وزارت جهاد کشاورزی خبرداد؛

برخورد با واردکنندگان متخلف نهاده دامی+ فیلم

اقتصاد ایران: جهش یک باره نرخ ارز در بازار آزاد و ایجاد اختلاف با ارز نیمایی در بازار نهاده های دامی شبهه ای ایجاد کرده بود که با ورود جهاد کشاورزی و برخورد با تعدادی شرکت ها این مساله ختم به خیر شد.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران ، چندی پیش پیامکی از سوی یکی از شرکت های اصلی واردات نهاده های دامی به واردکنندگان نهاده های دامی با این مضمون ارسال شد: «افرادی که برای خرید نهاده های دامی اقدام کرده اند و تاریخ خرید آنها بعد از 4 دی ماه است برای برای دریافت چک خود اقدام کنند و امکان تحویل کالا وجود ندارد.»

این پیامک و پیامک های مشابه توسط شرکت های دیگر، در میان تولید کنندگان از جمله مرغداران شبهه ای انداخت که قیمت نهاده ها گران خواهد شد و هزینه های تولید آنها دوباره گران خواهد شد.

 جهش یک باره نرخ ارز در بازار آزاد و  اختلاف آن با ارز نیمایی دوباره شرایط سوء استفاده از بازار دو نرخی را ایجاد کرده است و برخی از واردکنندگان و فعالان اقتصادی را به این سمت سوق می دهد.

اما این پایان ماجرا نبود، روز گذشته در یک نشست خبری این موضوع مطرح شد و رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق تعاون و مدیرعامل انجمن کارخانجات خوراک دام در این درباره توضیحاتی ارائه دادند.

ارسلان قاسمی رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق تعاون درباره عرضه نکردن نهاده های دامی وارداتی با ارز نیمایی توسط یکی از شرکت های وارداتی اظهار داشت: این شرکت مکلف شد برای نهاده های وارداتی که ارز گرفته است آنها در سامانه نیما عرضه کند.

وی افزود: چند شرکت به این شکل عمل کرده بودند که با ورود جهاد کشاورزی اکنون مشکل برطرف شده است اما باید اذعان داشت که در صنف وارد کنندگان نیز افراد سودجویی هستند.

جعفری مدیرعامل انجمن کارخانجات خوراک دام  نیز در این ارتباط اظهار داشت: عده ای از افرادی که نهاده وارد می کنند از قبل ارز واردات خود را دریافت کرده اند اما برخی از وارد کنندگان ارز خود را در آینده دریافت می کنند و نگران تغییر نرخ ارز هستند.

وی افزود: وارد کنندگانی که ارز نهاده ها دامی را دریافت کرده‌اند اما محصول خود را در بازار عرضه نمی‌کنند باید با آنها برخورد صورت گیرد.

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ