اکونیوز گزارش می دهد

ارائه تسهیلات برای ایجاد سردخانه در گلپایگان

اقتصاد ایران: گلپایگان _ سرمایه گذاران علاقمند به تاسیس سردخانه، صنایع تبدیلی و فرآوری از محل تبصره ۱۸ تسهیلات دریافت خواهند کرد.

به گزارش خبرگزاری اقتصادی ایران ، دکتر محمد موسوی در خصوص سفر وزیر جهاد کشاورزی به استان اصفهان گفت : وزیر در این سفر اعتباری برای دامداران در نظر گرفتند که ۱۰ هزار میلیارد تومان برای دو صندوق عشایری و دامپروری اختصاص یافت تا نهادهه دامی را به صورت اعتباری در اختیار دامداران قرار دهند.
وی با تاکید بر اینکه باید بازار را به اتحادیه بسپاریم و مداخلات دولتی را کاهش دهیم، افزود : از دو هفته گذشته اتحادیه های مرغداران ۳۱ استان کشور را ملزم به تنظیم بازار مرغ در کشور کرده ایم، اتحادیه ها مرغ مازاد را خریداری و منجمد خواهند کرد و سردخانه های شرکت پشتیبانی امور دام در اختیار این اتحادیه ها قرار خواهد گرفت و در زمان نیاز به بازار عرضه خواهند کرد، در صورت مابه التفاوت قیمت، زیان اتحادیه ها توسط دولت پرداخت خواهد شد و برای این امر با اتحادیه ها قرارداد خواهیم بست.

مسئول روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان بیان کرد، همچنین مقام عالی وزارت تاکید کرد که تسهیلات لازم توسط بانک کشاورزی به اتحادیه ها اختصاص خواهد یافت تا تنظیم لحظه ای بازار در استان انجام شود.
وی در زمینه نبود سردخانه در شهرستان گلپایگان تصریح کرد: سرمایه گذاران علاقمند به تاسیس سردخانه، صنایع تبدیلی و فرآوری از محل تبصره ۱۸ تسهیلات دریافت خواهند کرد.

موسوی اظهار کرد : ساداتی نژاد با توجه به محدویت آب در کشور، باید به سمت ایجاد گلخانه حرکت کنیم، سبزی و صیفی باید از فضای باز به گلخانه منتقل شود و اعتبار خوبی را از محل تبصره ۱۸ برای ایجاد گلخانه اختصاص داده ایم.
وی با اشاره به قانون امنیت غذایی بیان کرد: در بند ۸ این قانون در خصوص سوخت کشاورزی صحبت شده که با تصویب این قانون تمام گلخانه ها، واحدهای تولیدی و ماشین آلات کشاورزی صاحب کارت سوخت خواهند شد.

دکتر موسوی همچنین به نقل از وزیر جهاد کشاورزی گفت : ۱۰ میلیارد تومان اعتبار در سال ۱۴۰۱ برای احیا و بازسازی قنوات کشاورزی در این شهرستان تخصیص یابد.

گفتنی است؛ در این سفر وزیر جهاد کشاورزی از صنایع لبنی پگاه گلپایگان، شرکت سهامی زراعی و یک گلخانه در شهرستان گلپایگان بازدید کرد و پس از گفتگو با بهره برداران، دامداران، کشاورزان، اتحادیه ها و تشکل های این شهرستان، به شهرستان خوانسار سفر خواهد کرد.

گزارش : روح الله علایی

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ