رئیس جمهور:

اهانت به قرآن و ادیان الهی ضدآزادی بیان است

اقتصاد ایران: با محکومیت اهانت به ساحت مقدس قرآن کریم در اروپا که مدعی مهد آزادی بودن است، گفت: در سراسر عالم هیچ‌کس این حرکت را قبول نمی‌کند، زیرا ضدآزادی بیان و مسدودکننده آزادی بیان در جوامع بشری است.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور صبح امروز(پنجشنبه 6 بهمن‌ماه) در بیست و نهمین اجلاس سراسری نماز گفت: جایگاه نماز این کوثری که خداوند به انسان مرحمت فرموده که به تعبیر روایت پنج بار در شبانه روز خود را از هر گونه آلودگی پاک کند.

وی افزود: نماز جلوه‌های فکر، اخلاق و عمل صالح عبد و بنده را برای یک انسان سالک رقم می زند.

رئیس‌جمهور تاکید کرد: نماز هم در اندیشه انسان سالک و هم در اخلاق فاضله و کریمه او و هم عمل او بسیار اثربخش است و در انسان‌سازی شاید هیچ یک از آنچه امروز در اختیار جوامع بشری به عنوان عطایا و هدایای الهی قرار دارد مانند نماز نباشد نه در ساختن فرد و نه در ساختن جامعه.

رئیسی بیان کرد: همه انبیا الهی هم نسبت به صلاة و نماز توصیه شدند و امر به صلاه کردند و در آیات نورانی قرآن هم بر نماز تاکید شده است.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه یک جلوه در مناسک و احکام نماز است، یک بخش دیگر آداب نماز و جلوه‌ای دیگر هم مربوط به اسرار نماز است، تاکید کرد: هنگامی که راز و سر انسان با راز نماز در ارتباط قرار بگیرد انسان به یک مصلی تبدیل می شود که با بالا رفتن نماز انسان هم رشد و ارتقاء پیدا می‌کند و این‌گونه نیست که نماز بالا برود اما انسان همراه با آن بالا نرود.

وی افزود: توجه به نماز و اینکه امر به آن چه پیامبر می فرمودند و انبیا بزرگ الهی می فرمودند که جامعه یک جامعه نماز خوان باشد.

رئیسی با اشاره به فعالیت‌های انجام شده در حوزه نماز پس از پیروزی انقلاب اسلامی تصریح کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی و با تاکیدات بزرگان ما در زمینه نماز فعالیت های زیادی انجام شده اما با آنچه باید بشود فاصله بسیاری دارد. البته باید از همه دست اندرکاران این حوزه تقدیر و تشکر لازم را به عمل آورد.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه دست‌اندرکاران بسیاری در حوزه نماز فعال هستند، تصریح کرد: مقتدای بصیرت آفرین ما هر ساله با پیام‌های خود به اجلاس سراسری نماز یک فضای جدید را در کشور ایجاد می‌کنند؛ پرداختن به نماز برای همه ائمه جمعه، مسئولان و دست اندرکاران.

رئیسی با اشاره به ابعاد پیام‌های رهبر انقلاب به اجلاس سراسری نماز گفت: پیام‌های رهبر انقلاب پیام‌های جامعی است که همه جامعه را نسبت به موضوع نماز حساس می‌کند.

وی ضمن اشاره به فعالیت‌های چندین ساله حجت‌الاسلام قرائتی برای ترویج فرهنگ نماز و و نمازخوانی بیان کرد: اجلاس نماز با تلاش های آقای قرائتی به عنوان شخصیت مخلص در میدان در سراسر کشور برگزار می شود. از سوی دیگر توجه به مساجد و نمازخانه ها مدارس در دانشگاه ها فعالیت هایی است که بسیار انجام شده و باید نسبت به کارهای انجام شده بسیار تقدیر کرد.

رئیسی با بیان اینکه جامعه اسلامی چهار پایه و رکن اساسی دارد؛ اقامه نماز، پرداخت زکات و امر به معروف و نهی از پلشتی‌ها، تاکید کرد: اقامه نماز باید در همه شئون جامعه و زندگی انسان اعم از نظام اداری، نظام اقتصادی، نظام سیاسی، نظام اجتماعی و همه نظامات ما جلوه پیداکند. اینکه همه نظامات ما جلوه‌ای از نماز پیدا کند و مبتنی بر صلات و اقامه آن باشد.

رئیس‌جمهور افزود: نماز توجه به خدا و قانون خدا و بایدها و نبایدهای الهی را به انسان می آموزد. آثار حضور یک انسان نمازخوان علاوه بر جنبه فردی که برای خودش وجود دارد برای جامعه نیز موثر است. 

این استاد حوزه و دانشگاه اظهار کرد: یک انسان سالک و اهل نماز حتماً در بازار و اقتصاد رفتار متفاوتی دارد و مردم باید از سلوک و رفتار یک انسان نمازخوان او را بشناسند.

رئیس‌جمهور در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه عملکرد مدیران و مسئولان اهل نماز از مهم‌ترین بخش‌هایی که می‌تواند کارکرد تبلیغی و رسانه‌ای برای جذب حداکثری جوانان داشته باشد، تأکید کرد: مدیران به هر میزان صحت عملکرد داشته باشند بهترین جاذبه را برای جوانان ایجاد می‌کند.

رئیسی خطاب به مدیران، تصریح کرد: من به همه مدیران در هر سطحی توصیه می‌کنم که بدانند بهترین تبلیغ برای نماز، رفتار آن‌ها به عنوان یک انسان اهل سجود و رکوع است. شما هیچ انسان نمازخوان، اهل سجده و مسجددار را مشاهده نمی‌کنید که به همسایه، همشهری، مردم و جامعه اسلامی توجه نداشته باشد؛ این همان مسئله دگرخواهی در پرتو خداخواهی است.

رئیس‌جمهور افزود: احساس مسئولیت یکی از آثار و فواید توجه به نماز است که موجب رشد و تعالی انسان و جامعه انسانی می‌شود.

رئیسی با محکومیت اهانت به ساحت مقدس قرآن کریم در اروپا که مدعی مهد آزادی بودن است، تأکید کرد: کسانی که به قرآن کریم و بهترین مخلوق خدا، یعنی پیامبر(ص) اهانت می‌کنند، بدانند که به همه ادیان ابراهیمی و بشریت اهانت کرده‌اند.

وی افزود: این کار زشت و موارد اینچنینی به نام آزادی بیان صورت می‌گیرد که در واقع بدترین نوع اهانت‌ها به بشریت محسوب می‌شود.

رئیس‌جمهور اضافه کرد: در سراسر عالم هیچ‌کس این حرکت را قبول نمی‌کند، زیرا ضدآزادی بیان و مسدودکننده آزادی بیان در جوامع بشری است، اهانت به قرآن و ادیان الهی، حرکتی زشت، کریه و مطرود است.

 رئیسی با بیان اینکه اگر امروز بخواهیم لیست بلند و بالایی از جنایت‌های اروپایی‌ها را ارائه کنیم کیفرخواست بلندی علیه آن‌ها صادر می‌شود، تصریح کرد: اروپایی‌ها که خود را مدعی حقوق بشر می‌دانند، باید در جایگاه متهم پاسخگوی افکار عمومی و مسلمانان باشند.

رئیس‌جمهور در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به پیام رهبر معظم انقلاب به بیست و نهمین اجلاس سراسری نماز، گفت: در دوره‌های برگزاری اجلاس سراسری نماز، ۲۹ پیام از سوی مقام معظم رهبری صادر شده که این پیام‌ها چراغ راهی برای دست‌اندرکاران، مجریان، اهل فرهنگ و جامعه‌شناسان است.

وی افزود: ستاد اقامه نماز، فرهنگیان، دانشگاهیان، طلاب و جوانان باید اقدامات بزرگی را برای تحقق منویات رهبر انقلاب در زمینه اقامه نماز انجام دهند.

رئیس‌جمهور با تأکید بر ضرورت انجام کارهای پژوهشی در زمینه نماز، تصریح کرد: دولت خود را موظف به پیگیری و تحقق منویات رهبر انقلاب در زمینه اقامه نماز و ارائه سبک زندگی نمازمحور برای همه می‌داند.

رئیسی خاطرنشان کرد: کسانی که در زمینه اقامه نماز در کشور نقش‌آفرینی می‌کنند، مخاطبان خاص پیام رهبر انقلاب به بیست و نهمین اجلاس سراسری نماز هستند و ما هم مجری این دستورات در کشور هستیم و باید تلاش کنیم نماز در سازمان‌ها و هر کوی و برزنی اقامه شود.

برچسب‌ها :

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ