رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل:

صاحبان واحدهای تولیدی سوخت جایگزین تهیه کنند

اقتصاد ایران: اردبیل - رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: با شروع فصل سرد و بارش‌های مکرر ضروری است تا کشاورزان و صاحبان واحدهای تولیدی نسبت به تهیه سوخت جایگزین اقدام کنند.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران، نادر تقی زاده بعدازظهر شنبه در بازدید از واحدهای عرضه سوخت کشاورزان و دامداران اظهار کرد: ضرورت ذخیره سازی سوخت جایگزین برای واحدهای تولیدی حائز اهمیت است و به دلیل احتمال قطعی گاز در آینده ذخیره‌سازی سوخت جایگزین برای تجهیزات دوگانه سوز کشاورزی تا یک ماه ضرورت دارد.

وی از کلیه واحدهای تولیدی اعم از دامداری‌ها، گلخانه‌ها، مرغداری‌ها و واحدهای صنعتی خواست؛ نسبت به ذخیره سازی سوخت جایگزین یا سوخت دوم از قبیل گازوئیل هرچه سریع‌تر اقدام کنند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل ادامه داد: با توجه به برودت هوا و افزایش پیک مصرفی گاز خانگی احتمال قطعی گاز وجود دارد به همین خاطر کلیه کشاورزان باید وسایل گرمایشی خود را به سوخت دوم مجهز کنند.

تقی زاده با تاکید بر اینکه واحدهای تولیدی با تأمین سوخت جایگزین آمادگی لازم را برای مقابله با سرما و خسارت‌های احتمالی جلوگیری خواهند داشت، تصریح کرد: صاحبان تراکتور و ادوات کشاورزی و دارندگان سیستم‌های آبیاری نوین نیز باید تجهیزات و تأسیسات را مرتب کنترل کنند تا به دلیل وجود آب با یخ زدگی و ترکیدگی آنها مواجه نشوند.

وی تصریح کرد: با توجه به کاهش شدید ۱۰ تا ۱۵ درجه‌ای دمای هوا و بارش برف و باران و احتمال یخ زدگی، کشاورزان باید برای تأمین سوخت وسایل گرمایشی مرغداری‌ها و گلخانه‌ها و محافظت از نهال‌های میوه اقدام کنند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل اظهار کرد: تمامی بهره برداران و تولید کنندگان کشاورزی باید نسبت به ذخیره سازی سوخت جایگزین نوع دوم برای تجهیزات دوگانه سوز اقدام کرده و پیش بینی لازم برای تأمین گرمای گلخانه‌ها، اماکن دامی و سایر تأسیسات کشاورزی را انجام دهند.

برچسب‌ها :

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ