اکونیوز گزارش می دهد

تکریم و معارفه رئیس مرکز تحقیقات کشاورزی و دامپروری گلپایگان

اقتصاد ایران: گلپایگان _ شهرستان گلپایگان به عنوان یکی از قطب های کشاورزی و دامداری کشور و معروف به هلند کوچک است

به گزارش خبرگزاری اقتصادی ایران ، رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان اصفهان با اشاره به اینکه شهرستان گلپایگان به عنوان یکی از قطب های کشاورزی و دامداری کشور و معروف به هلند کوچک است، اظهارکرد : با ورود صنعت نباید کشاورزی تحت تاثیر قرار گیرد و از بین ببرد.
وی افزود : رسالت بزرگ ایستگاه تحقیقات کشاورزی و دامپروری گلپایگان، ارتقای کشاورزی شهرستان است،  سازمان تحقیقاتی کشاورزی کشور بزرگترین سازمان در خاورمیانه است، دامنه کار در این ایستگاه بیش از این نیروها است، و همه در اختیار بخش کشاورزی هستند.

محسن دادار با اشاره به اینکه با وجود کمبود نیرو، اما ظرفیت دانش بنیان و نخبگان پتانسیل خوبی برای فعالیت در بخش کشاورزی هستند، گفت: تحقیقات کشاورزی اصفهان یکی از مهمترین مراکزی با بیش از ۲۰ هزار مترمربع فضاهای گلخانه‌ای و اداری و ۳۰ هسته فن آور و شرکت دانش بنیان، اکنون ۲۲۸ نیرو در این شرکت فعالیت دارند.
مجموعه ایستگاه تحقیقات از پتانسیل خوبی برخوردار است و باید در اختیار جوانان نخبه  کشور قرار گیرد تا در رفع مشکلات کشاورزی  برنامه ریزی کنند.
وی گفت: سیستم دولتی در حال کوچک شدن  است، اما ضرر ندارد ، کشور هلند با کمترین تعداد نیرو اما بیشترین صادر کننده محصولات دامی  است، شیوه‌های قبلی به گونه‌ای نیست که بر اساس آنها انتظار حرکت جدید داشته باشیم، با رویکرد جدید و با استفاده از ظرفیت نخبگان ایستگاه تحقیقات استفاده کند و به سمت  محصول نوآورانه و دانش بنیان برود انتظار داریم که تولید داروهای گیاهی و گندم استفاده کند.

محسن دادار اظهار کرد : امسال در ایستگاه تحقیقات اصفهان چهار رقم پرورش گندم جو و گندم را در کاشت و داشت و  برداشت داشتیم، تولید چهار نوع بذر گلرنگ به  بذر و نهال کشور  ارسال  شد، تولید بذر گیاهان  دارویی در دستور کار است،استفاده از ظرفیت بخش خصوصی برای رفع مشکلات بخش کشاورزی در دستور کار است باید فضایی ایجاد شود تا فعالیت های ایستگاه تحقیقات گلپایگان معرفی شود، هدف گذاری آینده، استفاده از انجام کارهای به روز و علمی  و  تولید دانش و فناوری است، تا در سال آینده نقش آفرینی ایستگاه  تحقیقات بیشتر پر رنگ  شود البته با استفاده از بسیج مهندسین کشاورزی و همیاری مجموعه جهاد کشاورزی   توسعه پیدا می‌کند تا در سفره‌های مردم دیده  شود.

امیر مسعود شهبازی نیز اظهار کرد : مرکز تحقیقات کشاورزی و دامداری یک بازوی نیرومند برای جهاد کشاورزی در کشور محسوب می شود.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان گلپایگان در خصوص علمی کردن فعالیت ها در بخش تولید در حوزه های مختلفی، از جمله کشاورزی و دامپروری افزود : با توجه به ظرفیت های موجود در شهرستان گلپایگان مانند خاک حاصلخیز و آب، می بایست مدیریت مناسبی صورت گیرد تا شاهد پویایی بیشتر در این بخش مهم از اقتصاد کشور باشیم.

در پایان با تکریم از رضا اعظمی رئیس اسبق مرکز تحقیقات کشاورزی و دامپروری گلپایگان، از زحمات وی قدردانی شد و همچنین ضمن توفیق برای حسین امیدی، وی به عنوان رئیس جدید این مرکز انتخاب شد.

گزارش : روح الله علایی

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ