اکونیوز گزارش می دهد

برگزاری جلسات ستاد تسهیل جهت فعالیت صنایع

اقتصاد ایران: گلپایگان _ روند پیشرفت مصوبات سفر ریاست جمهوری به گلپایگان به خوبی انجام شده و دلیل کندی برخی کارها به دلیل مسائل حقوقی است، سامانه‌ای دایر شده است تا شهرستان گلپایگان به عنوان نخستین شهرستان در پیشرفت مصوبات در استان اصفهان باشد.

به گزارش خبرگزاری اقتصادی ایران ، محمد تقی کرامتی ضمن گرامیداشت ۱۳ دی‌ماه سالروز شهادت حاج قاسم سلیمانی، اظهار کرد: نام این رامرد بزرگ اسلام (حاج قاسم سلیمانی) با جهاد قرین شد و کرامتی که خداوندی که به وی عنایت کرد در سایه جهاد در راه خدا به بهترین شکل ماندگار شد.
وی با اشاره به اینکه جهاد در راه خدا عمل به مسئولیت‌هایی است که خدا بر عهده‌اش گذاشته است؛ گفت: شخصیت حاج قاسم سلیمانی دارای ابعاد گسترده‌ای بود؛ ذره‌ای تزلزل در شخصیت حاج قاسم سلیمانی دیده نمی‌شد و این وعده خدا به انسان‌هایی است که به فرامنی الهی عمل کنند.
امام‌جمعه گلپایگان افزود: انسان با صلابت ثبات قدم است و زیر بار مسئولیت شانه خالی نمی‌کند و این یکی از ویژه‌گی‌های بارزحاج قاسم سلیمانی بود.
کرامتی ادامه داد: رفتار و کردار حاج قاسم سلیمانی الگویی برای تمام مدیران باشد یک مدیری که در نظام اسلامی کار می‌کند از این منظر باید نگاه کند که انسان مسئولیت پذیر یعنی وظیفه خودش را انجام دهد.
وی با بیان اینکه بخش‌های دیگری از زندگی حاج قاسم سلیمانی می‌تواند الگویی برای ما باشد، افزود: امروز دنیا به این سردار بزرگ افتخار می‌کند و امیدواریم ما نیز در این مسیر ثابت قدم باشیم محمدرضا عسگریان، فرماندار گلپایگان با گرامیداشت سومین سالگرد شهاد حاج قاسم سلیمانی، اظهار کرد: تشییع باشکوه پیکر حاج قاسم سلیمانی نشان دهنده فهم و درک ملت ایران بود؛ این شهید بزرگوار ظرفیتی برای میهن اسلامی بود و هر چه زمان می‌گذرد جای خالیش بیشتر احساس می‌شود و امیدوارم حقش را بر گردن ملت حلال کند.
وی از مراسم ویژه‌ای برای سالروز حاج قاسم سلیمانی در امام زاده هفده‌تن خبر داد و گفت: استان اصفهان میزبان شهدای گمنام هشت سال دفاع مقدس است، و فردا چهارشنیه چهاردهم دی‌ماه در شهر گلپایگان از میدان ۱۷ شهریور به سمت میدان فردوسی مراسم تشییع شهدای گمنام برگزار می‌شود.

فرماندار گلپایگان با اشاره به اینکه فتنه بزرگی را پشت سر گذاشتیم و اگر نبود بصیرت مردم ایران و زحمات شبانه روزی دستگاه‌های امنیتی و انتظامی و نظامی قطعأ شرایط امروز متفاوت‌تر بود، و امنیت و احساس امنیت امروز را مدیون خون شهدا می‌دانیم و این امنیت به راحتی به دست نیامده است، اگر زمانی احساس امنیت از دست برود متوجه ارج امنیت کشور خواهیم شد.
عسگریان ضمن قدردانی از زحمات مسئولیت ادارات با توجه به تحریم‌های اقتصادی، افزود: عهد بستیم که تحت هر شرایطی دست از تلاش و کوشش بر نداریم و کمبود اعتبارات بهانه‌ای برای کم کاری نباشد.
وی با بیان اینکه نظم و انضباط اداری در حوزه کاری و اداری در تشکیل جلسات رعایت شود؛ گفت: عمده جلسات در دو روز برگزار می‌شود و انتظار داریم که تمام مسئولین با برنامه ریزی در این جلسات شرکت کنند.

فرماندار گلپایگان با اشاره به اینکه دشمنان تمام تلاشش را برای نارکارآمدی نظام دارند انجام می‌دهند و این طرف از شبکه‌های معاند نیز ورود دارند تا در این آتش نامیدی بدمند؛ افزود: وظیفه ما مشخص است و مردم به جز وظیفه‌ای که بر عهده ما گذاشته شده است هیچ چیز دیگری نمی‌خواهند و لازم است در حوزه اطلاع رسانی مباحث لازم اطلاع داده شود.

عسگریان با بیان اینکه اطلاع رسانی خودستایی نیست، و مسئولین باید کارهای انجام شده را به اطلاع مردم برساند، افزود: طبق مصوبه شورای اداری عملکرد ادارات جمع‌آوری و اطلاع رسانی می‌کنیم و لازم است که تمام ادارات اقدامات شاخص یکساله را تا اسفندماه به فرمانداری ارسال کنند.
وی با اشاره به فرارسیدن ایام الله دهه فجر گفت: برنامه‌های امسال باشکوه‌تر از سال‌های گذشته برگراز خواهد شد، افتتاح پروژه‌ها در پیش رو داریم، دستگاه‌های اجرایی تا یک هفته دیگر لیست پروژه‌های قابل افتتاح را به فرمانداری ارسال کنند.
فرماندار گلپایگان از سفر رئیس جمهور به استان اصفهان خبر داد و گفت: اعتبارات تخصیص یافته حداکثر تا ۲۵ هر ماه، و همچنین پیشرفت پروژه‌ها به فرمانداری ارسال شود. با اشاره به اینکه مصوبات سفر استاندار به گلپایگان باید پیگیری شود، افزود: روند پیشرفت مصوبات به خوبی انجام شده و دلیل کندی برخی کارها به دلیل مسائل حقوقی است، سامانه‌ای دایر شده است تا شهرستان گلپایگان به عنوان نخستین شهرستان در پیشرفت مصوبات باشد.

عسگریان با اشاره به فعالیت واحدهای صنعتی شهرستان با وجود شرایط سخت اقتصادی، گفت: تمام هم و غم در حوزه صنعت حفظ اشتغال موجود و صنایع موجود است تا نه کارگری بیکار شود و نه واحد صنعتی تعطیل شود؛ در این راستا در شهرستان جلسات ستاد تسهیل تشکیل شده؛ و پیگیری‌ها در تهران انجام شده تا صنایع به سمت تعطیلی نرود.
وی گفت: باید بدهی دولت پرداخت شود اما باید شرایط مدنظر قرار گیرد و هر گونه اقدامی با هماهنگی فرمانداری شود تا حق و حقوق ادارات پرداخت شود و صنعتی در شهرستان تعطیل نشود.

فرماندار گلپایگان با اشاره به اینکه در بازدید سرزده از ادارات از عملکردها رضایت داریم اما نقاط ضعفی وجود دارد که لازم است رعایت شود، افزود: بازدید سرزده ادامه دارد.
وی با بیان اینکه جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز یکی از تأکیدارت دولت سیزدهم است، افزود: اگر در این زمینه کوتاهی شود زمانی متوجه می‌شویم که اراضی کشاورزی نابود شده است، در این زمینه جلسات متعددی برگزار شده و نیاز است که ادارت مربوطه طبق قانون برخورد قانونی داشته باشند.
وی با تأکید بر تعامل بین بخشی ادارات برای انجام کارهای مردم؛ گفت: در کارهای عام المنفعه لازم است که قانون را به نفع مردم خم کرد.

گزارش : مرضیه جابری

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ