اکونیوز گزارش می دهد

تخصیص ۱۴۰ میلیارد ریال اعتبار در سفر وزیر جهاد کشاورزی به گلپایگان

اقتصاد ایران: گلپایگان _ وزیر جهاد کشاورزی ؛ امیدوارم تاپایان شهریورماه ۱۴۰۲ سند تمام اراضی کشاورزی شهرستان گلپایگان صادر شود تا بنده  شخصأ در این جشن حضور داشته باشم.

به گزارش خبرگزاری اقتصادی ایران ، وزیر جهاد کشاورزی اظهار کرد: محصولات کشاورزی و دامداری گلپایگان  در استان اصفهان و ایران ممتاز است، گلپایگان دارای منابع آبی خوبی است و حقابه کشاورزی این شهرستان را از طریق وزارت نیرو پیگیری می‌کنم تا حق و حقوق کشاورزان این منطقه تضعیف نشود.
وی از بازسازی اَنهار شهرستان گلپایگان در پایین دست سد از محل اعتبارات وزارت نیرو و جهاد کشاورزی خبر داد و گفت: اولویت نخست تخصیص آب شرب است و کشاورزان نسبت به این مهم اهمیت می‌دهند، اما از آن چه در اختیار کشاورزان است باید استفاده شود. وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه در سال جاری  ۱۴۰ میلیارد ریال اعتبار به جهاد کشاورزی گلپایگان تخصیص می‌دهیم، ادامه داد: ۵۰ میلیارد ریال برای اجرای پروژه آبخیزداری به شهرستان گلپایگان اختصاص می‌دهیم.

جواد ساداتی نژاد گفت: به منظور اجرای پروژه آبیاری نوین در شهرستان اعتبار تخصیص می‌دهیم.
وی با اشاره به ریزگردهای دشت شمال شهر گلشهر، گفت: از محل طرح کاشت یک میلیارد نهال در کشور؛ و با همکاری منابع طبیعی در توزیع نهال، در اسفندماه  ۱۴۰۰ در دشت شمال گلشهر با کمک پویش مردمی و اِن جی اوها طرح کاشت نهال اجرا شود.

وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به دستور رئیس جمهور در سنددار شدن اراضی کشاورزی کشور، افزود:  تا پایان دولت سیزدهم برای تمام اراضی کشاورزی سند صادر و تحویل کشاورزان می‌شود، معیارارزیابی مدیران سازمان جهاد کشاورزی صدور سند است.
ساداتی‌نژاد با بیان اینکه تا قبل از دولت سیزدهم ۴ درصد اراضی کشاورزی کشور سند داشت، یعنی ۹۶ درصد اراضی کشاورزی بدون سند بود، افزود: کشاورز بدون سند هویت ندارد زیرا برای تسهیلات بانکی با مشکل ضامن مواجه می‌شوند، یکی از موضوعات محوری امور اراضی جهاد کشاورزی سند است.
وی افزود:  کل زمین‌های کشاورزی کشور ۲۸۰ هزار هکتار است؛ در ۱۰ ماه گذشته برای یک میلیون و ۸۰۰ هزار هکتار از اراضی کشور سند صادر شده است.
وزیر جهاد کشاورزی گفت:  تا پایان سال ۱۴۰۲ رفع تداخلات انجام می‌شود و تا پایان دولت سیزدهم  تمام اراضی کشاورزی سنددار می‌شود، سعی شود جشن سنددار شدن اراضی کشاورزی در گلپایگان برگزار شود؛ امیدکارم تاپایان شهریورماه ۱۴۰۲ سند تمام اراضی کشاورزی شهرستان گلپایگان صادر شود تا بنده  شخصأ در این جشن حضور داشته باشم.

ساداتی‌نژاد با بیان اینکه کشاورزانی که الگوی کشت را رعایت کنند شامل بخشودگی ۵۰ درصدی آب‌بها خواهند شد؛ گفت: حق نظاره و آب‌بها کشاورزی در سال ۱۴۰۲ افزایش نخواهد داشت.
وی با تأکید بر تشکیل شورای حفاظت از آب شهرستان در فرمانداری گلپایگان، خاظرنشان کرد: ۱۰ میلیارد تومان اعتبار به جهاد کشاورزی گلپایگان برای مرمت قنوات شهرستان تخصیص می‌دهیم.

وزیر جهادکشاورزی با بیان اینکه سال ۱۴۰۱ مرغداران کشور ایثار بزرگ کرده‌اند، افزود: در اجرای اصلاح بزرگ اقتصادی کشور، مرغداران در این گردنه سخت اقتصادی پای سفره مردم ایستادند، لذا گلایه پرورش دهندگان مرغ را درک می‌کنیم.
ساداتی با اشاره به ارائه تسهیلات به دامداران و مرغداران کشور گفت: در مرحله نخست؛ تاپایان شهریورماه ۱۴۰۱ مبلغ ۱۰۰ هزار میلیارد ریال به دامداران و مرغداران کشور تسهیلات پرداخت شده، و در مرحله دوم نیز ۱۰۰ هزار میلیارد ریال پرداخت می‌شود.
وی همچنین از بسته حمایتی ۱۰۰ هزار میلیارد ریالی دولت به صندوق عشایری و دامپروری کشور برای خرید نهاده‌‌های دامی خبر داد و گفت: اعتقاد ما تحویل بازار مرغ به اتحادیه‌های مرغ است، از دو هفته قبل تنظیم بازار مرغ به اتحادیه مرغدارن واگذار شده است تا مازاد تولید مرغ  نگهداری، و در موقع نیاز به نرخ قبل در بازار عرضه شود، در صورتی که سرمایه‌گذار برای ایجاد سردخانه نگهداری مرغ ورود پیدا کند تسهیلات بانکی در اختیارشان قرار می‌دهیم.

گزارش : مرضیه جابری

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ