صندوق خطرپذیر حوزه پتروشیمی راه اندازی می شود

اقتصاد ایران: صندوق سرمایه گذاری خطر پذیر در حوزه پتروشیمی با انعقاد تفاهم‌نامه ای بین معاونت علمی و یک هلدینگ حوزه پتروشیمی راه اندازی می شود.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران ، معاونت علمی،‎ فناوری و‎ اقتصاد‎ دانش‎ بنیان ریاست‎ جمهوری‎ و‎ یک هلدینگ حوزه پتروشیمی در راستای حمایت از دانش بنیان های حوزه پتروشیمی و توسعه اقتصاد دانش‌بنیان موافقت نامه همکاری منعقد کردند.

این موافقت‌نامه بین روح‌الله دهقانی فیروزآبادی به عنوان معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس جمهور و مدیر این هلدینگ منعقد شد.

موضوع این موافقت‌نامه همکاری در ‎زمینه سرمایه گذاری، توسعه فناوری و کارآفرینی، با محوریت ارتقای بهره ‎وری، افزایش ظرفیت فناورانه و توسعه ای برای حل مسائل و چالش‎های تولید و خدمات در زمینه های تخصصی صنایع پایین دستی پتروشیمی و خلق ارزش سالانه تا ۲ میلیارد دلار و دانش‌بنیان در زنجیره صنعت پتروشیمی است.

تاسیس صندوق پژوهش و فناوری سرمایه‌گذاری خطرپذیر شرکتی (CVC) به منظور تامین مالی طرح‌های دانش‌بنیان صنعت پتروشیمی با سرمایه ۲۰۰۰ میلیارد تومانی، تعریف مگاپروژه‎ های دانش ‎بنیان در داخل واحدهای تحقیق و توسعه هلدینگ و کمک به پیشبرد آن از طریق ایجاد همکاری با شرکت‎های دانش‎ بنیان (شروع ۵ مگاپروژه) و ایجاد ارتباط موثر و فعالانه میان هلدینگ و شرکت‎های دانش ‎بنیان با هدف رفع نیازهای صنعتی به تعداد ۱۰۰عدد از محورهای همکاری معاونت علمی و این هلدینگ به شمار می رود.

همچنین شناسایی و ایجاد زنجیره ارزش و توسعه محصولات جدید فناورانه با استفاده از توسعه پارک‌های پتروشیمیایی، تامین خوراک، تجهیزات، دانش فنی و غیره در هلدینگ به کمک شرکت‎های دانش ‎بنیان و فناور با هدف توسعه ۵۰ محصول جدید فناورانه، تامین نیروی انسانی ماهر و نخبه با استفاده از ظرفیت‎های طرفین و جذب حداکثر ۲۰ درصد از نیاز منابع انسانی هلدینگ از طریق برگزاری آزمون‌های مشترک و همچنین برنامه‌های بنیاد ملی نخبگان از اقدامات دو طرف برای اجرای این موافقت نامه محسوب می شود.

از سوی دیگر بورس ۲۰ نفر جهت اشتغال در هلدینگ و شرکت‌های تابعه پس از تایید هیات مدیره هلدینگ و شرکت‌های تابعه دیگر توافقات این موافقت نامه بود.

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ