌دار توانبخشی با تعرفه محل ارائه دهنده خدمت اعم از دولتی یا غیردولتی تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفت.

در ادامه نشست نمایندگان انجمن‌های فعال در امور معلولان به طرح دیدگاه‌های خود درخصوص روند ارائه خدمات توانبخشی و چالش‌های موجود در این مسیر پرداختند و بر لزوم ارتباط مستمر میان بهزیستی و سازمان‌های غیردولتی فعال در امور معلولان در راستای اجرای صحیح قانون حمایت از حقوق معلولان و همسویی دستگاه‌های اجرایی تاکید کردند.

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ